Отиди на
Форум "Наука"

Внимание – опасни шарлатани!


Last roman

Recommended Posts

  • Глобален Модератор

предполагам по-голяма вина трябва да носят разпространителите на ММС, тъй като сайтът им съдържа подвеждащи и откровено невярни твърдения. Освен това си позволяват да дават 'консултация' и 'терапевтични схеми на лечение' без да са медицински лица, като дори твърдят, че доказаният дезинфектант /от който има смъртни случаи в чужбина/ е подходящ за прием от деца в неравностойно положение. По принцип трябва ли нашите мили правни институции да се самосезират или това ще стане чак след нещастен случай?

Редактирано от Last roman
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 132
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител

цитат: "Трябва ли да чакаме някой, натровил се с белина да умре, че да се вземат необходимите мерки за забрана на тази гадост"

Както виждам сме на едно мнение, че няма натровил се с ММС.

Твое право е когато ти се наложи, ...... да употребяваш лекарствата с НАУЧНИ доказателства - с проучвания, с клинични изпитания, с публикации в списания с импакт фактор и пр. ........разбира се до като не се светнеш за ефективността им(по точно липсата на такава).

Дори и един прост парацетамол е токсичен.

Редактирано от Raya_R
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

аз нямам информация дали у нас някой се е натровил с ММС или не, просто ползвам твоята логика на разсъждение /ако това изобщо може да се нарече логика/. Има смъртни случаи в чужбина, което показва, че препаратът е опасен, така че не виждам какви са тези защитни тиради, че продуктът 'лекувал' и бил 'ефикасен'. Токсикологично погледнато - този продукт определено не е подходящ за вътрешен прием. Така че в тази тема нямаме нужда от платени рекламни лица на поредния продукт, разпространяващ се чрез мрежов маркетинг.

Редактирано от Last roman
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

А пък вземете направете нещо срещу човека продаващ ММС, След като смятате че е лъжец и имате доказателства за престъпно деяние, защо стоите, действайте!

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

има си институции за тази цел, все пак. Ако не ме мързи, може и да подам сигнал. От опит обаче знам, че нито КЗП, нито РИОКОЗ ще си мръднат пръста, щото и на тях им е изгодно да събират таксички от подобни предприемачи /въпреки че последните си играят със здравето на хората/. За съжаление у нас ако не се стигне до смъртен случай, всеки ще си прави оглушки.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

И в центъра на Емилова има смъртен случай, ама никой не го е затворил. Трудно доказуемо е от болестта на човека ли е, случайност ли е, или е от диетата на плодове и чай.

Пише тук там за два случая смъртни от ММС, но от какво са починали хората е съвсем отделен неизяснен въпрос.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Gravity, това вашето делене на наука и на наивници е много смешно! В момента пред мен стоят официални продукти за възпаление и регенерация на стави купени от аптеката, които съдържат растителни продукти(джинджифил и босвелия серата) от много, много отдавна познати на народната източна медицина ......и използвани преди приложението им в изпитани лекарства.

И като заключение на пребиваването ми в този форум защото сме от различни породи, ............ Last roman, не се опасявай да сигнализираш институциите за ММС, те понякога работят!.

Само от плюене във форуми и копиране на авторитети полза няма, трябва действия.

Мен един личен лекар ме разиграва и унижава дълго време, .......сигнализирах подадох молба/жалба до здравната каса. Назначиха му проверка, откриха нарушенията, съставиха му акт, глобиха го. И за всичко това здравната каса ме информира писмено редовно до завършека на процедурата. Така че институциите понякога работят, ако има защо може да проработят и срещу ММС.

Редактирано от Raya_R
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Госпожо, Вие пледирате да няма 'плюене' по разни 'алтернативни' (в кавички е, защото така е според Вас, специално този) методи, а сама правите същото за т.нар. официална медицина. Отгоре на това давате някакъв частен случай известен само на Вас, което даже да е вярно не е никакво док-во.
Добре, нека да не плюем, а да дадем доказателства, че този 'метод' работи, т.е. Вие трябва да дадете такива, защото въпреки сърцераздирателните и емоционални постове абсолютно никакви док-ва не можах да прочета.


Колкото до хомеопатията имаме си тема за нея. Хубаво би било, преди да пишете там поне да я прочетете. Ще ми бъде интересно, като върл противник на тази шарлатания да прочета нешо по-различно от това дето съм чел, пък и кой знае, може и да бъда убеден, ако счета док-вата за достатъчни.


Относто това дето аз пища по темата то е само от хим. гледна точка. Да там хлорните оксиди и голяма част от солите на различните кислородо съдържащи соли на хлорните к-ни са токсични, някои са взривоопасни. Тези неща са доказани и то отдавна. Вярно че разковничето, разликата между лекарство и отрова е дозата, но докато док-ва за отрова има предостатъчно не виждам такива клинично тествани и изпитани за лекарство.


Та накратко да махнем емоциите и да се съсредоточим в/у док-вата. Чакам!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Чакай. Доказателства с мъртви букви теория по форуми не се правят. Доказателствата са по доста форуми и не само форуми от хора с ЛИЧЕН ОПИТ и за ММС и за хомеопатичен продукт инжекции за който загатнах по нагоре.

Редактирано от Raya_R
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ако ми дадете научни доказателства че човек с някаква бактериална инфекция ако отиде да си купи препдписания му антибиотик ще го излекува , ако ми дадете научни доказателства че ако легна примерно под ножа на неврохирурга да ми оправи стабилизира гръбнака и операцията ще е успешна и трайна и няма даме осакатят, и т.н...........и аз тогава ще ви дам доказателства за ММС и за куп други продукти различни от официалните.

Както много говорите за наука, точност, документи, доказателства, така в медицината почти всчико е по метода на налучкването, на изключването и на хипотезите.

Редактирано от Raya_R
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Извинете, но тези неща не са свързани. Вие искате чудеса от медицината и с липсата им аргументирате ефективността на хомеопатията??

Всъщност хомеопатията прави ли тези неща, за които пишете?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Извинете, но тези неща не са свързани. Вие искате чудеса от медицината и с липсата им аргументирате ефективността на хомеопатията??

Всъщност хомеопатията прави ли тези неща, за които пишете?

Та аз на тази тема не съм писала. Темата е за ММС, загатнала съм като пример само конкретен хомеопатичен продукт, никога не съм коментирала хомеопатията като цяло във всичките и видове и някаква генерална ефективност.

Когато ти се наложи ще разбереш какво е и ММС и много други неща!

Редактирано от Raya_R
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Може би модераторите трябва да са малко по-сторги в теми за хомеопатия. Все пак е форум за наука.

това даже не е хомеопатия, а дезинфектант, на който учудващо защо се приписва чудодейно действие. Това ми напомня модата в Древен Рим, където хората приемали териаци - коктейли от разнообразни вещества, които уж имали свойството да неутрализират всякакви отрови. Разбира се подобни бълвочи /приготвяни от шарлатани/ често били по-токсични и от отровите за които са предназначени и убивали лековерните пациенти. Та за съжаление през 21 век имаме същата тенденция - на всякакви абсурди да се приписват митологични свойства, а суеверния народ, чието ментално развитие не е мръднало ни на йота за 2000 години продължава да верва и да се трови. Тъжна гледка, особено когато от глупостта на родителите страдат и децата им.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Чакай. Доказателства с мъртви букви теория по форуми не се правят. Доказателствата са по доста форуми и не само форуми от хора с ЛИЧЕН ОПИТ и за ММС и за хомеопатичен продукт инжекции за който загатнах по нагоре.

Ще помоля не, а ще настоявам за малко по-сериозно отношение! Всъщност за какво точно се включи в този форум и в таз тема? Пишеш, че четящите сами ще си направят изводите. Съдейки по анкетата за хомеопатията направили са си. Ама не е е нейна (на хомеопатията) полза. А как собствено се дават док-вата? В тези твои 'доста форуми'? С живи букви може би? Или с клипове? Или с някакви срещи? И не, не желая да ме 'пращаш' там. Няма да отида, но след като ти без някой да те кара си 'дошла' тук и плещиш на воля доста глупости (словоблудства в полза на неща, които не само не са доказано полезни, а са доказано вредни аз квалифицирам като глупости!), редно е (пък и в правилата пише) да има някаква аргументация. Личния опит не е никакво док-во. Освен, че е манипулативем, че е ограничен в бройки и проценти, т.е. че е частен случай не е е обоснован (т.е. защо точно така се е случило и как ще помогне в общия случай). За това културно и учтиво попитах. Но очевидно, че опонентката освен, че понятие си няма от научни док-ва показва и че културното, хеле пък и учтивото отношение и е терра инкогнита (като науката де).

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Госпожо, Вие пледирате да няма 'плюене' по разни 'алтернативни' (в кавички е, защото така е според Вас, специално този) методи, а сама правите същото за т.нар. официална медицина. Отгоре на това давате някакъв частен случай известен само на Вас, което даже да е вярно не е никакво док-во.

Добре, нека да не плюем, а да дадем доказателства, че този 'метод' работи, т.е. Вие трябва да дадете такива, защото въпреки сърцераздирателните и емоционални постове абсолютно никакви док-ва не можах да прочета.

Та накратко да махнем емоциите и да се съсредоточим в/у док-вата. Чакам!

Митак, доказателства естествено че няма да получиш, понеже няма такива, даже обратното - има смъртни случаи, данни за токсичност и натравяния, заради което по целия цивилизован свят подобни 'чудеса' се преследват. Ние понеже сме на гъза на географията и винаги откриваме топлата вода късно, сме изложени от 10 години на подобни схеми за измама. Идеята на тези своеобразни 'общества', или по-точно секти /защото те точно това представляват/, разпространяващи ММС, хапчета за отслабване, пречистващи и енегретизиращи водата и въздуха вълшебни пръчици и пр. е да зарибяват лапнишараните и да печелят пари на техен гръб. Схемата е проста - прави се сайт, качват се глупости /често на английски/ с претенции за научност, отдолу един или двама съмишленици се разписват от името на Пенка, Станка и баба Куна как им е помогнал този продукт, колко безопасен и ефикасен е той и пр. Естествено за по-ерудирания човек измамата е ясна, но ако реши да вкара малко акъл в облъчените глави, агентите на съответния продукт веднага надигат вой, че е от медицинската мафия /важното е конспирация да има, така хората се стряскат и почват да верват още повече/, която не ще да регистрира продукта като лекарство, затова той се разпространява по този начин. Разбира се това са глупости, защото идеята на мултилевъл маркетинга е точно разпространението да става 'ъндърграунд' - от човек на човек, като печалбата захранва непосредствено създателите на схемата, при това без последните да плащат данъци за така получените доходи. Така че по принцип спорът е безсмислен и като цяло единственият подход е игнор. Но за съжаление игнорът не е решение, когато става дума за детски живот.

Мен не ме интересува, дали скучаещите тетки на държавна заплата ще се тровят с поредния препарат за чистене /пълнолетни са, толкова им е акълът, пък и в края на краищата естественият отбор ще се погрижи за тях/. Проблемът е когато в цялата работа малоумниците намесят и децата си, експериментирайки със здравето им и увреждайки подрастващите им организми. Тук вече държавните органи би трябвало да реагират адекватно. Но за съжаление в България няма контрол върху мултилевъл пирамидите и продуктите, които предлагат. Същотака няма контрол и върху продажбите по интернет, което пролича от един случай преди няколко години - как закупени от интернет наркотици се предлагат по сексшопове като стимулиращи половата активност хранителни добавки. Уви, такава е нашата действителност в момента. Суеверие и интелектуална нищета от една страна, хитри тартюфчета от друга, а по средата съмнителни и небезопасни препарати.

Редактирано от Last roman
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Модератор Химия,

моите изразни средства са доста по културни от тези в последния ти пост.

А тая хомеопатия не знам защо я намесваш, нищо повече не съм споменала от хомеоппатични инжекции за дискова херния. Имах предвид единствено и само това discus compositum n mit kalmia, за пореден път казвам че генерални заключения не съм правила за хомеопатията, аз не одобрявам всичко в нея.

Приятно ви плюене на всичко полезно, пречистващи енергезиращи и всякакви продукти и процедури, което може да помогне на хората!

Само и само защото науката още не се е сетила да го изследва...

Наистина няма да ви досаждам повече. Виждам че тук сте хора на крайностите и фанатизми, аз не съм. Чао.

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

лека и мека, и поздрави на шефчето на пирамидата. Иначе науката е изследвала, изследва и ще изследва много вещества и е преценила в резултат на тези изследвания, че някои от тях не стават за пиене /като въпросния ММС/. Но щом искате да си играете със здравето - ваша воля. Единствено ми е жал за децата.

Редактирано от Last roman
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Митак, доказателства естествено че няма да получиш, понеже няма такива, даже обратното - има смъртни случаи, данни за токсичност и натравяния, заради което по целия цивилизован свят подобни 'чудеса' се преследват. Ние понеже сме на гъза на географията и винаги откриваме топлата вода късно, сме изложени от 10 години на подобни схеми за измама. Идеята на тези своеобразни 'общества', или по-точно секти /защото те точно това представляват/, разпространяващи ММС, хапчета за отслабване, пречистващи и енегретизиращи водата и въздуха вълшебни пръчици и пр. е да зарибяват лапнишараните и да печелят пари на техен гръб. Схемата е проста - прави се сайт, качват се глупости /често на английски/ с претенции за научност, отдолу един или двама съмишленици се разписват от името на Пенка, Станка и баба Куна как им е помогнал този продукт, колко безопасен и ефикасен е той и пр. Естествено за по-ерудирания човек измамата е ясна, но ако реши да вкара малко акъл в облъчените глави, агентите на съответния продукт веднага надигат вой, че е от медицинската мафия /важното е конспирация да има, така хората се стряскат и почват да верват още повече/, която не ще да регистрира продукта като лекарство, затова той се разпространява по този начин. Разбира се това са глупости, защото идеята на мултилевъл маркетинга е точно разпространението да става 'ъндърграунд' - от човек на човек, като печалбата захранва непосредствено създателите на схемата, при това без последните да плащат данъци за така получените доходи. Така че по принцип спорът е безсмислен и като цяло единственият подход е игнор. Но за съжаление игнорът не е решение, когато става дума за детски живот.

Мен не ме интересува, дали скучаещите тетки на държавна заплата ще се тровят с поредния препарат за чистене /пълнолетни са, толкова им е акълът, пък и в края на краищата естественият отбор ще се погрижи за тях/. Проблемът е когато в цялата работа малоумниците намесят и децата си, експериментирайки със здравето им и увреждайки подрастващите им организми. Тук вече държавните органи би трябвало да реагират адекватно. Но за съжаление в България няма контрол върху мултилевъл пирамидите и продуктите, които предлагат. Също няма адекватен контрол и върху продажбите по интернет, което пролича от един случай преди няколко години - как закупени от интернет наркотици се предлагат по сексшопове като стимулиращи половата активност хранителни добавки. Та за съжаление такава е нашата действителност в момента. Суеверие и интелектуална нищета от една страна, хитри тартюфчета от друга, а по средата съмнителни и небезопасни препарати.

Това не е за смях,но се посмях(не издържах).Трябва на повече места да има такива мнения,да не се увличат хората по шаманство и жертво приношения.Между другото точно преди 5 месеца,бях опериран от дискова херния,напълно въстановен съм от операцията,почти няма белег,бях изписан даже същия ден.Вярвайте повече на медицината и по-малко на глупостите в мрежата.Не си слагайте някви измислени инжекций,за проблем който може да се реши напълно от съвремената медецина.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Модератор Химия,

моите изразни средства са доста по културни от тези в последния ти пост.

А тая хомеопатия не знам защо я намесваш, нищо повече не съм споменала от хомеоппатични инжекции за дискова херния. Имах предвид единствено и само това discus compositum n mit kalmia, за пореден път казвам че генерални заключения не съм правила за хомеопатията, аз не одобрявам всичко в нея.

Приятно ви плюене на всичко полезно, пречистващи енергезиращи и всякакви продукти и процедури, което може да помогне на хората!

Само и само защото науката още не се е сетила да го изследва...

Наистина няма да ви досаждам повече. Виждам че тук сте хора на крайностите и фанатизми, аз не съм. Чао.

Последния ми пост бе преднамерено такъв, като отговор на твоя. Но не разбрах причината за да се 'намесиш'.

Всеки е имал взимане даване с медицината или той или (и)негови близки (w неделя се навършиха три години от операцията на жена ми от дискова херния. Без хомеопатия и без алтернативни 'медицински' методи). Въпреки несъвършенствата на родното здравеопазване, въпреки перманентната криза все пак конвенционалната медицина е в състояние да се бори и преборва за здравето на по-голямата част от пациентите си, както и да обяснява (в повечето си случаи) защо и как.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Като човек имащ вземане даване с медицината мога да ви уверя, че днес в България определено има проблеми. Недостиг на лекарства, талони, здравни каси, корупция... Другото нещо, съществувало винаги е невежеството. По принцип хората не са длъжни да разбират от всичко. Ясно е, че човек без медицинско образование не е длъжен да знае кое как става, кое лечение действа, кое не и т.н. Тук на помощ идва бедността и отчаянието. Когато човек е отчаян, той се хваща и за сламка, болни от рак или каквито и да било лоши болести са готови на всичко. Като казвам всичко, разбирайте ВСИЧКО, врачки, баячки, екстрасенси, билки, извънземни, акопунктури, тибетска, африканска, инджикитайска и марсианска традиционна медицина. А когато имаме неграмотни, бедни и отчаяни хора сместа става взривоопасна. Такива хора по принцип имат ограничен достъп до нормалната медицина, и за тях думите на един доктор и на някоя врачка са равностойни. Те като и всички хора са готови да повярват на това което искат да чуят. И го правят Резултата са шарлатани които им обират парите и трупат слава на "лечители". Защото някой от пациентите оздравяват въпреки всичко. Сгрешена диагноза, удачно друго лечение, здрав организъм, плацебо ефект. Да, оздравелите са малцина, но са набивани в ушите и очите на цял свят. Вижте, бай Иван се излекува, а докторите му даваха 6 месеца живот, значи лечителя е прав, а лечението действа. А това, че е оздравял бай Иван, но други 100 лекувани от въпросния шарлатанин са умрели...

За мен единствената алтернатива е билколечението, доказало се е през вековете и в много случаи наистина помага и дава възможност да се избегне лечението с агресивни лекарства. Разбира се, не е панацея и не лекува всичко, но все пак е полезно в много случаи. Слава Богу, дори лекарите днес започнаха да предписват билки.Лично аз съм фен на билколечението и особено на билковите лечебни чайове.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

много лекарствени молекули са разработени на основата на биологично активни вещества, извлечени от растенията и по същество представляват биклолечение.;) Така че аз противоречие не виждам. Приематено на традиционни чайове или фитоекстракти обаче като цяло е по-скоро с профилактична или поддържаща основната терапия цел. Много често незаменима роля при лечението се пада на медикаментите, които напоследък е модерно да бъдат плюти от шарлатанчетата, без последните да могат да предложат ефикасна и безопасна алтернативна.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Някой проучвал ли е как работят лечителите за да се произнася компетентно? Романе, ти колко излекувани пациента имаш? Хубав, умерен пост Фружине. Макар и да не съм съгласен с всичо.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

аз не лекувам пациенти, а оставям компетентните лица с висше образование по медицина да го правят. Дейността на 'лечителите' е нерегламентирана и не подлежи на контрол, ето защо хората прибягващи към техните услуги рискуват много.

Редактирано от Last roman
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...