Отиди на
Форум "Наука"

Трепанацията може да ускори работата на мозъка седем пъти


Recommended Posts

  • Потребител

"Джоузеф Макгуайър от Лестърския университет на Великобритания и неговите колеги са се опитали да изчислят колко по-бързо ще започне да работи нашият мозък, ако системата му за охлаждане бъде "модернизирана"..." И т.н. -- http://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&frm=1&source=web&cd=1&cad=rja&ved=0CC8QqQIwAA&url=http%3A%2F%2Fwww.vesti.bg%2Ftehnologii%2Fnauka-i-tehnika%2Ftrepanaciiata-mozhe-da-uskori-rabotata-na-mozyka-689-6002030&ei=fHfGUvKlJKf_ygPHioKYAg&usg=AFQjCNG30udMxAt7_ud6WxiLF4FnTFfUrw

Разбира се, това не е от значение за повечето от участниците в БГ наука, тъй като техните мозъци поначало си работят на макс :punk: Но на някои хорица с по-семпли възможности новината може и да вдъхне известна надежда :grin:

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

:eek: Уау

Нека да си се трепанират (направо тунинговат ако е вярно), аз предпочитам да си с по-ниска производителност. Но това за БГ науката ми хареса.

А кръвта, която циркулира не е ли достатъчно добро охлаждане? Хем течно, по-ефективно е от предложеното въздушно. Някъде четох, че и прозявката била такова - учени установили

Но само и представи - разни изроди с метални решетки (вентилационни) по главите, през които се вижда сиво-бледорозова маса с капиляри... Във всякакви разновирности, дори с жалузи, може и допълнително с вентилатор. И тези хора не могат да напуснат без скафандър стерилна "бяла" стая щото...

Те за това ли някои извънземни така ги изобразяват?

Продължаваме да фантазираме..


Тези умници да работят с компютри посредством мозъчен интерфейс - разни обли титаниеви импланти свързани с мозъка посредствон мрежа от микроелектроди от въглеродни нанотръби или ИТО или чип с израсли на него неврони или дори с оптичен датчик (след малка генна манипулация за мозъка така че да мени отражение на малки участъци в кората и да се възбужда от светлина, или с биолуминисценция за обр връзка)... А към компютъра с USB или оптика още по-бързо, ще се наложи според мен...

Редактирано от Joro-01
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

"Джоузеф Макгуайър от Лестърския университет на Великобритания и неговите колеги са се опитали да изчислят колко по-бързо ще започне да работи нашият мозък, ако системата му за охлаждане бъде "модернизирана"..." И т.н. -- http://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&frm=1&source=web&cd=1&cad=rja&ved=0CC8QqQIwAA&url=http%3A%2F%2Fwww.vesti.bg%2Ftehnologii%2Fnauka-i-tehnika%2Ftrepanaciiata-mozhe-da-uskori-rabotata-na-mozyka-689-6002030&ei=fHfGUvKlJKf_ygPHioKYAg&usg=AFQjCNG30udMxAt7_ud6WxiLF4FnTFfUrw

Разбира се, това не е от значение за повечето от участниците в БГ наука, тъй като техните мозъци поначало си работят на макс :punk: Но на някои хорица с по-семпли възможности новината може и да вдъхне известна надежда :grin:

Това ми мяза на наука, че защо не могат да пърдят бръмбарите....Някой с някаква глупост ако издире доста спонсори с пари получава терен да развивиа глупостите си....

Аз ако донеса 1 000 000 евро ще ме пуснат ли в БАН да изследвам връзката между носене на путури и раждаемоста?????? :harhar::harhar::harhar:

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...