Отиди на
Форум "Наука"

Как да стана по добър?


Recommended Posts

  • Потребител

Здравейте,

От скоро имам доста свободно време и започнах да рисувам. Нямам много опит в рисуването, но ми харесва. Бих желал да видите някои мои рисунки и да изкажете своето мнение или ако може да ми дадете някой съвет как да ги подобря, защото не разбирам много от рисуване.

P.S.Благодаря ви! :)

post-13358-0-90139200-1378130721_thumb.j

Тази съм я гледал от тук, но не мисля, че стана много сполучлива.

post-13358-0-68771800-1378130599_thumb.j

post-13358-0-69899300-1378130751_thumb.j

post-13358-0-83456500-1378130762_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аз също имах заложби в изобразителните изкуства. Работил съм и като дизайнер. Нещото, което много трудно проумях е, че топлата вода не бива да бъде преоткривана. Не разчитай на себе си, на интуицията и най-малко на безбройните часове труд в себеусъвършенстване като път за своята реализация. Непременно намери учители, най-малкото можеш да започнеш от учебници (аз съм ползвал един за анатомия, но не е в мен за да ти посоча автора, защото наистина беше шедьовър), разчитай на околните за поощрение, но не приемай съвети от хора, които не се занимават с това.

И успех.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Просто се съобрази с мнението на Vorfax, право казва.

Курс или учител, ако целиш да задобрееш. Иначе се вижда, че си положил доста труд.

В профилираните паралелки поне през 90-те, се рисуваха предмети, неща от гипс (орнаменти, очи, носове и уши, глави) черепи и чак последната година - портрет на човек. Идеята е да се научат пропорциите на човек и да се усетят. Не се наизустява от книга. Скици на човешки тела - колкото повече, толкова повече - излез навън с листи малък формат /A5/ и рисувай отгоре отгоре пора, без подробности, а само хващай основни чети, пропорции и стойка.

И няколко съвета:

  • Научи се да откриваш пропорции у това дето рисуваш - коя част колко се нанася на друга част. Рисуването е математика;
  • Научи се да мериш. Без линия! Ползавй молива и палеца си пред очите за далечно мерене /лявото око на първата.../;
  • Щтрихите - хубаво е да са успоредни, следващите /следваща ръка/ върху тях може коси и дори перпендикулярни. Забрави да мажеш! Не показва майсторство;
  • Трябва също и да вървят по формата на тялото - кълбо или призма. Има понятие "колонно сянка" научи какво е и къде се слага. Научи градиента пре ръбове, как члез щрихите внушаваш какъв е материалът - твърдите неща с подострен молив;
  • Не се предоверявай на книги "Рисуване for Dummies" или поне проверявай информацията..



Има правила - някои неща не се рисуват така както са в действителност. По портретите също.. Ти до тук виж нещата...

Има и още неща ма не се сещам, преди повече от 20 г съм го учил все пак.

Редактирано от Joro-01
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...