Отиди на
Форум "Наука"

Кратък курс по английски и немски език


Recommended Posts

  • Потребител

Здравейте!

Скоро заминавам за Англия и след това за Германия. И искам да науча поне малко езиците. Имам 6 месеца на разположение да науча що годе добре тези два езика. Моля ви за съвет дали да започна да уча Немски и Английски едновременно или един след друг. Понеже както казах не ми остава много време и съм малко претиснат до стената.

Извинявам се ако не съм писал в точният раздел но все пак е Езикознание и мисля че е тук мястото. Пак се извинявам ако греша

Благодаря ви предварително за съветите

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не искам да те разочаровам. Дано на теб ти спорят повече езиците. Аз понаучих мааалко англ.език за около 2 месеца. На място и с учебници. Не знам какъв курс да ти препоръчам, но гледай да е дълъг и интензивен. Гледай детски филмчета на англ, слушай BBC и пр. Елементарни книжки на англ. също. С немския нямам опит.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ако нмаш опит с никой от двата езика то по-добре не ги учи наведнъж защото ще се бъркаш и прогреса ти и при двата ще се забави. Научи първо английски защото е международен и може да го ползваш и в Германия.
Едит: Запиши се на някакви курсове през тия 6 месеца, защото сам няма да напреднеш много.

Редактирано от Mr.Shades
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Здравейте!

Скоро заминавам за Англия и след това за Германия. И искам да науча поне малко езиците. Имам 6 месеца на разположение да науча що годе добре тези два езика. Моля ви за съвет дали да започна да уча Немски и Английски едновременно или един след друг. Понеже както казах не ми остава много време и съм малко претиснат до стената.

Извинявам се ако не съм писал в точният раздел но все пак е Езикознание и мисля че е тук мястото. Пак се извинявам ако греша

Благодаря ви предварително за съветите

почни с английския

пусни навсякъде вкъщи радио и телевизия на английски като фон

запиши се плътно на 2 курса

после ще му мислиш с немския

с английски в германия може да прокопсаш, обратното не важи

ако не си гений и езиците не ти се удават много, няма да смогнеш да учиш двата едновременно

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Здравейте!

Скоро заминавам за Англия и след това за Германия. И искам да науча поне малко езиците. Имам 6 месеца на разположение да науча що годе добре тези два езика. Моля ви за съвет дали да започна да уча Немски и Английски едновременно или един след друг. Понеже както казах не ми остава много време и съм малко претиснат до стената.

Извинявам се ако не съм писал в точният раздел но все пак е Езикознание и мисля че е тук мястото. Пак се извинявам ако греша

Благодаря ви предварително за съветите

Започни с английския, за да получиш основа. Ако ги започнеш паралелно, има голяма опасност да стане каша. Примерно след 3-4 месеца занимания с английски (то зависи и ти как напредваш с езика, всичко е строго индивидуално - на някои хора много им се отдават езиците, на други никак, много зависи и колко време ще отделяш), можеш да започнеш с немски.

Имай предвид, че немският и английският са сродни езици, но същевременно между тях има и сериозни различия, английският образно казано е граматично опростена версия на немски, с 2/3 френски и латински заемки. С други думи, когато започнеш да учиш немски, постарай се да вникнеш в граматичните и лексикални аналогии с английски, това ще ти бъде някаква основа, въпреки че немският по мое мнение е доста по-труден. За 6 месеца спокойно можеш да усвоиш едно нормално начално ниво на английски (т.е. да можеш да комуникираш свободно на битово ниво) и да получиш елементарни основни познания по немски (т.е. да можеш да си поръчаш в заведение и да питаш и отговаряш основни неща). :)

Редактирано от Михов
Link to comment
Share on other sites

  • 2 седмици по-късно...
  • Потребител

Абе чудих се, чудих се, отворих Гугъл и звъннах на първия учебен център http://interlandbg.com/ Хората ме консултираха и се записах, пък каквото сабя покаже :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
  • Потребител
On 6.06.2013 г. at 17:42, firerose said:

Абе чудих се, чудих се, отворих Гугъл и звъннах на първия учебен център http://interlandbg.com/ Хората ме консултираха и се записах, пък каквото сабя покаже :)

За тези, които се чудят и не искат да разчитат само на късмета, препоръчвам тези курсове: курсове по немски език

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...