Отиди на
Форум "Наука"

Какво е това


Joro-01

Recommended Posts

  • Потребител
Преди 18 минути, Малоум 2 said:

Второто ми прилича, по-скоро, на ръчна вакуум-помпа.:)

За първото - нямам идея...:ac:

...

Първото ако е китайско или японско тогава може да бъде магично огледало. Под даден ъгъл попадащата светлина дава отражение върхо бяла стена отражението на задната част на огледалото.....

 

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки
On 8/21/2017 at 9:31, Б.Богданов said:

1, Огледалото: събира светлинни лъчи и нагрява нещо си..... или осветява нещо си от рода микроскоп . . . . за много неща се използват този тип огледала? нямам идея!

2, Прилича ми на помпа от типа на архимедова такава..

Да, позна от раз за огледалото, най-първото от поста ти. Позна и за помпата, но Малоум 2 позна повече, това е ръчна вакуумпомпа.  Шкафът отдолу (не случайно казах да се абстраахирате) се отваря /задвижва/ с вакуума от помпата. Просто на другата снимка дето е само помпа съм хванал и табелата.

 

On 8/21/2017 at 10:30, Малоум 2 said:

Второто ми прилича, по-скоро, на ръчна вакуум-помпа.:)

За първото - нямам идея...:ac:

...

За помпата позна.

Експонатите са изложени в галерията Физика и Математика в Цвингера - Дрезден

Повече инфо20170815_125924.thumb.jpg.b9796866dfbec78d9b587532dcd5867e.jpg20170815_125924.thumb.jpg.b9796866dfbec78d9b587532dcd5867e.jpg20170815_130443.thumb.jpg.89d9b1cb48d19b5f7caf67064dd1d471.jpg

Последната картинка показва стопени / прогорени с такова огледало материали - мед, цинк, пирит, каолин и не помня още кво, ще намеря снимка на тебеллката.

 

20170815_131147.jpg

 

20170815_130817.jpg

Редактирано от Joro-01
Замяна на снимка
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Още нещо от мен. По разми теми го е имало. щекача повече сномки, че не е хванато цялото.

 

 

20170823_132411.jpg

20170823_132424.jpg

20170823_132428.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Малко късно и сигурно излишно (едва ли си имала съмнения :) ), но да си кажа - позна. Чаках да видим някой още дали ще се престраши.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Всъщност токамаците докъде я докараха, още само играчки ли са, нещо приложно практически ?

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки
Преди 2 часа, JImBeam said:

Всъщност токамаците докъде я докараха, още само играчки ли са, нещо приложно практически ?

Нещо приложимо занапред (като се изгради) ще има. Европейският проект ИТЕР, но като се изгради, ще е полуиграчка. В смисъл ще дава и полезна енергия на изход, за разлика от всички построени токамаци досега. Топлинната мощност на ITER ще е колкото на единия от наште реактори в Козлодуй. В темата "От техническия музей в Мюнхен" ще сложа още снимки от него.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки
Преди 1 час, makebulgar said:

Чакаме да свършат въглищата и нефта, и след това ще имаме и токамак централи.

Тц.. Имат още проблеми за решаване.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Еййй, тука има астрономи, космически науки... Какво е това, дами и господа, по-горе, на арт-картинката? Тази арт-картинка е много известна от едно време...(Аз си предтставях че съм на това място, и гледам Слънцето)

Още подсказки да дам ли? Транс-нептупов обект е..

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Планетите Марс, Земя и Венера (почти като звезда, вляво от слънцето)?

Меркурий ми се губи... Може би е по-голямата звезда вдясно от слънцето.

Редактирано от Joro-01
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Мерси, майна, за подсказката, ама аз като не зимам от дума... Трябва с кофата :)

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Красиво е . Слънцето грее (силно казано е че "грее"над Sedna, но все пак) сред облака си от звезден прах:

image.png.f07d4967aeaacd194d6ee0ca0f51d9e1.png

 

 

А тук на небето над Sedna са означени видимите планети и съзвездия:

image.png.b96de3459348406f4c04968f13feba15.png

 

 

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...