Отиди на
Форум "Наука"

Област България в САЩ


miroki

Recommended Posts

  • Потребител

Здравейте, вчера гледах филм по тв травел, за музея на индианците в САЩ. Направи ми впечатление за спомената по време на филма област (местност) България. Някой знае ли нещо по въпросът? Ако не се лъжа на Атлантика.

пп. ако може да с добави едно Щ в заглавието, че ентера ме изненада. :)

Редактирано от Warlord
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Американците са българи!!! :) :) :)

Тъй, тъй! После, автохтонците били тикви и нищо не разбирали като разправят, че от "Камчатка до Мисури - все оногондури"! :grin:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

А в кой щат да търсим тази област с тъй странно име?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Знам, че е безобидна шегата, няма проблем. :happy:

Ами филма беше преведен на български с аудио.

Обясняваха за индиански нещица и мюрета направени преди стотици години от пера, и т.н.

Снощи го гледах и тъкмо към краят, който беше около 22 часа, показаха едни глинени статуетки от тази област или район, не знам как бе точно, исках да проверя днес, но няма как да гледам филма отново. От сайтът на ТВ-то не става. Ще проверя довечера, но мисля моята кабелна точно за този канал не предлага забавено гледане ( да върна времето на зад) за да го чуя отново.

Мисля споменаха, че е на Атлантика. Като казаха от България първоначално се стъписах и помислих, че някой ги е донесъл и после включих, че е от някаква тяхна България. Може и да е някаква грешка в превода.

Писах тук с надежда някой или да го е гледал или да се сеща за такава област или район.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

За съжаление ТВ то няма забавено гледане, а и да имаше на другите канали които имат е 12 часа. :head_hurts_kr: Нямаше да върне до предният ден 21 часа.

Не са казали обаче индианска България. :)

Просто сравняваха някакви статуетки от глина и казаха, че са намерени в област-район България ( не помня терминът точно)

И проблемът да не помня е че се заслушах да не сравняват с някакви наши статуетки. Но се оказаха техни.

А пара наука, след като се разбере преводачът, какво е имал в предвид тогава. До тогава си е официално казано във филм на САЩ за националният музей на индианците.

Някой, ако има виваком оптичен, може ли да потвърди този канал връща ли се повече от 12 часа?

Благодаря.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ставаше въпрос за "Националният музей на индианците", в него са събрани различни неща от различни племена.

В нета не намерих нищо.

За другите индиански музеи има това онова.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор антропология

Мироки, абе няма такъв регион в Америка. Нещо друго ще да си чул, може би паралели м/у изкуство от региона на България и това на някоя от нативните групи в Америка.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Е, сега го чух по-ясно: Валгария.

Но, наистина много на бързо го казват и без малко да го пропусна.

...

Музеят е този да.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

време е да разработим теория и за американския произход на българите. После ще притиснем янките да ни махнат визите за САЩ, за да се върнем в исконната си родина.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

За съжаление експонати от такъв район не видях.

Най-сходното място беше Валдивия, което звучи съвсем другояче.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...