Отиди на
Форум "Наука"

Какво стана сега с тоя край на света?


Recommended Posts

  • Потребител

Остават така казано 4 дни преди "Краят на света", та дори на national geographic са изписали отгоре с български букви колко време остава до тогава. Изчетох доста хипотези за това, което ще се случи и не знам от къде да започна и на коя да вярвам. Някой да има активна представа за това, което ще стане, ако ще става нещо? Вярвам, че тук има умни хора и хора с разни телескопчета; Второ слънце - раджа? Взрив на свръхнова? Планета Х зад слънцето? Метеорен дъжд? Голям метеор? Нашествие на извънземни? Черна дупка? Парад на планетите, което ще доведе до смъртоносни климатични условия? Облъчване от нашето слънце?.... кое си избирате?

От БАН нашите казват, че такава простотия няма да се случи, ама колко са учени и те... от НАСА па пуснаха една тема, в която обясняват, че нищо няма да се случи и тем подобни, но не е като да трябва да вярваме на НАСА, след като се знае какви са лъжци. Може би сега се крият всички важни в онези бункерчета на км под земята и накрая след 2-3 дена ще кажат какво ни чака, а?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Единственото, за което си струва да се мисли, е социологическият феномен - как едно писание, тиражирано по медиите, доведе до такива ефекти, в които маса народ е убеден, че ще се случи нещо.

Това, което ще се случи, е едно голямо нищо. Un grand rien :))

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Най-много да се наложи да се отработва и отучва...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не знам как е с метеорите и планетите, но социалните системи на великите сили (САЩ и ЕО) са пред колапс. Китай, Индия и Русия са друга манджа.

Варете буркани с джолани и лапад. И дълги пръти със суджуци.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

не знаят, защото не са езичници вече. Най-интересното беше разни фирми в САЩ, които строят бункери. И набожни християни се крият в тях - обаче според Библията добрите християни ще ги отнесат на безопасно място, та ми естранно тия набожни фундаменталисти защо се крият в бункерите?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Фружине, ще те помоля по-серизно по темата за края на света ....

Алва,

пак голям бисер изкара! :biggrin:

Сега обаче, ми идва на ум, че има лесен начин за отърваване от този край. Просто Алвата трябва най-категорично да забрани края на света. И всички, барабар с маите можем да си отдъхнем. :punk:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Дендро, не се бутай между шамарите :grin:

Алва,

ся ти рушвети ли искаш да ми кажеш (под сурдинка), че искаш, за да спреш края на света? :post-20645-1121105496:

Ей, че меркантилен свят се е навъдил, ей! :bottom:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ей какви хора трябва да сте, за да мислите, че с края на света и извънземните можем да се оправим само с административни мерки...Тука трябва крути мерки - като ядрено оръжие и ракия!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ей какви хора трябва да сте, за да мислите, че с края на света и извънземните можем да се оправим само с административни мерки...Тука трябва крути мерки - като ядрено оръжие и ракия!

Щом тябва - действай, ама първо карай с ядреното оръжие, че не те знам ако първо започнеш с ракийката, как ще я свършиш с ядреното... гориво. :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Стигна се до ракия, но не и до факти, защо - да, защо - не...

А защо "да"? Защото календарът на маите се смята че свършва? :) Ами китайския не свършва, пък и много други календари не свършват. По тази причина - не. Ето факти. А ся де й ракийкътъ?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

А защо "да"? Защото календарът на маите се смята че свършва? :) Ами китайския не свършва, пък и много други календари не свършват. По тази причина - не. Ето факти. А ся де й ракийкътъ?

Календарът на маите не свършва всъщност.Просто свършва една от поредните епохи в него.

При края на всеки от предишните четири(може и пет да са минали,не помня точно) епохи,маите са смятали,че е имало страховито бедствие.

Оттам и предположението,че с края и на тоза епоха,пак ще има такова бедствие.Само че това маите не го казват,а съвременните хора са го предположили.

ПП-всъщност след края на всяка епоха,идва нова в която хората са по-съвършенни от старата,пак според тяхните вярвания.

Редактирано от Gloster
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аз пък съм решил на 20.12 да кръшна.

Мойта и да ме усети - се тая :harhar: ще вика, :maniac: ще вика :boxing: колко да вика.....1 ден най-много :yahoo:

Дупе да ти е яко обаче....ако пак го отложат или по българската закъснее!

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...