Отиди на
Форум "Наука"

Търся книга! Коментари, мнения и препоръки


Recommended Posts

  • Потребител

Ето тук, в тази тема, всеки един от вас да споделя каквото го вълнува при търсенето на дадени книги, мнения за книги, анализи на книги, представяне и анотации, препоръки за отваряне на нова тема (нова виртуална библиотека) и т. нат. :) Нека се въздържим от спам по самите виртуални библиотеки!

Надявам се модераторите да я закачат :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 седмици по-късно...
  • Потребител

Хора, имам голяма молба: някой може ли да намери пълния текст на сборника The
Crusades and the Military Orders: Expanding the Frontiers of Medieval Latin
Christianity под редакцията на Steven Runciman, Zsolt Hunyadi, József
Laszlovszky от 2001 г. Много е ценен за мен и досега ползвах това, което се
вижда в Books.google.com, но за това, кето пиша в момента, супер работа биха ми
свършили следните статии (които ги няма в гугъл-книгите): The Hospitallers in
the kingdom of Hungary: houses, personnel, and a particular activity up to c.
1400 (Zsolt Hunyadi) и особено Historical monuments of the Teutonic Order in
Transylvania на József Laszlovszky. Ще бъда много благодарен ако някой
ми помогне с намирането на статиите, особено на последната, защото ще допринесе
за подобряването на материала, който пиша. Е, бих се радвал и на първия том на
Vetera Monumenta historica Hungariam Sacram Ilustrantia, но това вече е...beyond
the scope of my dreams smile.gif Който ми помогне ще заслужи споменаване
в статията и, разбира се, искрената ми приятелска благодарност!

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Правя такава тема в този раздел, за да може ако някой търси нещо конкретно като заглавие, да пише тук, а не в темите с дигиталните текстове.

Всеки, който ще търси нещо или пита за нещо, да го прави тук!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 седмици по-късно...
  • Потребител

Господа, дайте си мненията :)

Решил съм да пусна на пистата две "варварски" библиотеки:

Barbaricum I (т.е. за аланите, вандалите, свевите, бургундите, готите, хуните, гепидите, аварите, лангобардите и т.нат.)

Barbaricum II (т.е. библиотеката за хазарите, маджарите, печенезите, узите, торките, куманите, берендеите и т.нат. да бъде преименувана).


Да, половината от изброените си правят държави (от които е оцеляла само една), но са си варвари в римските очи :)

Какво можете да допълните? Чакам препоръки :)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Цъ, графе. Учените на Запад са въвели термина "Велико преселение на народите", а не "Епоха на варварски зулуми". Това как римляните са гледали на готи, алани, кумани, печенеги и т.н. е било изцяло техен проблем. По същата логика дай да прекръстил раздела със сведения за българите Barbaricum IІІ, щото римляните-менте от Цариград са смятали и тях за варвари.

Пускай отделна гото-вандало-гепидо... тема. Степната си остава така, още повече, че тези Barbaricum I-ІІ нищо не говорят на външния читател.

Нещо много почна да се раздробява раздела. Помисли коя тема да слея - Русия със Славянската цивилизация (не че има такава) или Славянската с Русия. Тя и без това славянската се върти все около руската тематика, така че по-скоро мисля да слея Славянската цив. с Русия.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

ОК, Спандян, започвам сделането на друга библиотека за германските варвари, изсмукали здравенцето на РИ.

Е, как да няма славянска цивилизация?!? Ръгай Русия в Славянската - там й е мястото :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • Потребител

Доколкото знам - няма го като публиен скан. Знаеш много добре как седят нещата с англоезичните преводи. Изданието на Кучма от 2004 няма ли да ти свърши работа? Доста добра работа. Или искаш да сравняваш полемологичните концепции на Денис и Кучма?

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...