Отиди на
Форум "Наука"

Лудогорец


fixxxsers

Recommended Posts

  • Потребител

Ето ви едно великолепно блиц интерву със собственика на Лудогорец:

Президентът на Лудогорец Кирил Домусчиев бе много емоционален след инфарктния двубой с Лацио, завършил 3:3, което бе достатъчно, за да могат българските шампиони да продължат напред.

Домусчиев призна, че при 0:2 е имал надежди в обрата, но при 2:3 вече е смятал битката за загубена. Босът на тима от Разград направи и смело изказване, че Лудогорец мечтае за финал в турнира.

„Олекна ми, в безтегловност съм. Трябва да се зареждам емоционално. Трябва да видя с какво да се заредя за да издържа емоционално следващите дни“, каза щастливият президент.

„При 0:2 бях оптимист, че можем да изравним, но при 3:2 вече бях решил, че късметът не е с нас тази вечер. Дори при подготовката имахме мачове със сериозни отбори, в които губехме с 0:2 и биехме с 3:2,. Бях уверен в момчетата. При 2:0 таях някакви надежди, но при 3:2 не.“

„Искам да благодаря на всичките хиляди хора, които дойдоха тук, редиха се по опашките и дойдоха в хладното време да ни подкрепят. Благодаря и на тези пред телевизорите, защото също ни подкрепяха. Звъняха ми от къде ли не. Много се радвам. Най-тежкият момент за мен тази вечер бе, цял ден го мисля, какво ще стане, ако разочароваме тези хора.“

„Ако бяхме играли пред 3-4 хиляди и загубим от Лацио, нормално, това е Лацио. Но когато видиш 30 хиляди души...Беше много жалко да загубим и това ме притесняваше много от вчера. Изключително радостен съм, че не разочаровахме хората.“

„Радвам се, че издържах на напрежението, на проблемите, с които сме се борили, негативизмът и всички трудности, които сме преодолели. Явно сме на прав път, просто трябва да продължим да се развиваме. Много се надявам да има и други клубове, които да следят пътя, който направиха Литекс, Лудогорец, Ботев.“

„Ще убеждавам бизнесмените по места да подпомагат футбола, за да имаме силен провинциален футбол. Не сме си починали още, имаме неща, които да отправяме в нашата игра. Валенсия е сериозен отбор, може би по-добър от Лацио. Но никой не може да ни забрани мечтите, защо да не играем и финал в турнира?“

„При 2:0 типичен български отбор се отказва, рядко са примерите в такива мачове някой да се бори до последната минута. Няма измерение в пари, премиите са много малки при 1/16-финалите за отстраняване на съперника. По-важни са резултатите и че зарадвахме хората. Има мачове, в които не играем за пари.“

„Цената на Безяк вече не е 5 милиона евро, а 10. Ако до лятото продължи да наказва сериозни вратари може и повече да стане. Това беше мечтата на тези момчета, да играят сериозни мачове. Предполагам, че те ще бъдат цел на доста сериозни клубове.“

„Аз съм националист по душа, винаги ще нося българското, гледал съм мачовете на Левски и на ЦСКА и съм им се радвал на успехите. Ние с брат ми винаги сме подкрепяли и Левски и ЦСКА в Европа, това мисля, че е нормално. Важното е, че българите показаха, че са единни, задружни.“

„Ние сме от малкото клубове, които правят сериозна благотворителност. В момента мислим да направим наша фондация и приходите от нея да отиват за благотворителност.“

„Първенството ни е много трудно, дай Боже да станем шампиони. Ние още сме в играта, ще се борим. Тази купя (от Лига Европа) я нямаме в Разград, така че ще се опитаме. Ако не мечтаем и не се борим за мечтите си, никога няма да го постигнем. Всеки, който има някаква мечта, с желание може да я постигне. Не трябва да ни плашат трудностите“, допълни Домусчиев.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 191
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Глобален Модератор

Вярно е че при клубните е по-различно, но при малка страна като нашата, със слаб футбол и неизявени в Европа отбори е редно всички да ги подкрепяме, дори и ултрасите на опонентите им в А група. Най-малкото защото вдигат коефициента в УЕФА за всички бг отбори занапред.

Или айде ако не се радваш на победите им, то поне може да не ги плюеш публично и да не подкрепяш чуждите отбори по трибуните (макар и клубни) както направиха мекеретата от левскарската агитка. Не знам дали и нямаше опит наистина за провокации в началото на мача от тяхна страна, с които да издействат наказание за Лудогорец от УЕФА.

Но както и да е, оставяйки настрана типично нашенските простащини, нищо не може в момента да помрачи настроението от победата на Лудогорец. Те показаха крайно нетипичен дух и борбеност за български отбор. Всички наши отбори барабар с националния откак се помня клякат и падат духом като противника ги поведе, камо ли пък в 13 секунда на мача и обикновено второто полувреме грохват и играят още по-слабо. Такова шеметно догонване на резултата скоро не бях гледал и такъв кеф не бях изпитвал не помня откога. Невероятен мач се получи. Този отбор има голямо бъдеще!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не бързай да плюеш мекеретата от левскарската агитка. Това е най-голямата агитка и винаги ще е така! Виж, отделните мекерета може! То си е както в БГН! Ако 'фанеш Фружин, ще рече, че БГН е ксененофобски, и мракобесен форум, ама Фружин не е БГН! Ха и Роман не е! Че и ти и аз не сме :)!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Такова нещо помня 1995 с Германия на квалификациите за европейско. А на тия "български" фенове дето плюят Лудогорец мога да им пожелая нещо с думата която те най-често използват - "ФОСТАТА"!

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Това че е най-голямата и че не всички са участвали хич не ги оправдава. И да - подкрепям Крамър :bg:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 седмици по-късно...
  • Потребител

Да, много добре се справяха дотук. Но вече се сблъскаха с доста силен съперник, който не ги подцени. Мисля, че е редно да играят поне за равен на реванша. Това са точки и пари все пак.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Така като гледам как 3/4 от титулярите в халфовата линия и нападението са или наказани или контузени - забрави тая работа. Реванша и двата отбора ше го играят с резервите и ще е нещо от сорта на 1-2:0 за домакините по мое скромно мнение

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Че то има ли такова нещо като български футбол...май единствено напоследък Лудогорец показа нещо по-така, но пък то в отбора 3-4 българи и 7-8 чужденци, нищо отбора си остава български.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Е, треньорите са наши, "продуцентите" на отбора са също българи. Организацията, която ги е избрала, довела и направила добри съотборници тия чужденци, е също българска.

В крайна сметка и на реванша паднаха, но поне по-достойно.

В днешния бърз и техничен футбол е истински успех постижението на Crazy forest.


Е, треньорите са наши, "продуцентите" на отбора са също българи. Организацията, която ги е избрала, довела и направила добри съотборници тия чужденци, е също българска.

В крайна сметка и на реванша паднаха, но поне по-достойно.

В днешния бърз и техничен футбол е истински успех постижението на Crazy forest.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Така си е, особено пък като за дебют ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 месец по късно...
  • Глобален Модератор

И така, шампион за трети пореден път!

Вече с жив символ - орела Фортуна. Надявам се скоро да го видя на живо :)

дано следващото участие в ЕКТ е дори по- успешно.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Минимум групите на ШЛ следващия път !

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аре дано те имат късмет ;)! Ние (Левски) попаднахме в група с Челси и Барса (ботушарите (според Томето Русев ;)) не заслужават да се споменат :)), опитахме надигравне с Барса на техния стадион и отнесохме 5-ца :(. Дано сега БГ клубовете са си извадили съответните изводи!


Честно казано, без сериозна селекция зелените орли нямат шанс за попадане в групите, никакъв! Но пък може да има, знае ли Господ какво мисли и с какви пари разполага гелосания им шеф!? Ама ......късмет му е майката! Стискам палци!

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Те уж се гласеха тогава евентуално точно срещу Вердер да вземат някакви точки, ама отнесоха по 3:0 и двата пъти до колкото помня :) А черната серия снощи продължи, въпреки че Лудогорец общо взето се лигавиха щото вече са сигурен шампион. Левски май никога досега не е бил в по-окаяно състояние.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Темата е за Лудогорец не за Левски,.....май ;). Но щом сме почнали ;)..... Да това е най-лошото 'представяне' на синия клуб от поне....100 години ;). А относно снощния ма, ти да не би да си го гледал? Монетата има две страни, Лудогорец сигурен шампион, а Левки нямаше за какво да играе. Топчо нареди един с-в от юноши и играчи на които Левски няма да разчита повече. Първите и да могат не знаят как вторите не им пука

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Айде и купата. Крейзи форест станаха пълен хегемон в Бг. А майните са големи селинджъри - напълно заслужават разочарованието си и напразно хвърлените пари за заря :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 седмици по-късно...
  • Потребител

За мен Лудогорец са много симпатични като отбор, докато например към Литекс никога не съм изпитвал подобни симпатии. Дано успеят да се класират в ШЛ. Можем да поразискаме отборите, които може да им се паднат във втори и трети кръг, да кажем и предпочитания и да видим ще познае ли някой. Общо взето обаче на първото стъпало няма кой да ги препъне според мен.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Във втория квалификационни кръг шампионите на България ще са поставени и ще се изправят срещу един от следните 17 отбора: Динамо Тбилиси (Грузия), Малмьо (Швеция), Рейкявик (Исландия), Дюделанж (Люксембург), Стрьомгодсет (Норвегия), Дъ Ню Сейнтс (Уелс), Сейнт Патрикс (Ейре), Шкендербеу (Албания), Левадия Талин (Естония), Работнички (Македония), Ла Валета (Малта), Жрински Мостар (Босна и Херцеговина), Клифтънвил (Сев. Ирландия), ХБ Торшавн (Фар. острови), Жалгирис (Литва), Сутиеска (Черна гора) и Санта Колома (Андора).

Ако Лудогорец преодолее тази фаза, ще отиде в трети квалификационен кръг, където ще бъде поставен в потока на шампионите. Там вероятните съперници са 10. Това са Олборг (Дания), както и Марибор (Словения), Легия Варшава (Полша), Дебрецен (Унгария), Цървена звезда (Сърбия), Слован Братислава (Словакия), Актобе (Казахстан), Вентспилс (Латвия), Карабах (Азербайджан), ХИК Хелзинки (Финландия), които обаче играят и във втория квалификационен кръг и може местата им да бъдат заети от техните съперници.

При успех и в този кръг разградчани трябва да се надяват на големи издънки от някои клубове, за да бъдат поставени в плейофа за влизане в групите на Шампионската лига. Ако тези изненади не се случат, Лудогорец ще бъде непоставен и най-логично е влизането при богатите да бъде определено от мачове срещу един от следните 5 отбора: Залцбург (Австрия), Стяуа Букурещ (Румъния), АПОЕЛ Никозия (Кипър), Селтик (Шотландия) и БАТЕ Борисов (Беларус). И тези тимове стартират в предишните кръгове и може да настъпи разместване при тяхно отпадане.

източник: http://www.blitz.bg

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

преди два дни уефа изхвърли цървена звезда и на тяхно място в квалификациите за шл ще участва партизан.

според мен на лудогорец би им било най-трудно в трети кръг срещу срещу партизан, марибор или легия, а в последния кръг мисля, че само срещу стяуа имат по-съществен шанс.

мнението ми разбира се е на база сегашните футболисти, при сериозни покупки от лудогорец или продажби на потенциалните им съперници, нещата ще се променят.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аз мисля, че във втория кръг с изключение на Малмьо, за които знам, че са сносен и корав отбор, Лудогорец не би имал никакви проблеми.

В третия трудни противници ми изглеждат единствено Олборг и Дебрецен, българите играем по офанзивен футбол и винаги срещаме трудности срещу дефанзивно построени отбори. Сърбите в момента са доста по зле от нас във футбола. Там не се наливат пари, Партизан се раздели с някои от титулярите си, а също не бива да се забравя, че бе отстранен от Лудогорец миналата година.

В четвъртия кръг Лудогорец ще е непоставен, няма какво да се залъгваме. Една-две изненади може да има, повече едва ли в третия кръг. Но от поставените единствено Залцбург го превъзхожда отчетливо. Срещу всеки друг отбор бих поставил Лудогорец като фаворит, все пак биха ПСВ и Лацио. Стяуа сега не са страшилище, румънският футбол не е на много по високо ниво от нашият. А отдавна мина времето, когато Селтик и БАТЕ Борисов се надиграваха с грандовете в европейския футбол. Селтик бе размазан в Лига Европа ако не се лъжа от АЗ Алкмаар, които са далеч от ПСВ.

Бих определил шансовете на Лудогорец да влезе в ШЛ този сезон на над 70%, каквито досега бг отбор не е достигал.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 седмици по-късно...
  • Потребител

Лудогорец се падна срещу шампиона на Люксембург Дюделанж в 2 кръг на Шамп.лига. Лудогорец ще бъдат домакин в първия мач на 15/16 юли, а гостуват във втория 22/23 юли.

Според мен нашия отбор няма да има проблеми с отстраняването на този противник. Също лесен жребий и за останалите ни представители в Европа. Предвиждам групово придвижване напред.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...