Отиди на
Форум "Наука"

Бъдещето - как мислите че ще се развие съвременното развито общество в следващите 10-20г


sirius

Recommended Posts

  • Потребител

в цяла западна европа хората са слепи за катастрофата, която неизбежно и неуморно ги наближава

поне по-голямата част от тях

да бъдеш песимист и да гледаш мрачно за нещата в много кръгове се разглежда като патология

освен това тук толкова много хора са напълно зависими от системата, че един срив ги обрича на автоматична мизерия

липсват всякакви инстинкти и възможности за оцеляване

хората са толкова привикнали към следвоенната стабилност, че са загубили възможност да разсъждават трезво и да се оправят в критични ситуации

Редактирано от Alexander_Nevski
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 73
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител

Напълно съзнавам какво означава фалит на корпорациите.

Може да се наложи да давам уроци на деца по английски за кошничка яйца в края на месеца.

И това ми се е случвало. Само че не бяха яйца, а марули.

Мисля, че няма да умрем.

Просто ще нулираме циферблатите на часовниците.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Напълно съзнавам какво означава фалит на корпорациите.

Може да се наложи да давам уроци на деца по английски за кошничка яйца в края на месеца.

И това ми се е случвало. Само че не бяха яйца, а марули.

Мисля, че няма да умрем.

Просто ще нулираме циферблатите на часовниците.

това означава революции и трета световна

а ще си нулираш часовниците само ако оцелееш

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Много черногледо пишете пред Ваноци ;). Упссс, верно края на света ще дойде преди това!

Митак,

не ги плаши. В същност, с оглед близкия свършек на всемира, има и добра новина - икономическият апокалипсис на цивилизования свят се отлага. :grin:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Абее, до пърдели, ако дойде края на света на датата, поне няма да пътувам с автобус. Много мразя да пътувам с автобус :(.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

може да те сложат до някоя ужасна баба, знаеш, ли?

за форума - "Я сом млада, злата а ужасна баба" на словашки е "Аз съм младо, златно и готино маце".

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

съвсем сериозно по темата - ЕС влиза в тежка рецесия германците като експортно ориентирани ще трябва и те да позатън малко

за тази рецесия се знаеше още от пролетта, но статистиката я улавя чак сега

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Това означава ли, че може след месец да останем без заплати или просто лека по лека ще ни намалее покупателната способност, заради инфлацията?

Редактирано от Emil z Lonneberg
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

това означава че в следващите няколко години безработицата в ЕС не се очертава да падне, средната класа ще продължи да се свива, а държавите ще продължат да трупат дълг ...

нищо общо няма с краткосрочната ти заплата или инфлация ...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Е, значи отивам да си купувам подарък за Нова година...

Аз съм от работническата класа, така че средната класа нека се свива, не мога да седна и нея да я мисля.

Аз си признавам, че реално съм социално слаб. Просто ходя на работа.

Европейците ще започнат трайно да търсят стажанти и ще се случи, че по фирмите хората работят за 1000 евро заплата, а на ръководните постове ще стоят хора, които ще получават старите 3000 евро заплата.

Дългът е ясен, ще продължим да го трупаме.

Безработицата ще я маскираме със стажанти.

Успокоих се.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

http://globaleconomicanalysis.blogspot.co.uk/2012/12/what-can-be-automated-will-be-automated.html

ето една от мрачните страни на бъдещето

всякакъв труд който може да бъде автоматизиран ще бъде автоматизиран

тия дето остават без работа, какво ги правим?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Мене не могат да ме автоматизират! Еле пък панделката!

...

По време на индустриализацията много хора са загубили работата си. Имало е хора, които са палели фенерите по улиците вечер, носели са туби с газ. Днес няма такива. Почти няма обущари, а ако има - те не правят обуща, а само ремонтират.

Също и няма фотоателиета и фотографи. Доскоро имаше, обаче от скоро - няма.

Създават се нови професии.

...

Преди Втората световна война жените в Европа не са работели. Това моменталически означава безработица от 50% по днешните критерии.

Обаче някой дуднел ли е тогава, че безработицата е била толкова висока? Не. Просто е бил такъв икономическия модел.

едит - не отчитам безработицата при работещото тогава мъжко население, но тя е доста по-малка от 100%, за да бъде сравнима с безработицата при жените, дори и 20% да е от мъжкото население, това прави обща безработица 60%, което не е много далече от 50%. Макар че безработицата е доста разтегливо понятие.

Едно време, преди индустриализацията - е било абсурдно да останеш безработен. Раждаш се и на 5 годинки ти дават да работиш. И бачкаш цял живот. После сме се урбанизирали и се почнало с това да си отделен от средствата за получаване на блага и да търсиш службичка на бюро с перо. И тогава се е появила безработицата. А и войните са спрели да лишават човечеството от безработни...

...

Има професии, които не могат да бъдат автоматизирани. И слава богу. В сегашния контекст.

Дали е възможно да се случи да е истина онзи разказ на Павел Вежинов, в който роботи правеха всичко, а хората просто се радваха на живота?

Редактирано от Emil z Lonneberg
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

явно не правиш разлика между безработица и participation rate

и между това да поддържаш къща с 3 деца докато мъжа ти се скъсва от работа и безработна млада циганка или негърка 3 деца от различни партньори живеещи на помощи

както и да е няма значение

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аз съм си сложил на аватара една плоскодънна колба и една бехерова чаша, да показват какво умея.

Не съм икономист, учил съм малко икономика, колкото да зная що е империализъм.

Но иначе няма как да зная разни понятия, които ми сервираш на английски.

Ако ти е занимава - кажи две думи.

Ако не ти се занимава, ще си погледна в гугъл.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

гледай няма лошо

следвоенната заетост реално е по-висока от сега, особено ако се включи неформалният и неплатеният труд на жените домакини в многодетни семейства, където мъжът работи

демографията в момента е много по-лоша от тогава

в САЩ има поне 100млн души дето не работят, а трябва да ядат нещо, след войната са били към 50млн.

много от тези хора висят на държавата, а не като многодетните майки след войната, които са разчитали на мъжете си

добави пенсионери, държавни служители и т.н. и драмата става пълна

неслучайно всички развити държави задлъжняват

те не задлъжняват, защото харчат много за инфраструктура, а поради увеличените разходи по социалните системи, здравеопазване и образование, като огромна част от разходите са кеш - за помощи, пенсии, заплати

никой вече не може да ги закача тия хора (зависими от държавата) защото те са над 50% от населението и активно гласуващи

Редактирано от Alexander_Nevski
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Аз съм си сложил на аватара една плоскодънна колба и една бехерова чаша, да показват какво умея.

Не съм икономист, учил съм малко икономика, колкото да зная що е империализъм.

Но иначе няма как да зная разни понятия, които ми сервираш на английски.

Ако ти е занимава - кажи две думи.

Ако не ти се занимава, ще си погледна в гугъл.

Интересно ми е .. умението да се ползват плоскодънна колба и бехерова чаша, достатъчна предпоставка ли е да бъде пълна купичката с котешка храна?

Но не само към настоящия момент, а и за в бъдеще.

Редактирано от Б.Богданов
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ако тръгнем да разсъждаваме свободно и решим, че утре ще има война, а след войната - само разруха - не само не е предпоставка за пълна купичка, но и абсолютно ненужно начинание е котарак да се занимава с наука. По-добре да се уча да паля огън и да оцелявам на улицата в бой с други котараци.

Като цяло няма много котараци, които да умеят да работят с моите методи, което ми дава надежда, че все някой ще ми пълни купичката.

Докато това, което умея, представлява интерес за хората.

Иначе аз мога да отида да уча малки котенца по биология и химия. Днес дойде едно котенце на 6 месеца да му обяснявам какво работя. Ми смяхме се, бърборих му, то кима... разбра нещо, доволен съм.

Все има какво да правя.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

гледай няма лошо

следвоенната заетост реално е по-висока от сега, особено ако се включи неформалният и неплатеният труд на жените домакини в многодетни семейства, където мъжът работи

демографията в момента е много по-лоша от тогава

в САЩ има поне 100млн души дето не работят, а трябва да ядат нещо, след войната са били към 50млн.

много от тези хора висят на държавата, а не като многодетните майки след войната, които са разчитали на мъжете си

добави пенсионери, държавни служители и т.н. и драмата става пълна

неслучайно всички развити държави задлъжняват

те не задлъжняват, защото харчат много за инфраструктура, а поради увеличените разходи по социалните системи, здравеопазване и образование, като огромна част от разходите са кеш - за помощи, пенсии, заплати

никой вече не може да ги закача тия хора (зависими от държавата) защото те са над 50% от населението и активно гласуващи

Добре де, но на кого задлъжняват?

Има и друго - кредитите, които се взимат на различни нива се оказват без покритие. Значи не само социалната система е виновна, а в цялата консуматорска система има нещо гнило.

Схемата с кредитите и инфлацията веднъж се разигра в България през 90-те години. Накрая се оказа, че длъжници няма.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...