Отиди на
Форум "Наука"

Юлия Хаджи Димитрова-новият "шаман" на автохтонските аборигени или "матриарх" на българската историческа наука?


Recommended Posts

  • Потребител

Прощавайте, ако пиша банални и вече предъвквани неща, но тази нова звезда на небосклона на тракийското величие е загатка за мен. Имате ли поглед върху труда и "Готи, сиреч гети" или някакви други нейни работи? Освен това нещо удрям на камък търсейки информация за тази наша забележителна историчка. Защо така? Някой има ли нейни биографични данни? Къде е учила, какво е учила, какво е писала и пр.

Един мой много добър приятел(всъщност най-добрия) е запленен от нейния труд и ми го подари наскоро. Прочетох книгата по диагонал, но ми направи впечатление на доста повърхностна работа. Интерпретацията на фактите е много посредствена. Иначе поклон за ентусиазма и огромната работа, която е свързала, но просто не знае какво да прави с материала, който е събрала. И изобщо работата е доста субективно-тенденциозно-антиевропейско-антинемско писание, което цели поредните внушения за световен антибългарски(антитракийски) заговор. Ако някой е чел книгата ще съм любопитен да си каже мнението, За Рицаря е ясно, че госпожата е светица :), но ме интересува какво мислят и останалите. По нататък ще пусна цитати, които особено много ме подразниха или разсмяха.

Изследователят Юлия Хаджи Димитрова.doc

Редактирано от Стоедин
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Траките избягали в Прибалтика през 4 пр.н.е?!?... Уоу, искам и аз от тея гъби :eat::bash::dance:

Редактирано от Warlord
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Тая дама май е добила хаджилъка си не на Божи гроб, а на Божи Димитров.

От това, което Стоедин е качил, лъха същата схема като при феновете на Ганчо Ценов - възторг, верифициран чрез имена на чужди автори и нечувано верни манускрипти, открити в тайни хранилища, до които простосмъртните нямат достъп. И както обикновено иззад тези потресаващи разкрития наднича немирно научният дефицит, защото в такива случаи тези "големи откриватели", разбира се, са чели, но не са чели особено много, а още повече не са разбрали.

С огромно нетърпение очаквам Стоедин да качи обещаните откъси - Г.Ценовската ми шпага взе да ръждясва напоследък.

Редактирано от T.Jonchev
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

ето и още една смешка от същия калибър:

ДРЕВНИТЕ ТРАКИ СА ОТКРИВАТЕЛИТЕ НА АМЕРИКА

Редактирано от Last roman
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ами да - история за пуйки - звучи хем буквално, хем метафорично. :grin:

Поразрових нета за тази Юлия Хаджи Димитрова и ми прави впечатление, че щедро я наричат "независима изследователка", но никъде не се споменава какво е учила и дали въобще е специалист по нещо. Казва това не защото държа толкова на дипломите, а защото няма как да си ефективен с историческите документи, ако не си учил (и то бая яко) средновековна палеография и изворознание. Това няма как да ти падне от небето и не е въпрос на обща култура или самообразование - твърде деликатна материя е. Та ето още една причина да посрещам скептично изявите на тази чутовна авторка.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Много яка теория обаче - почти физична бих я прекръстил от автохтонна на бумерангова теория и съответно не История на България или българите, ами история на Бумеранговата империя. Идва Александър - удря траките, те се стрелват с един скок от Тракия на Готланд и от там о-о-о-п обратно баш тука, пречукват римляните и си взимат обратно автохтонната земя. Със славяните станало съвсем същото, само че малко по-късно. Това дотук по ХаджиАвтохтонова.

Отделно Ганчо (или поне болшинството от зомбитата му последователи) твърдяха абсолютно същото и за прабългарите - и те винаги си били тука, ама пообиколили Азия и се върнали после. Та така - славяни, траки, българи - това все са измислени изкуствени наименования на едно и също автохтонно племе (ние) дадени от различни фалшификатори на историята - великоруски панславянисти, западни подтисници, масони и тн. Истинатае че ние винаги сме си били тук, само от време на време като са ни удряли зли инвейдъри са ни изхвърляли от тук, но за период от известно количество векове ние винаги сме се връщали обратно в своята изконна Автохтоновина - като бумеранг :)

Е тва разбрах аз от горните писания и в интерес на истината доста се забавлявам :)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

на мен от автохтонната манджа с грозде, която е сътворил орнитолога, сега ми стана ясно, защо римляните са завладяли траките - стремяли са се да установят монопол над търговията с пуешко месо и царевица :)

Редактирано от Last roman
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

на мен от автохтонната манджа с грозде, която е сътворил орнитолога, сега ми стана ясно, защо римляните са завладяли траките - стремяли са се да установят монопол над търговията с пуешко месо и царевица :)

А преди това салатка от домате и печен пипер....

И след пуешкото една чаша горещ шоколад с пура от Хабана....

:goodpost::goodpost::goodpost:

ПП. В някой египетски разкопки са намерили мумии с останки на кока и никотин.

Така, че тези тракийци и на дрога са били доставчици, даже и в Египет...

The Mystery of the cocaine mummies (Equinox, Chanel 4.)

:grin::grin::grin:

Редактирано от Skubi
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Забравих името на българката живяла и работила през 60 те в западна Германия, която наистина открива никотин в египетски мумии. Доколкото знам става въпрос за сериозна наука, а не простотий. Доколкото знам, този факт още виси във въздуха и не може да се обясни.

Прочее, незнам защо трябва да се отричат толкова настървено инцидентни връзки между Стария и Новия свят преди Колумб.

Редактирано от Frujin Assen
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Освен в тютюна, никотин има в картофите, доматите, чушките и патладжана Произхода на патладжана е Индия. Никотин може да попадне по много привнесени начина.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Прочее, незнам защо трябва да се отричат толкова настървено инцидентни връзки между Стария и Новия свят преди Колумб.

Аз пък не знам защо трябва толкова настървено да се натрапват, особено пък след като няма никакви преки доказателства.

Ето ти едно най-елементарно обяснение за никотина в поста на адаша ти ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Освен в тютюна, никотин има в картофите, доматите, чушките и патладжана Произхода на патладжана е Индия. Никотин може да попадне по много привнесени начина.

Версията за съвременно замърсяване е най-логичната.
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Възможно е и това да е. Но могат да се предложат и други хипотези, по-вероятни от великите походи на траковхтонците имам предвид.

Например ураганите в тропиците най-редовно изхвърлят кухи дънери и кокосови орехи в морето, в които често попадат дребни животни, а понякога семена и дори цели плодове от растения, те могат да бъдат отнесени от океанските течения къде ли не.

Редактирано от Warlord
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Правилно Варлорд, а може да захвърлят също и кораб или лодка. А може дори и да е имало контакти. Примерно, викингите достигат до Америка, даже се поселват там. Обаче това никак не е повлияло нито на европейската, нито на американската история. Викингите дори не са разбрали какво епохално откритие са направили.

В този смисъл, дори египтяни и финикийци да са ходили даже неколкократно до америка (доста смела и за момента недоказуема хипотеза), все едно, те даже не са разбрали какво са открили.

А за Траките, че са открили Америка-това са глупости. Всеки интелигентен човек знае, че траките са си древни българи, които са дошли от планетата Нибиру и в този смисъл са открили цялата земя, и откриването на америка само цели да обърка хората и да ги излъже.

Редактирано от Frujin Assen
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Експедицията на Тур Хейердал с кораба "Ра" доказа, че е било възможно практически (да се стигне с тогавашен кораб от Гибралтар до Карибските острови), но дали в действителност се е случило - докато няма доказателства, няма смисъл това да се натрапва.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Говорим за хипотетични редовни палеоконтакти, не за спорадични такива.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Забравих името на българката живяла и работила през 60 те в западна Германия, която наистина открива никотин в египетски мумии. Доколкото знам става въпрос за сериозна наука, а не простотий. Доколкото знам, този факт още виси във въздуха и не може да се обясни.

Прочее, незнам защо трябва да се отричат толкова настървено инцидентни връзки между Стария и Новия свят преди Колумб.

Доктор Балабанова. Мисля даже, че е през 90-тте. Тя е водещ световен токсиколог и откритието й е подложено на крайно щателна проверка в две или три независими лаборатории и е потвърдено..

А за Траките, че са открили Америка-това са глупости. Всеки интелигентен човек знае, че траките са си древни българи, които са дошли от планетата Нибиру и в този смисъл са открили цялата земя, и откриването на америка само цели да обърка хората и да ги излъже.

Разкри ги!!! Епичен хумор, както винаги :))))

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Нямам нужната техника да сканирам и ще цитирам кратки откъси, защото ме мързи да пиша :)

Откъс от глава наречена-"Кехлибарената война"

"(...)Планомерното окупиране и завладяване на Прусия-"Земята на кехлибара"-започва през 1231г. и продължава до края на XIII век.(...)Едно от първите средства за упражняване на натиск, както и днес, е обявяване на икономическо "ембарго" срещу "неверниците".

(...)През 1230г. с була от 18 януари също и Папата отново призовава вярващите за борба срещу прусите, съпротивляващи се срещу католическата "теокрация"

(...)"Златната була от Римини" се счита за документа, дал право за основаване на военизираната държава на Тевтонския орден в Прусия.(...) В "Златната була от Римини" като свидетели са посочени(...), маркиз дьо Монфера,(...) и други благородни европейски персони. Относно името на маркиз дьо Монфера историците все още спорят. Причината е, че в документа, за разлика от другите височайши особи, малкото име(...) не е изписано.(...) Със сигурност това не е Бонифаций I, а Бонифаций II.

Бонифаций I е организатор и "еврокомисар" на Четвъртия кръстоносен поход от 1203г., завършил "успешно" с плячкосването на Константинопол.(...)След битката при Одрин и пленяването на Балдуин, Бонифаций I си приватизира Солун и основава,т.нар Солунско царство, което става южен съсед на България. При една недрожелюбна разходка по българската граница в родопите през 1207г.,Бонифаций бива заловен от български селяни и загубва главата си. По тая причина не е възможно той да е присъствал на европейската конференция на високо равнище през 1235г. в Палацо дел Аренго в Римини, където бе подписана смъртната присъда на един европейски народ-прусите.

"Златната була от Римини" е един ослепителен лъч, осветяващ моралния облик на творците на "Тъмното Средновековие" и европейското "международно право". Той дава на Великия Майстор на Тевтонския Орден и неговите слуги зелена светлина за физическото изтребление на последните европейци-прусите.

(...) Ето и накратко неговото съдържание:

"Както нашият доверен Херман фон Залца, височайшият Майстор на дома и болницата в Иерусалим Ни сподели и представи, че довереният Ни херцог Конрад от Мазовия и Куявия предложи и обеща да му подари своята земя в Кулм, както и една друга земя, между неговата и земята на прусите. Той обаче(Херман фон Залца) не прие веднага това предложение, а настойчиво помоли Наше Величество да одобри неговото желание, а именно, опирайки се на Нашия авторитет, да започне и да продължи Великото дело, както и че Наше Величество да му подари не само споменатата от херцога земя, но и също цялата пруска земя, след като тя бъде завладяна. Освен това Ние допълваме, че Майсторът и неговите наследници имат същите юридически права и власт, каквито притежава един княз на империята в своята земя."

(...) Сведение за една паметна среща от него време на пруски езически свещеник "Kriwe" с един заловен поляк се е запазило в Akta Borussica:

"Свещеника попитал поляка, какви са били тия мъже, облечени в бели пелерини(...). Плененият поляк отговорил, че това са смели и богоязливи немци(...). На тях херцог Конрад от Мазовия бил подарил Кулмската земя(...). От отговора на поляка прусите прихнали да се смеят, ч техният свещеник казал: "Това е дързост от страна на немците(...) Ако те си позволят да воюват срещу нас, трябва да очакват, че ще ги посрещнем с бой."(...)Кои са причините за поражението на прусите? Отговор на въпроса е дал още навремето Херодот:("Истории",5-3)

" Тракийският народ, след индийския, е най-голям от всички народи. Ако той се управлявашеот един господар и беше сплотен, той би бил, по мое мнение, непобедим и много по-силен от всички народи. Но това е невъзможно и надали ще стане някога; и за това са слаби."

Въпреки отчаяната съпротива на прусите, християнските рицари окупирали тяхната родина, Населението е безмилостно изтребвано, а земята колонизирана.(...)

И тогава, през 1551г. ще дойде един полски историк-Марцин Биелски, който ще напише в своята история "Хроника за целия свят":

"Днешните пруси са по произход немци. За старите пруси, които са били езичници, нашите хронисти са писали, че произхождат от цар Прус от Витиния...Старите пруси били с литовците еди народ и потомци на Готите."

Пускам този откъс, за да онагледя стила и аргументите с които си служи авторката. За мен те са недопустими от научна гледна точка. Доказателствата и връзките са нелогични или в стил една жена каза. Визирам последния абзац, например. Или пък въз основа на цитирани факти и документи се интерпретират събитията по един абсурден начин. Например цитираната була, която била подтиквала към геноцид. В нея се говори за това, че Ордена ще има същите юридически права над населението, каквито имат немските херцози в своите земи. Излиза, че средновековните немски аристократи имат пълното право(крепено от Църква и Император) да извършват масово изтребление над поданиците си. Нонсенс!

А защо били победени прусите? Але-хоп и се цитира Херодот! Брилиянтно, нали!

Утре ще пусна още материал за размисъл или за забавление. Кой както иска...:)

Редактирано от Стоедин
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Типично словоблудство и псевдолингвистика. Прусите били наследници на Прусий ;))))))По тази логика ареваците от Ориноко и 'адашите', им от Франция са братя, демек 'пуйкинската' теория за палеоконтакта се потвърждава. Между другото скандинавските автохтонисти също ги е ударила сачмата и лансират родствена връзка между траки и викинги, изхождайки основно от хипотетичния им външен вид. Свят голям, шарлатани всякакви, а идиоти последователи - още повече.

http://www.osterholm.net/thracian.html

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Кои са причините за поражението на прусите? Отговор на въпроса е дал още навремето Херодот:("Истории",5-3)

" Тракийският народ, след индийския, е най-голям от всички народи. Ако той се управлявашеот един господар и беше сплотен, той би бил, по мое мнение, непобедим и много по-силен от всички народи. Но това е невъзможно и надали ще стане някога; и за това са слаби."

Отвратително! И ясно. :bann:

Стоедине, не се трепи да пускаш други откъси - това е повече от достатъчно.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Абе, идеята общо взето е следната: Траките(гетите) от Балканите се изселват в Прибалтика. По някое време решават и се връщат да хвърлят един бой на римляните, но някои хронисти почват да се объркват и ги наричат Готи, вместо Гети. после тъкмо поутихнала покутевицата и дошла втора вълна Готи, демек Гети, но вече за по ясно и кратко ги назовавали с презрителното Склави, сиреч Славяни. Факт, който не обезпокоил храбрите Гети-Готи-Траки-Славяни и те приели новото си название. Третата вълна е от Прабългари, които са Готи, т.е Гети, т.е Пруси. Прабългарите-Готи-ГетиІПруси се заселили край Волга и после дошли на Балканите където се обединили с Готи- Гети и Склави-Славяни-Готи- Гети. Признавам, че не ми стана ясно дали все пак сме автохтонно население или произлизаме от Витиния(Мала Азия), защото и там сме били за известно време освен край Волга, Франция, Далмация, Италия и Испания. Забравих Прибалтика и Румъния, разбира се!

Един от най-силните аргументи за доказване на хипотезата на авторката е тва, че през Възраждането революционерите бягали от турците в Румъния(бивша Дация) където някога бягали Гетите от перси, македонци и римляни.

Впечатлява обема на книгата и очевидно огромния труд хвърлен от дамата. Освен това книгата е доста луксозно издание(макар и с меки корици). А тиража е от 500 броя! Цена на корицата не открих никаде. Не ми е удобно да питам моя приятел, който ми я подари колко струва.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

панавтохтонци сме, то е ясно. Вирееме от София до Филипините на изток и до Чикаго - на запад.

Стоедине, щом си падаш по такваз фантастика, препоръчвам ти и книгите на другия фамозен шарлатанин - Стефан Гайд/арски, където той убедително изнамира 'Библия Бесика' или пък 'разчита' най-древното писмо на плочката от Градешница, ползвайки много фантазия и преработени /по негов стил/ египетски йероглифи:

http://www.institutet-science.com/bg/bibliaBessicab.php

http://www.institutet-science.com/bg/gradeshnitzab.php

Редактирано от Last roman
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Гайдарски съм го чел преди години(някои неща), но тази дама е нова звезда:) И най-ми е интересно, защо нищо не намирам като инфо за нея. Голяма загадка:)

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...