Отиди на
Форум "Наука"

Поздравляю с Днем Победы!


Recommended Posts

  • Глобален Модератор

Не знам по-значимо историческо събитие за 20 век от това. И руският принос за него е решаващ. Защото ние си приказваме за ленд - лийз, но без, това, което направиха народите на СССР в тая война, тя щеше да свърши съвсем различно.

Във всички случаи огромният подвиг на руския народ заслужава поклон!!!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Честит празник на тези които го празнувате!:)

Признавам, че аз не го ценя много. В смисъл, че предпочитам Деня на Европа.

Днес ми направи "отлично" впечатление инициативата на група български депутати, които бяха на работа с георгиевски лентички в чест на победата на СССР във ВСВ! Евала, другари! Ударихте дъното...До колкото си спомям ние сме ПАРЛАМЕНТАРНА РЕПУБЛИКА и депутатите представляват до голяма степен нашия суверинитет. Е, кажете ми къде е логиката официални лица на страна загубила войната да празнуват с националните символи на страна обявила война и окупирала РОДИНАТА им докато са на работа?

Още един път честит празник, другари патриоти и наздраве!:)

  • Upvote 6
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Хайде по-спокойно. Победа е за руснаците, победа е за французите, англичаните и американците. За тях спор няма. Ама за България не е победа. България е от страната на победените. Така че поздравите за някой руски форум.

  • Upvote 8
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

До къде стигнах! В един отбор да съм със камарад Стефан Ив! Ама само днес ще съм национал-социалист :)

Че кое му е националсоциалистическото либерални Стоедине. България е от отбора на губещите в тази война. Това си е даже и международно признато. Има там един Парижки мирен договор от 1947 г. Така че две мнения по въпроса няма. И какво да се поздравяваме че сме изгубили една война. По-голяма перверзия едва ли би могла да бъде измислена. Но знае ли човек през 2019 може да ни поздваряват и със 100 годишнината от Ньойския договор.

Редактирано от Stefan Iv
  • Upvote 9
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Слава России! Великой державе! Слава ...

Мы с тобой родились в великой России

Все мы верим, что будет Россия сильной!

От Балтийского моря до Курильской гряды.

В мире нету прекрасней и краше страны.

Над огромной Россией, над великой страной

Наш двуглавый орел, свои крылья раскрой.

Над Россией моей солнце светит всегда,

Золотятся под солнцем церквей купола.

Слава России!

Великой державе!

Слава России,

Народу слава!

Бились насмерть с врагом наши деды, отцы,

Мы должны сделать все, чтоб сбылись их мечты

Мир свободы и счастья построим трудом.

И одною огромной семьей заживем.

И татарин и русский и бурят и еврей,

И чеченец и чукча и башкир и карел.

Все народы России будут вместе всегда,

Пусть горит над Россией надежды звезда.

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

И татарин и русский и бурят и еврей,

И чеченец и чукча и башкир и карел.

Все народы России будут вместе всегда,

Пусть горит над Россией надежды звезда.

Само дето другарите татари, чеченци и евреи се оказаха не съвсем другари и бяха пратени на специални места за класово осъзнаване.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не си ме разбрал правилно, Стефане! Аз съм напълно съгласен, че е адски глупаво и унизително да си честитим победата на чужди армии над нашата родина, а това за национал-социализма по повод твои мнения из форума. Аз съм си либерал и не се притеснявам от това точно както ти не се притесняваш от това , че си национал-социалист:) Или нещо съм се объркал?

Но темата за Ньой си я бива, ще падне голямо празнуване ноември 2019. Сега поливам "победата" с водка, а за тогава ще си взема шампанско:) Наздраве, за нашите тройни освободители- Светослав, Александър и Жугашвили:)

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

така, товарищи, темата е за поздрави, не за заяждане. Имайте го предвид. :)

Редактирано от Last roman
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

При положение, че благодарение на тази "победа" България се е простила с Беломорска Тракия, Македония, била е окупирана, плащала е солидни репарации и е минала през Народен съд, а на евреите макар да са оцелели от войната се наложило да се изселят в Израел ... та тази честитка ми напомня някои поздрави от фейса за Гергьовден - снимка на агънца и поздрав за дълъг живот и здраве. Пък то точно по този празник агнешкия живот не е особено дълъг.

  • Upvote 5
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Галахаде, България е губила и преди, не само сега. И не винаги Русия ни е виновна.

И сега сме с губещите. В смисъл на държавно ниво, като държава.

Отделно че българите са по-близо като манталитет, бих казал душа, до руснаците от колкото до германци или французи.

И трето, ако русия не е прогонила турците от земите ни, сега щеше да си с турски паспорт.

Само за факта че говориш и пишеш на български и в същото време да имаш възможноста да имаш български паспорт, би трябвало да си благодарен и на руснаците.

Ангели на земята няма. Но поне благодарност може да има.

Ние сами отдавна не сме си връзвали гащите. Запада няма да ни ги върже.

Ти кой предпочиташ да ни връзва гащите, Москва или Анкара?

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Галахаде, България е губила и преди, не само сега. И не винаги Русия ни е виновна.

И сега сме с губещите. В смисъл на държавно ниво, като държава.

Отделно че българите са по-близо като манталитет, бих казал душа, до руснаците от колкото до германци или французи.

И трето, ако русия не е прогонила турците от земите ни, сега щеше да си с турски паспорт.

Само за факта че говориш и пишеш на български и в същото време да имаш възможноста да имаш български паспорт, би трябвало да си благодарен и на руснаците.

Ангели на земята няма. Но поне благодарност може да има.

Ние сами отдавна не сме си връзвали гащите. Запада няма да ни ги върже.

Ти кой предпочиташ да ни връзва гащите, Москва или Анкара?

Като става въпрос за любов и гащи и аз да кажа.Значи като вземат да ти говорят за любов ,значи искат да те изклатят.Тези приказки колко си приличаме с руснаците ,как си подхождаме с тях и колко ги обичаме ,са докато ни тикнат тръбата отзад.Пък сетне кой щял да ни връзва гащите, Москва или Анкара?Ми естествено който ни шиба.

Минаха повече от сто години от освобождението ,тука все за благодарност говорим.Не сме пропуснали ,нали благодарихме вече.На руснаците им омръзна да им благодарим , стига толкова .То бива ,бива ама сто години благодарност не бива.Платихме ,благодарихме ,сега трябва да си пазим гащите.

Няма вечна благодарност и вечна омраза.Има вечни интереси.Ние сме били и под византийско робство.На кого да благодарим и кого да мразим?

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D0%B8%D0%B7%D0%B0%D0%BD%D1%82%D0%B8%D0%B9%D1%81%D0%BA%D0%BE_%D0%B2%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D0%B8%D1%87%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE_%D0%BD%D0%B0%D0%B4_%D0%B1%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D1%81%D0%BA%D0%B8%D1%82%D0%B5_%D0%B7%D0%B5%D0%BC%D0%B8

Цитат "През средата на 10 век Византия се съюзява с Киевска Рус и България трябвало да воюва сама срещу двете държави. Русите съумяват да превземат столицата Преслав, с което България губи цялата източна част от териториите си. След това столицата е преместена и след 50-годишна война с Византия България започва да клони към неуспех."

Редактирано от vvarbanov
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Лично за мен девети май е дата, която трябва да се помни на всяка цена. И да отдаваме почит на обикновените войници и офицери, сражавали се и/или загубили без време живота си в тази безмислена касапница, организирана от правителствата им. С оглед на поуките, предпочитам да отбележа тази дата със симфоничен концерт на аерогарата, вместо с грандиозен милитаристичен парад...

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Че какво общо има Киевска Рус или по-скоро авантюрата на Светослав с 20-ти век?

Както и да е, голям вой се надига колко лоши били руснаците, че ни окупирали. Само дето окупацията е резултат от предварителното поделяне на Европа на сфери на влияние, извършено още в Техеран с активното съ/участие на Британия и САЩ. Демек Западът при удобен случай винаги ползва източните и централноевропейски страни за разменна монета. Това си е факт.

Много се реве и как съветските солдати грабели по българска територия. Удобно се премълчава факта, че именно западняците извършват най-безчовечните бомбандировки върху цивилни обекти в България. Ама нали в момента приоритетите са променени и трябва да се подмазваме на запада. То от много мазнене първо на едните, а после на другите е логично да ти наврат тръба отзад.

Модерно е да изрисуваш и паметниците на Съветската армия /все пак армия окупатор и т. н./. Някак си обаче 'героите' пропускат да направят същото и с паметника на американските пилоти в двора на посолството им. Явно не върви да хапеш ръката, която те храни.

Та който иска да си празнува деня на Европа, което е доста измислен и 'компромисен' празник /както и т. нар. европейски ценности/. Аз лично имам повод да празнувам Деня на Победата и винаги ще го чествам.

Пък и помнете, че на България, която все пак участва в заключителния етап на войната срещу бившия си съюзник, Сталин й оставя Южна Добруджа, въпреки щенията на Румъния, така че положението можеше и да е много по-минорно. Беломорието и Македония са изгубени окончателно още след ПСВ, така че тук вината на СССР за неуспехът на Националното обединение е нулева. През 45-та реалиите вече са съвсем други.


Та тъй, празникът свърши, благодаря Ви за вниманието, догодина пак. Живи и здрави:)

  • Upvote 5
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...