Отиди на
Форум "Наука"

Recommended Posts

Няма сввръхпроводник, нито електричество външно или от друг скрит източник, нито друг магнит няма фокус.

Наблюдаваме проявление на вихровите токове

Редактирано от Joro-01

Последното не е свръхпроводник, но все пак съпротивлението му е паднало драстично и на това се дължи наблюдавания засилен ефект. Има идеи при трансформатори, генератори и магнити да се ползва този ефект също.
Чистите метали изискват много по-ниска температура /като на течния хелий/ от на течния азот, за да станат свръхпроводници.

Алуминий и не е тръба

Време за фокуси :)

• Upvote 1

Eddy currents

движещият се магнит индуцира електромагнитно поле в проводника (медната тръба), то взаимодейства с магнита и забавя падането му

Редактирано от Alexander_Nevski

Да, това е причината. Вихрови токове или токове на Фуко по нашему.

Сега гледах видеото. Warlord, аз не бях ли пуснал точо такава тема с това заглавие? И точно с този клип? Нищо лошо / лично, питам само

http://nauka.bg/forum/index.php?showtopic=15762

Това е линкът на темата дето пуснах.. :)

Здрави да сме ;)

Интерсно и ефктно е, но понеже съм стар мърморко не мога на да кажа, че изпитвам известно раздразнение от това, че нещо се пуска във фейсбук и всички го постват навсякъде, а иначе никой не би проявил интерес към самата наука.

• Upvote 1

Аз не съм го пуснал / постнал от фейса. Може обаче във фейса да съм :)

Отдавна обаче

Така стари мърморко. На 10 октомври 2013 г, аз съм го публикувал това във Фейса. От тюбето директно. Georgy Semerdzhiev e, всичко е публично, може да си намериш там нещо и по твоята част. Специално за квантовите компютри слагах нещо дето тук го не съм.

Както виждам същият ден и тук във форума съм го пуснал, нищо чудно това тук да го има най-напред, забравих да видя часа, а затворих. Преодоляването на IT забраните тук на работа при мен е играчка и не ми се прави за щяло и нещяло

Ми не го бях видял тука. Сливам двете еднакви теми.

Жоро, аз имах предвид Лорда и темата от вчера, но щом се чувстваш засегнат приеми, че съм имал и теб наум. Същото може да се каже и за темата с котката.

Никога няма да се нучиш да се аргументираш.

Онова с магнита и тръбата е във Феиса благодарение на мен. Да не би да нямам право да си публикувам там ако тука вече съм го публикувал. Или ако там съм го публикувал а после тук?

Не само за котката, но и за автобуса. Автобуса го чух по новините снощи.

А котката ми я прати познат на мейла. Да и във фейса ги пуснах

Новината не можеш да си я измислиш, научаваш я отнякъде. Аз най-стриктно спазвам правилата и давам линкове /може да има изключения, но не се сещам/

Гравити, какъв е проблема? Във фейсбук градивни дискусии, особено пък на научни теми няма как да се развият, това на всеки е ясно. Затова на мен ми се струва , че актуални новини от там не само че не е тъпо, ами дори е полезно за форума да се пренасят тук. Нямам предвид политика или клюки естествено. Но - във века на технологиите живеем, хубаво е хората бързо да се осведомяват какво се случва.

• Upvote 3

Не разбирам за какво се палиш, пък и за какво да се аргументирам. Погледни пак какво съм написал. Казал съм, че такива поствания и препоствания ме дразнят когато стават масови и навсякъде от всички. Естествено някой го прави първи, не това ме дразни, пък и неговорих лично за теб а за стадния инстинкт. Къдто и да погледнеш (всякакви форуми и подобни) някой поства нещо което дори не е погледнал (за да е ясно нямам предвид теб) и всички повтарят. Не виждам за какво трябва да се аргументирам при условие, че изразявам настроението си.

Явно мнозина сме лайкнали "I ....Love Science" :grin: . Аз харесвам повечето им неща, забавни са, няма лошо да се повтарят според мен.

Редактирано от Doris

Гравити, какъв е проблема? Във фейсбук градивни дискусии, особено пък на научни теми няма как да се развият, това на всеки е ясно. Затова на мен ми се струва , че актуални новини от там не само че не е тъпо, ами дори е полезно за форума да се пренасят тук. Нямам предвид политика или клюки естествено. Но - във века на технологиите живеем, хубаво е хората бързо да се осведомяват какво се случва.

Ти току що даде идея за научна /социална/ мрежа. Дерзайте, прерастнете форума в...

А сега да видим какво може да се изобрети като се ползва идеята /принципът/ от последните 6 клипа

http://www.youtube.com/watch?v=plwX5NtF530

http://www.youtube.com/watch?v=Zs_QOx_X5TE

http://www.youtube.com/watch?v=SZqZSYGLk3Y

Както се вижда това е пуснато в сайта "Кикстартер" (не знам ставало ли е дума тука за този сайт, май не) и по-точно - https://www.kickstarter.com/projects/142464853/hendo-hoverboards-worlds-first-real-hoverboard

Нещото се нарича хоувърборд и е горе долу като онова от "Завръщане в бъдещето", с малка мо съществена разлика по отношение на изискванията към терена над който лети

Регистрирай се или влез в профила си, за да коментираш.

Трябва да имаш регистрация, за да може да коментираш.

Регистрирай се!

Регистрацията на нов акаунт в нашата общност е много лесно!

Нова регистрация!

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

За нас

Форумът съществува от края на 2005 г. и с усилията на много хора ние вече 11 години сме онлайн и продължаваме да дискутираме заобикалящия ни свят. През тези 11 години се случиха много неща и днес имаме форум с 15 000 теми, с над 350 000 мнения, а всеки месец той се чете от над 100 000 човека. Това нарежда форум "Наука" сред едни от малкото активни форуми в България, изключителни, полезни и нужни места за свободна обмяна на мисли и знания. 

Поддръжката на форума започва да тежи финансово, особено - след последния срив от хакерска атака, когато с помощта на анонимен дарител, ние успяхме да заплатим на специалист и се завърнахме онлайн без никакви загуби на съдържание. През февруари т. година платихме 850 лв за хостинг, тъй като използваме сериозни ресурси и се нуждаем от собствен VPS сървър. 

От рекламите на Гугъл печелим около 400$ на година, което не може да покрие всички разходи и това е основната причина да се обърнем към вас - нашите потребители и читатели. Всяка помощ за нас е ценна и се надяваме с общи усилия да успеем да поддържаме това място на научни дискусии живо. Създаваме фонд Форум "Наука", в който ще трупаме всички дарени средства, чиято основна цел ще бъде поддръжка и развитие на форум "Наука".

Може да се свържете с нас посредством лично съобщение, контактната форма или на office@chitatel.net

Банкова сметка:

Сдружение “Читател”

IBAN: BG87UBBS80021048062740
BIC (Swift): UBBSBGSF
При банка ОББ АД

Към PayPal:

Фонд "Форум - Наука"

С уважение, Р. Теодосиев
Създател на Форум "Наука
"

Научи повече!

За контакти