Отиди на
Форум "Наука"

Случаят Дятлов


Recommended Posts

  • Глобален Модератор
On 12.01.2017 г. at 19:17, Ronin said:

 

Здравей,

Отскоро чета доста по темата и не съм съвсем съгласен с това твое изказване...С изклячение на 1-2 имаш предвид Дубинина и Золотарев там е повече от ясно че смърта е насилствена и то по доста жесток начин/също така травмите са много сходни,или с други думи са умрели/убити по един и същ брутален начин/.

НО/едно голямо НО...

Ако се поровиш малко по на дълбоко/доклади от актопсиите и прочие/ще откриеш още доста премълчани смърти случаи,извъшени по насилствен начин-

1/ Тибо-Бриньо-Множество фактури по главата и слепоочията и голям кръвоизлив налвия бицепс,като според д-р Борис Возрождений падането от голяма височина е ИЗКЛЮЧЕНО.Той по скоро го отдава на лавина,която е връхлетяла палатката,докато групата е спяла,..КАТЕГОРИЧНО това не би могло да се е случило!Един или почечето разрези на палатката го доказват/Единия е вертикален,прав и прецезен,както и повечето от останалите.Тоест оказва се,че теорията за напускането на палатката в пристъп на страх и паника е просто пясък в очите на непросветените..но затова по нататък...

2/Слободин-Борис Возрождений ПРЕДПОЛАГА,че фрактурата на черепа не е ФАТАЛНА и Слободин ще изгуби кординация,но ВЕРОЯТНО не това е причинило смърта му...Тоест доктора НЕ Е УБЕДЕН дали е Хипотермия или удар в главата.Въпреки всичко послушния доктор вписва в протокола Хипотермия,като причина за смъртта.

/Според мен е ударен с някакъв предмет,например нож,изгубва съзнание и силите му бавно го напускат.По тялото има и доста други наранявания,които свидетелстват,че той се е борил с някой/нещо./

3/При Кривонищенко,макар че е типичен модел за смърт от измръзване,прави впечатление че нивото на урина в пикочния мехур е високо.Доста нехарактерен факт, предвид че умирайки от измръзване тялото най-вероятно ще се освободи от излишна течност.Да де ама тук май нишо не е логично....

4/КОЛМОГОРОВА-Тук интересното е че ЛИПСВАТ снимки на тялото когато е намерено/обърнете внимание при другите не е така/.Някой друг замисли ли се защо е така????.В протокола като причина за смърта ХИПОТЕРМИЯ ПОРАДИ НАСИЛСТВЕНА СМЪРТ/множество охлузвания и синини по тялото/

След като потърсих по подробно,намерих данни че когато спасителите откриват тялото на Колмогорова,тя е държала предпазна военна маска...Може би на някой,които я нападнал???....Кой знае????

Има още дузина факти,който по скоро сочат че някои от членовете на групата са зверски убити,а не че просто са си ходели боси на -30 градуса в ледената пустош и са чакали да измръзнат или да се претрепят по някое дефиле...

Толкова от мен засега...КГ125 много ще ми е интересно да знам мнението ти по някои от фактите и въпросите който изложих.

 

Ще трябва да си припомня всичко в по-свободно време ) 

Тая тема напомня, че има още 2-3 случая, подобни на този, които си струва да се разгледат :animatedwink:

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 398
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Глобален Модератор
Преди 17 часа, Skubi said:

Според тази карта, тука и други са умирали. Манси, туристи.....Но няма дати. Всички хора през зимата ли, същата година ли, едновременно ли са починали?

Мястото очевидно не е добро, каквото и да значи това - да е забравяме, че на местния езики името му значи "Не ходи там!".

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 часа, КГ125 said:

Мястото очевидно не е добро, каквото и да значи това - да е забравяме, че на местния езики името му значи "Не ходи там!".

Тази карта,освен че потвърждава страховитото найменование на местноста ни насочва и към ЧИСЛОТО 9.Проблема е,че за деветимата ловци на мансите няма никаква информация,дори не се знае дали е потвърдено,че са загинали там.За самолетната катастрофа намерих тази статия ама не са 9 ами 13 членен екипаж /също така си мисля ,че снимката ,която показваш е преди случката от статията от 11,06,2012 ,която намерих /https://www.24chasa.bg/Article/1527308.

Също така в този район се повтарят периодично ОТНЕНИ КЪЛБА.Имат ли те нещо общо със смърта на студентите и какво представляват.Тук по скоро има материал за търсачите на паранормалното или на НЛО.Лично аз предпочитам да се концентрирам върху фактите пряко свързани и довели до смъртта на студентите.МИР НА ДУШИТЕ ИМ!

А именно-

1/Нейзвестните следи на предполагаем ловец на мансите 2 дни преди инцидента/ФАКТ че не са биле сами в района/

2/Мястото на което са монтирали палатка.

3/Причината за напускането и унищожаването на палатката.

4/Грешната посока на склона,в която са поели,обратна на резервните им припаси,който са оставили в намалото на похода.

5/Разделението на групата.

1197915_original.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

По времето на СССР навярно е било невъзможно, но сега например може да се попитат местните шамани на мансите....Защото както гледам на картата те самите наричат местноста планина на мъртвите.....

Кой знае? има такива явления например навремето когато около едно езеро в Африка намериха стотици умрели животни. Но тогава откриха, че е имало изригване на гас, или най новото когато една светкавица уби десетици елени....

За всеки случай бих обопщил всички случаи които довели до смърт в региона. Па може в някои от протоколите да има и свидетели, но техните думи да биват игнорирани защото са ги смятали за фантазмагория или бълнувания на един пиян манши или не пасвала към атеичната научна истина.....Кой знае? 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Eто една ИНТЕСНА извадка/За съжаление повдига нови въпроси и не дава кой знае какви отговори/,Източника е този сайт http://history-paradox.ru/djatlov.php

Хирург Иосиф Прутков, первый проводивший вскрытие, к настоящему моменту уже погиб, зато бывшая ассистентка Пруткова, фактически единственная живая из тех, кто помогал вскрывать те трупы, врач Мария Иванова рассказала все, что помнила. 
Тех ребят она запомнила очень хорошо, мало того, помнила их еще живыми (ей, молодой, тогда приглянулся крепкий статный проводник). 
Но, по ее словам,
«трупов было не 9, а 11, откуда взялись еще двое - не знаю. 
Я их сразу же узнавала, в этой одежде их и видела в последний раз на остановке. 

Вскрывать всех привозили к нам, в закрытую военную больницу (у военных госпиталя или нет? - прим. автора сайта), но одно тело даже не показали, увезли сразу же в Свердловск. 
Какой-то военный присутствовал во время вскрытиПеревал Дятловая, показал на меня и говорит доктору Пруткову: 
«А зачем вам она?» 
Прутков был очень вежливым человеком, но в тот раз сразу же: 
«Мария Ивановна, можете идти!» 
Подписку «о неразглашении и необсуждении происшествия» с меня тогда все равно взяли. Их брали со всех, включая водителей и летчиков, возивших тела...»
Начали выясняться и другие шокирующие подробности. 
Вспоминает бывший прокурор-криминалист Л.Н.Лукин: 
«В мае осматривали с Е.П. Масленниковым окрестности места происшествия, обнаружили, что некоторые молодые елки на границе леса имеют обожженный след, но эти следы не носили концентрической формы или иной системы, не было и эпицентра. 
Это подтверждало направленность как бы теплового луча или сильной, но совершенно неизвестной, во всяком случае нам, энергии, действующей избирательно, снег не оплавлен, деревья не были повреждены. 
Создавалось впечатление, что, когда туристы на своих ногах прошли более пятисот метров вниз с горы, то с некоторыми из них кто-то направленным образом расправился...»

Интересно е че ЛИПСВАТ показанията на помощничката на доктора която твърди,че телата са били 11 а не 9???????

Тук може да намерите доста подробна информация на руски проследяваща цялото разследване https://sites.google.com/site/hibinaud/home /моя руски е изключително слаб уви,за сметка на любознателността ми/

Та това страшно ми напомня на филма на ужасите,който излезна преди време.Там също се говореше за 11 трупа!!!!???АЗ ли нещо прекалено се зарових и омотах или цялата работа е СТРАХОТНА КОНСПИРАЦИЯ?Замисляйки се разликата между откриването на първите 5 трупа /открити около 25,02 /и другите 4 трупа / открити около 04,05 / е повече от два месеца ....."След два месеца БЕЗПЛОДНО ТЪРСЕНЕ, в началото на май настъпила пролетта и се стопил достатъчно сняг за да бъдат открити телата и на останалите. "

Дали найстина търсенето е било толкова безплодно,все пак говорим за обща площ на местопрестъпление около 1,5-2 км????Не са ли ПРЕКАЛЕНО МНОГО 2 месеца?

ПС-Както вече казах по нагоре руския ми е слаб и ако някой може да помогне с превода ще му бъда много благодарен.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Такива съобщения (за светещи кълба  и пр.) в СССР са излизали само за да прикрият нещо на военните. Впрочем така се ражда и легендата от Розуел и цялата история с извънземната тематика. 

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 14.01.2017 at 20:11, КГ125 said:

Такива съобщения (за светещи кълба  и пр.) в СССР са излизали само за да прикрият нещо на военните. Впрочем така се ражда и легендата от Розуел и цялата история с извънземната тематика. 

Да бе ама в СССР малко се говореше за инвънемните и НЛО. А в САЩ и Зап. Европа постоянно. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Du6ko said:

Да бе ама в СССР малко се говореше за инвънемните и НЛО. А в САЩ и Зап. Европа постоянно. 

Не мисля,че тука става въпрос за извънземни,а за укриване на много тежко криминолно престъпление..Спомнете си некомпетентността и пълната липса на комуникация между отделните инстанции на съветската милиция при Случая Чикатило.Колкото и да ни се иска да си обясним случилото се с групата на Дятлов с НЛО,Йети или Чупакабра,тук по скоро говорим за укриване и унижожаване на доказателства,както и не дотам добре проведено разследване..

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 21 часа, Ronin said:

Не мисля,че тука става въпрос за извънземни,а за укриване на много тежко криминолно престъпление..Спомнете си некомпетентността и пълната липса на комуникация между отделните инстанции на съветската милиция при Случая Чикатило.Колкото и да ни се иска да си обясним случилото се с групата на Дятлов с НЛО,Йети или Чупакабра,тук по скоро говорим за укриване и унижожаване на доказателства,както и не дотам добре проведено разследване..

Чикатило си е украинец и Украйна го осъди. Мисля че при него имаше една особеност. Спермата и кръвта му имаха различен резус фактор или нещо такова ... Много много рядко явление ! Няколко пъти украинците го хващаха , изследвали са му ДНКто на кръвта и заради това че няма 100 % схъвпадение на един фактор с спермата го освобождават. Чувал съм подобна история. Сега вече този номер не минава.

Няма смисъл да търсим вол под телето....Самоуверени младежи отиват в ПЛАНИНАТА през ЗИМАТА в ПОЛЯРЕН УРАЛ !

Млади момко Рони, ти знаеш ли какво е ПЛАНИНА ЗИМЪСКА ? Млади момко знаеш ли какво е ПОЛЯРНА ЗИМА ? 

Мисля си че си нямаш понятие какво е това ПОЛЯРЕН КЛИМАТ освен от картинките в компа. 

Там в тия диви области няма никаква инфраструктура. Чудо би било ако тия млади нахакани пичове авантюристи с примитивни приспособления в края на 50 години минеха през зимата в полярен Урал и бяха останали живи и здрави. Лудо младо - силы есть ума не надо. 

 

00.jpg

 

Хорошо в Сибири летом !
Целый месяц нету снега....

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, Du6ko said:

Чикатило си е украинец и Украйна го осъди. Мисля че при него имаше една особеност. Спермата и кръвта му имаха различен резус фактор или нещо такова ... Много много рядко явление ! Няколко пъти украинците го хващаха , изследвали са му ДНКто на кръвта и заради това че няма 100 % схъвпадение на един фактор с спермата го освобождават. Чувал съм подобна история. Сега вече този номер не минава.

Няма смисъл да търсим вол под телето....Самоуверени младежи отиват в ПЛАНИНАТА през ЗИМАТА в ПОЛЯРЕН УРАЛ !

Млади момко Рони, ти знаеш ли какво е ПЛАНИНА ЗИМЪСКА ? Млади момко знаеш ли какво е ПОЛЯРНА ЗИМА ? 

Мисля си че си нямаш понятие какво е това ПОЛЯРЕН КЛИМАТ освен от картинките в компа. 

Там в тия диви области няма никаква инфраструктура. Чудо би било ако тия млади нахакани пичове авантюристи с примитивни приспособления в края на 50 години минеха през зимата в полярен Урал и бяха останали живи и здрави. Лудо младо - силы есть ума не надо. 

 

00.jpg

 

Хорошо в Сибири летом !
Целый месяц нету снега....

Du6ko,защо с лошо да започваме бе?Не сме се събрали тука да си мерим......... и да си говорим празни приказки!

Андрей Романович Чикатило е съветски сериен убиец, роден в Украинска съветска социалистическа република, известен като „Канибала от Ростов“. Чикатило е обвинен за убийството и изнасилването на 53 души, предимно деца, в Руската СФСР за периода от 1978 до 1990 г.

Мисълта ми беше,че до 1991 г.  говорим за СССР все пак!Сравних двата случая заради множеството пропуски в разследването на СЪВЕТСКАТА милиция. Грешките при разследването са поне две. Първо, случаят не е разгласен и хората не са осведомени за опасността, защото съветските органи на властта се страхували да стане ясно, че в СССР се случват подобни неща (а, най-вероятно, поради опасения от създаване на паника сред населението). Второ, липсата на комуникация между отделните милиционерски отдели довежда до некоординираност на действията. 

"Самоуверени младежи отиват в ПЛАНИНАТА през ЗИМАТА в ПОЛЯРЕН УРАЛ !" 

Ама пълни глупости са това бе Душко..Айде малко по сериозно,моля!

През януари 1959 г. Игор Дятлов, студент по радиотехника в Москва, сформира десетчленна скиорска група. Тя трябва да покори върховете в чест на XXI конгрес на КПСС - Комунистическата партия на Съветския съюз, насрочен за 1961 г. Маршрутът по това време на годината попадал в категория 3, най-трудната. Но младежите неведнъж се справяли с подобни предизвикателства дотогава.

Цитирам и изказване на КГ125 отпреди години:Походът бил посветен на XXI конгрес на КПСС. Който не е живял през социализма не знае, какво значи това. Значи, е е организиран с помощта на властите и при успех ще бъде разтръбен по медиите като символ на младежкото дръзновение и комунистически устрем. Ако не успее... ще бъде потулен тъй, както само в ония времена умееха да потулват.Тогава за да ти разрешат такава експедиция, има комисия от ВУЗ-а, току така не можеш да се разкарваш из уралските планини.

Та Душко,ти да не би случайно да си си помислил,че нахаканите и самоуверени младежи,пили по 2 водки и тръгнали на разходка из уралските планини,ей тъй да си направят по някое и друго селфи там...!Пък и едва ли през ония времена едва ли някой ще им разреши ,само защото са им симпатичени..Организира се специална комисия,избират се на подготвените,абе няма да е било много просто и примитивна работа.

Айде да говорим малко с факти,а?Не само общи приказки кой млад,кой стар и прочие..Връв Матерхорн в Алпите е един от най-трудно достижимите и опасни върхове на Земята.Висок е 4 478 м и за първи път е изкачен през 1865 г. от група, водена от Едуард Уимпър.СЪС ПРИМИТИВНИ СЪОРЪЖЕНИЯ-Две шейни и три лопати!!!!..Оттогава до 1995 г. над 500 души намират смъртта, опитвайки се да покорят Матерхорн.И при нито един от смъртните случай няма и помен от мистериозна смърт. А и връх Отортен е само 1182 метра.. 

Хората през 1969 година на луната кацнаха пак със примитивните си приспособления!

И накрая, Душко,ако може да се придържаме към темата на форума все пак..

ПС:Аз под вола теле не търся.ПЪРВО СЕ ЗАПОЗНАВАМ С ФАКТИТЕ И ТАКА КОМЕНТИРАМ.Няма да е лошо и ти да попрочетеш малко,ако ти е интересно де.

Пък и като гледам,и ти имаш доста картинки на полярни пейзажчета на компа!ПОЗДРАВЛЕНИЯ ЗА КОЕТО.

Айде със здраве.

Редактирано от Ronin
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 18 часа, Ronin said:

 

През януари 1959 г. Игор Дятлов, студент по радиотехника в Москва, сформира десетчленна скиорска група. Тя трябва да покори върховете в чест на XXI конгрес на КПСС - Комунистическата партия на Съветския съюз, насрочен за 1961 г. Маршрутът по това време на годината попадал в категория 3, най-трудната. Но младежите неведнъж се справяли с подобни предизвикателства дотогава.

Цитирам и изказване на КГ125 отпреди години:Походът бил посветен на XXI конгрес на КПСС. Който не е живял през социализма не знае, какво значи това. Значи, е е организиран с помощта на властите и при успех ще бъде разтръбен по медиите като символ на младежкото дръзновение и комунистически устрем. Ако не успее... ще бъде потулен тъй, както само в ония времена умееха да потулват.Тогава за да ти разрешат такава експедиция, има комисия от ВУЗ-а, току така не можеш да се разкарваш из уралските планини.

Ами то винаги е било така . Пирамидите ги строяха в чест на фараоните  и Озирис. В Рим правеха пътища и завоюваха страни в чест на сенатори, императорите - цезари и августи  и боговете Юпитер и Марс и т н. В Средните векове в чест на Светата Вяра. Всяко начинание в Съв. Съюз и другите ком. страни както и всяко начинание в Евр. Съюз или САЩ или КНР се прави в името на великите, светли, непобедими, вечни, непреходни идеи на комунизъма / демокрацията според управляващата върхушка. Напълно логично и нормално. Ако искаш да получиш разрешение и помощи от власт имащите. 

Младежите правилно са се ориентирали - ясно е че ще посветят пътуването в чест на нещо патриотично - в случая конгеса на КПСС. Сега никой не е против да се повесели за някаква евродемократична идея и да усвои някоя друга пара.

Колкото до върха в Алпите . Да това е героична постъпка. Заслужава уважение и възхищение. Ама е глупаво да се сравнява "сольнечная Франция и Италия " със Сибир или северен Урал. Урал не е висока планина. Аз на майтап с татко и сестра ми като гимназист се качихме на Мусала лятоска не с туристически обувки а със сандали. Бая се озорихме особенно обратният път. Беше четвъртък санитарен ден за лифта. 

Ама разликата между Алпите , Мусала и Полярен Урал е както между Волгоград / Сталинград и Париж и Виена. Сталинград е по на юг от Виена и още повече по на юг от Париж. Ама там е мъка. Температурите средно годишните са както в Париж. + 20 градуса. Ама лятото в Сталинград е + 45 градуса , зимъска там е - ( МИНУС) 45 градуса. 90 - 100 градуса разлика ! А в Париж + 28 градуса и + 8 градуса. 20 градуса разлика. Чувстваш ли разликата ? Там към Волга и Урал европейска техника и европейци даже най здравите са безпомощни. 

А в Урал на границата между Северна  Европа и Сибир зимъска температурите са не знам какви, даже ми е трудно да си помисля какъв студ е. Но за Полярен Урал Сталинград е нещо както тропици, а Париж, Виена и Алпите са направо с екваториален климат. Проблема не е във височината надморска, а в ужасяващо тежките изтощителни условия довели до физически и психологически срив на тези смели млади хора загинали в снега. 

Малко след този случай в СССР разбират че ТУРИЗМА трябва да се организира и да има някаква отговорност. В началото на 60 години се започва организираното туристическо движение в СССР и другите европейски страни. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Направо в Полярен Урал е едно -100 да не кажем -150 градуса , така че не може да става въпрос за нищо извън времето(зелени човечета , Йети , да не говорим не дай Бох за криминално деяние).

п.п. Душко , гледам че си починал и си набрал сили , но моля не таковай всички теми наред.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Душко,втория ти коментар ми хареса доста повече от първия.Респект и за изкачването на връх Мусала.Сравних двете експедиции не заради географското положение,колкото заради устремеността и желанието на човека,когато си постави дадена цел.

Както и да е,съгласен съм с теб за едно нещо.Мястото съвсем не от най-приветливите и лесни за покоряване на земята.Климата и метеоролгичните условия са неблагоприятен фактор,да не забравяме и страшното име на планината,а именно на мански език "Планината на мъртвите".

Урал се разделя на пет географски зони – това са Среден Урал, Южен Урал, Северен Урал, Предполярен Урал и Полярен Урал. Игор Дятлов и ръководената от него студентска група, тръгнали да покоряват върховете Отортен и Ойко-Чакур в Северен Урал. Предполагам,че по дължината на цялата планината има и по неблагоприятни места още по на север,но приемам че мястото,за където са тръглали студентите е допринесло по един или друг начин за тяхната гибел-факт е че ШЕСТИМА от ДЕВЕТИМАТА студенти намират смъртта си следствие от ПРЕМРЪЗВАНЕ.

Душко пращам ти линк към самото местопроизшествие-връх ХОЛАТЧАХЪЛ където е започнал Перевал Дятлова https://www.youtube.com/channel/UCkU_SsNR7iV2VzEaVSu3ccQ  /група руски студенти заснема видеоклипове на 01.02.2015 г./

Игнорираме факта че тази група е по-добре подготвена от групата на Дятлов.Няма как да знаем това.Игнорираме и факта,че щом други хора отиват там и си лагеруват,връщат се живи и здрави-значи все пак мястото не е толкова страшно,нали.Аз например не видях чак такова страшно място,където групата от последните 4 до ручея да се пребие така жестоко до смърт.

Мястото е интересно да,има доста мистерия около него-Огнени кълба,Магнитна аномалия,слухове за секретна руска военна база/НЕПОТВЪРДЕНО/ и прочие,и прочие..Въпреки всичко мястото на трагедията,ЗА МЕН Е САМО ЕДНО МЕСТОПРЕСТЪПЛЕНИЕ.Изчетох доста материал по случая и категорично мога да заявя,че има предостатъчно факти,които да сочат,че не ЛАВИНА е нашия заподозрян за гибелта на групата.Няма да задълбавам тука който разбрал-разбрал.

ФАКТ ЧЕ ЕДИН ДЕН ПРЕДИ ТРАГЕДИЯТА,СТУДЕНТИТЕ ПОПАДАТ НА СЛЕДИ ОТ СНЕГОХОДКИ.По късно те губят тези следи.В дневника си Игор Дятлов пише,че тези следи принадлежат на ЛОВЕЦ НА МАНСИТЕ,КОЙТО ПРЕСЛЕДВАЛ ЕЛЕНИ....Доста найвно и детинско обяснение,мисля.ФАКТ обаче,че по време на трагедията на фаталното място ДЕВЕТИМАТА студенти не са били сами..Доста се чудих защо например въздесъщата съветска милиция не се е насочила към издирването и задържането на МИСТЕРИОЗНИЯ ЛОВЕЦ на мансите..Ако не е бил отговорен за трагедията,то поне е можело да знае нещо или нещо да е видял...

Има още много,ама много факти,които да сочат,че тук нещо не е както трябва.Не търся конспирации тука,просто изучавам фактите и си съставям логични,до колкото е възможно хипотези. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Случаят е наистина много интересен. Преди 2 - 3 години гледах цяла серия от руски филми на спътниковата антена посветени на случаят. Бяха поне 3 различни филма единият беше многосериен. Разглеждаха всякакви възможности безпристрастно от НЛО до мъст на туземното население, ревност, кгб, агент на империализма, бивш фашист власовец, военна база, атмосферни влияния, инфра ултра звукове, видения, развалена храна, дефектни консерви и т. н. ( На кученцето йорктириер купувме за храна консервички. Не яде много, но качественно. Най- странното е че най- скъпите и ужким свръх качественни консерви имаха въздух и плесен ! Два пъти . Такова нещо тука - плесени в консерви не бях виждал никога, освен в луксозните кучешки консерви ) Чувал съм че при ниски температури калайя в калайдисаните консерви се превръща в сол и става отровен. Полярни изследователи са се отравяли от такива консерви. Чувал съм че в дроба на Белите Мечки има страшно много витамн А който е много полезен, но в големи количества ако го приеме човек става идиот и се самоубива. 

Имаше интервю с роднини на загиналите и човек който е трябвало да участва но в последния момент нещо е станало и не участвувал. Той до края на живота си едва ли не всяка вечер ги е споменавал и палел свещи. 

Обсъждали сме този случай и на руски психологически форум посветен на анализ (анализ а не гадаене) на сънищата . 

Проблема с военната база е следният. 

1 ) За да имаш база трябва инфраструктура. Не можеш само да направиш лаборатория или полигон и да шибнеш апаратура и складовете. Трябва постоянен транспорт. От ядене и пиене ( макар че в Давос един американец каза че руснаците могат да ядът сняг, те все пак обичат да си хапват и пийват в количество колкото 3-ма немци за едно ядене и пиене.)  Освен ядене са нужни лекарства, прибори, гориво, електричество и какво ли не като например баня , парилка, брезови клонки за банята и топла вода. Русия ( както и САЩ ) са огромни държави континенти и често в пустинни места имат секретни бази. Да ама всяко нещо с мярка . Чак пък в такава пустош. 

2 ) Предполагаме ужким има база. Такива бази има много във всяка държава даже в България има такива полигони. Обикновенно местните власти са предупредени там да не се ходи и да не пускат никого. В Русия имаше затворени градове - милионници и малки градчета и селца с секретни лаборатории и полигони. Какъв е проблема в тая пустош някаква територия да бъде затворена ? Никакъв.  Такива територии в СССР имеше много. 

3 ) Предполагам създал съм секретна база , всичко скрито покрито със 7 печате и засипано със сняг. И убивам ей така десетина млади хора понеже тия пичове случайно са се натъкнали на секретната ми база. Ами аз трябва да съм най тъпия човек във Вселената. Ами нали тово необикновенно убийство непременно ще превъзбуди духовете ! Абе ще убия 10 души 1959 година и до 2017 а може би и до 2117 година ще ме обсъждат. И ще идват хора да търсят изчезналите от роднини до чиновници , от следователи до любопитковци. Абе така пращам по дяволите секретите си. 

Напомня ми на случая когато руските хакери след хакване на компютри оставят при разбитите сървъври ушанките и балалайките си, празни бутилки водка и понякога следи от ноктите на мечки. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Du6ko said:

Случаят е наистина много интересен. Преди 2 - 3 години гледах цяла серия от руски филми на спътниковата антена посветени на случаят. Бяха поне 3 различни филма единият беше многосериен. Разглеждаха всякакви възможности безпристрастно от НЛО до мъст на туземното население, ревност, кгб, агент на империализма, бивш фашист власовец, военна база, атмосферни влияния, инфра ултра звукове, видения, развалена храна, дефектни консерви и т. н. ( На кученцето йорктириер купувме за храна консервички. Не яде много, но качественно. Най- странното е че най- скъпите и ужким свръх качественни консерви имаха въздух и плесен ! Два пъти . Такова нещо тука - плесени в консерви не бях виждал никога, освен в луксозните кучешки консерви ) Чувал съм че при ниски температури калайя в калайдисаните консерви се превръща в сол и става отровен. Полярни изследователи са се отравяли от такива консерви. Чувал съм че в дроба на Белите Мечки има страшно много витамн А който е много полезен, но в големи количества ако го приеме човек става идиот и се самоубива. 

Имаше интервю с роднини на загиналите и човек който е трябвало да участва но в последния момент нещо е станало и не участвувал. Той до края на живота си едва ли не всяка вечер ги е споменавал и палел свещи. 

Обсъждали сме този случай и на руски психологически форум посветен на анализ (анализ а не гадаене) на сънищата . 

Проблема с военната база е следният. 

1 ) За да имаш база трябва инфраструктура. Не можеш само да направиш лаборатория или полигон и да шибнеш апаратура и складовете. Трябва постоянен транспорт. От ядене и пиене ( макар че в Давос един американец каза че руснаците могат да ядът сняг, те все пак обичат да си хапват и пийват в количество колкото 3-ма немци за едно ядене и пиене.)  Освен ядене са нужни лекарства, прибори, гориво, електричество и какво ли не като например баня , парилка, брезови клонки за банята и топла вода. Русия ( както и САЩ ) са огромни държави континенти и често в пустинни места имат секретни бази. Да ама всяко нещо с мярка . Чак пък в такава пустош. 

2 ) Предполагаме ужким има база. Такива бази има много във всяка държава даже в България има такива полигони. Обикновенно местните власти са предупредени там да не се ходи и да не пускат никого. В Русия имаше затворени градове - милионници и малки градчета и селца с секретни лаборатории и полигони. Какъв е проблема в тая пустош някаква територия да бъде затворена ? Никакъв.  Такива територии в СССР имеше много. 

3 ) Предполагам създал съм секретна база , всичко скрито покрито със 7 печате и засипано със сняг. И убивам ей така десетина млади хора понеже тия пичове случайно са се натъкнали на секретната ми база. Ами аз трябва да съм най тъпия човек във Вселената. Ами нали тово необикновенно убийство непременно ще превъзбуди духовете ! Абе ще убия 10 души 1959 година и до 2017 а може би и до 2117 година ще ме обсъждат. И ще идват хора да търсят изчезналите от роднини до чиновници , от следователи до любопитковци. Абе така пращам по дяволите секретите си. 

Напомня ми на случая когато руските хакери след хакване на компютри оставят при разбитите сървъври ушанките и балалайките си, празни бутилки водка и понякога следи от ноктите на мечки. 

Тука безспорно ще се съглася с теб.Достатъчно ясно си изложил доводите си,който за мен са повече от убедителни,че не става въпрос за секретна военна база и тестване на ново психотронно,звуково или пък оръжие с обемна детонация по ред причини.

Копи-пействам и извадка от един форум:

Едновремешния СССР заемаше 1/6 от сушата на ЦЯЛАТА планета Земя. И си имаха доволно секретни полигони (Нова Земя, Плесецк и т.н.) както и номерирани градчета-пощенски кутии, на чиято територия военните да си играят с разни секретни играчки. Хем далече от попълзновенията на врага, хем ако нещо се издъни - лесно се замита под килима. За чий шнур им е на военните да провеждат изпитания на секретно оръжие (което апропо - дори и теоретично към момента не е имало как да съществува), на майната си, при положение че секретни и охранявани полигони - дал бог?

Ето една интересна теория,която също съм разглеждал..дълго време я пренебрегвах,защото я смятах за неправдоподобна..Обаче като се загледах по внимателно в снимките намерих обезпокоителни прилики...

Става въпрос за така наречените ПЛАЗМОИДИ!

Информацията за тях и общото със Случая на Дятлов ще намерите тук https://www.actualno.com/science/ognenite-topki-ot-planinata-na-myrtvite-news_432311.html /Статията е доста интересна и дава едно малко по-научно обяснение на случилото се..Дали би могло да е истината за случилото се преценете Вие..

Ето и малко допълнителна информация:Плазмоидите представляват оптичен ефект или дефект.На снимките изглеждат като КЪЛБА...

Това енергийно явление е заснето в една църква в Пловдив при богослужение с една много "силна" икона. С невъоръжено око плазмоида не се виждал. Едва при отваряне на снимките се видяло петното. Снимките са изследвани за фейк. Няма. Пък и фотографа е една жена, която едва ли се интересува от такива фалшификации. В "Глубинная книга" има и други подобни фотоси, където се появяват тези обекти.

Сега нека погледнем няколко снимки и от злополучната експедиция..Прилагам и снимка на загадъчния,може би последен кадър от апарата на Кривонишенко,както и същата снимка мината през няколко филтъра,за да придобие изображението по голяма яснота..САМИ ПРЕЦЕНЕТЕ ДАЛИ "ОБЕКТИТЕ" НА СНИМКАТА ОТ ПЛОВДИВСКАТА ЦЪРКВА И ОТ ПРОХОДА НА ДЯТЛОВ СИ ПРИЛИЧАТ..

ПС-Не изключвам и възможността да са някакви ефекти на пречупване на светлината или пък просто непочистен обектив.

 

DSC06866.jpg

seytan-gecidi-turkce-dublaj-izle-1080p-889.jpg

Krivonischenko-camera-film1-33.jpg

image.png

Редактирано от Ronin
Link to comment
Share on other sites

За да се доближим максимално до истината, разследването и разбора на събитията случили се тогава, трябва да са през призмата на тогавашното мислене и политическа обстановка. Интересни слабо казано, са биографиите на поне двама от участниците в похода.

Неточностите и  пропуските  при оформяне на съдебномедицинските експертизи, смяната на следователя, липсата на няколко от фотоапаратите, десетки и дори стотици грешки при раследването , волни или неволни; дали?

Тук е направен един добър анализ на случилото се тогава. Препоръчително е, да не се пропуска и ред, макар на пръв поглед написаното да няма връзка със случая. Книгата я има и на други места.

http://murders.ru/Dyatloff_group_1.html

Тук още малко по темата:

http://www.balkans.kp.ru/daily/26541/3558758/

http://www.balkans.kp.ru/daily/26481.5/3351204/

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Неточностите и издънките могат да се обяснят с това, че там е дълбока руска провинция, а там, както и у нас, не са много прецизни. Това не е МУР... 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Повече от ясно е, че никой няма да засекрети дело за мечка влязла в палатката на туристи, които измръзнали докато чакат тя да се изнесе оттам. Случаят е повече от ясен - отклонили са се от маршрута, навлезли са в зона за изпитания на секретни оръжия, умрели са от това, делото е засекретено и удобно е обявено, че са умрели от измръзване. Това, което е трудно да се каже е какво е оръжието - ядрено, психотропно и т.н. Русия в цивилната техника беше толкова отчайващо изостанала, че дори по времето на Горбачов в руските магазини работеха с едни големи дървени сметала на тезгяха. Но пък каквото имаше като средства се влагаше във военните технологии. И тъй като става дума за експериментално оръжие, то е под въпрос дали и днес има аналог, та да се каже какво е точно.

А мистериозния кораб с изчезналия екипаж не е Летящия холандец, а "Мария Селесте". Уви, екипажът на "Летящия холандец" во веки не ще може да напусне прокълнатия кораб и ще броди вечно с него из моретата. Що се отнася до "Мария Селесте" там няма нищо чак толкова впечатляващо. Изглежда корабът е имал изначално някакъв конструктивен дефект. Бил потегнат и експлоатиран известно време, но тай да се каже е било по-лесно да се направи нов кораб, отколкото да се поправи този. Собственикът решил да спретне застрахователна измама, в която били въвлечени капитанът на кораба и капитана на кораба-спасител. Капитанът на "Селесте" знаейки че мистериозна ще изчезне естествено потеглил със семейството си и пак разбира се без да вземе и любимата тъща. Екипажът удобно бил от германци. Преди потеглянето двамата капитани си направили среща. После идва намирането на кораба. Собственикът естествено дава "правдоподобна версия" - няколко бъчви били направени от неподходящо дърво, изпускали, имало пари, опасност от взрив, екипажа се качил на лодка да изчака парата да се изпари, обаче въжето с което била вързана лодката се скъсало, лодката била отнесена и всички измрели от глад в морето или се катурнали и издавили. Е, има бели полета в историята, като напр. че не е имало буря, че "спасителите" все пак са добрали с лодка до кораба без тя да е вързана за него и т.н. Но едно е да ясно, че е застрахователна измама, друго е да се докаже като се намери екипажа например. Във време без интерпол и електронна база данни за самоличността не е трудно след като някой се сдобие с прилична сума да се появи под нова самоличност като нова много по-богата личност. Та застрахователите от една страна усетили, че ще им е трудно да докажат измамата, но тъй като сумата била голяма упорствали в търсенето и се стигнало до компромис обезщетението да е доста по-малко. След това корабът бил препродаван за все по-неизгодна цена, докато последния собственик не бил тикнат в затвора за застрахователна измама, макар да се опитал да е по-убедителен, като разбие кораба в скалите. Димящите лули и врящата кокошка в тенджерата били добавени по-късно от журналистите, които и тогава са били умни и честни като сега. С този случай успешно си пробвал перото и самия сър Артър конан Дойл и разказът му бил толкова добре стъкмен, че някои дори го приели като действителното решение на заплетения случай.

А точките по снимката - те са си най-обикновени светлинни ефекти. Колкото по-неподходящо е осветлението, толкова са повече.

HPIM1532.JPG

Ето цяло "съзвездие" от такива точки. Те са нещо обичайно в подобно помещение. Получават се разбира се на открито, напр. в зависимост от ъгъла спрямо източника на светлина (слънцето, лампа и т.н.).

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Само че, какво ще да е това секретно оръжие? Делото освен това не е засекретявано - не повече от което и да било следствено дело в СССР па и у нас. Те си бяха донякъде всичките засекретени. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Ами в някои от по-подробните публикации за случая пише, че е засекретено. Вярно, че у нас също има следствена тайна, ама някои дела бяха по-засекретени от други. Напр. за Възродителния процес. Те са били разследвани само от кадри на ДС и са били прибирани веднага.

А за оръжието най-вероятно е ядрено, но какво точно дори и ЦРУ може би само гадаят. В смисъл има взрив - те бягат в гората за по-сигурно и тъй като ги е страх от обстрела не се връщат на открито, а правят имправизиран нов лагер но умират от радиацията. Може да е психотропно вещество. Може да е някакъв звуков ефект с определена честота и импулс, който да предизвиква паника.

Следите за които се говори вероятно са от патрула, който е огледал дали има външни лица в района. Групата вероятно е навлязла след него попогрешка в района. Така той е докладвал, че е чисто и опитите са започнали. После вероятно патрула е бил сред дребните риби, които са го отнесли, че не са познали какво ще стане 1-2 часа след като са минали оттам.

Link to comment
Share on other sites

Брутално бити са, професионално така да се каже. Счупени ребра, черепи, носове и синини от падания ? По два метров сняг?

http://www.balkans.kp.ru/daily/26311.5/3189866/

Гледната точка на един лекар:

https://tajna-perevala-djatlova.podster.fm/7

Как и защо е обявено, че групата е загинала, след като са намерени първите пет тела? 

https://tajna-perevala-djatlova.podster.fm/32

Боевой путь Семена Золотарева:

http://samlib.ru/g/galina_sazonowa/zolotarevpart1.shtml

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
1 hour ago, КГ125 said:

Само че, какво ще да е това секретно оръжие? Делото освен това не е засекретявано - не повече от което и да било следствено дело в СССР па и у нас. Те си бяха донякъде всичките засекретени. 

Оръжието е било толкова секретно че са забравили секрета )  Действало е 1 път против няколко млади пича и девойки заблудили се зимъска в полярен Урал )

Строго секретно само за вашите очи , след прочитане да се унищожи )))

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 часа, 1959 said:

За да се доближим максимално до истината, разследването и разбора на събитията случили се тогава, трябва да са през призмата на тогавашното мислене и политическа обстановка. Интересни слабо казано, са биографиите на поне двама от участниците в похода.

Неточностите и  пропуските  при оформяне на съдебномедицинските експертизи, смяната на следователя, липсата на няколко от фотоапаратите, десетки и дори стотици грешки при раследването , волни или неволни; дали?

Тук е направен един добър анализ на случилото се тогава. Препоръчително е, да не се пропуска и ред, макар на пръв поглед написаното да няма връзка със случая. Книгата я има и на други места.

http://murders.ru/Dyatloff_group_1.html

Тук още малко по темата:

http://www.balkans.kp.ru/daily/26541/3558758/

http://www.balkans.kp.ru/daily/26481.5/3351204/

Погледнах ти линковете . Там има да се чете 3 месеца денем и нощем.

Камсамолците от Газета Камсамолская Правда са се престарали. 

Кто и почему замял дело по гибели группы Дятлова

Друзья ивдельского следователя Владимира Коротаева, который первым взялся за трагедию, рассказывают, как шло следствие

Как е замято = потулено, скрито когато за него се звезди почти 60 години ? Ако се беше случило при Сталин щяха да кажетче Сталин ликвидира конкурентите за своя пост ) 

Аз съм бил камсамолец и знам едно.

Тоз който падне пиян от стола

ще го изключим от комсомола

неговото място друг ще заеме

и с пълни чаши пак ще поеме...

На комсомолци не бива да се вярва. Обещават не изпълняват. Един приятел активист камсамолец на 20 девойки обеща да се ожени, измами ги и си остана ерген. На газетата им - Комсомольская правда хич не вярвам. Пишад да разбунят духовете и да си чешат езиците по комсомолски.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Уви тука няма нищо ЗАСЕКРЕТЕНО..Колкото до случая той никога не е бил класифициран или казано с други думи според властите разследващи случая Планинарите са си умрели от замръзване.НЯМА НИЩО ЗАСЕКРЕТЕНО.Изгубения плик съдържащ кореспонденция между спасителния екип и следователя съдържа само общи данни..Оповестиха го наскоро в Aquiziam след писмо от Фондация Дятлов-а именно хранилището на всички останали материали по делото.Радиацията я има,но е само повърхностна и маловажна..Металните отломките намерени в прохода са от стари съветки радари,нямащи нищо общо със случая..СИВИТЕ КОСИ са медиина ИЗМИСЛИЦА!Неестествения цвят на кожата е само при телата намерени след 3 месеца престой под 4 метра сняг-оказало се,че според много съвременни експерти тава е съвсем нормално.Данни за ЛАВИНА и ХИЩНИЧЕСТВО категорично не са открити на мястото на инцидента..Нараняванията на 3-ма от 4-та при ручея,спасителите обясняват с падане от височина не по-малка от 1,5 метра и не по-голяма от 2 метра,като силата на необходима за такива поражения е извършена не от натиск/взривни вълни и прочие/,а от падане върху скалиста повърхност.ВСИЧКО ДРУГО СА МЕДИИНИ ИЗМИСЛИЦИ И ПРЕУВЕЛИЧЕНИЯ.Няма никакви данни за НЛО или Йети,нито за откачени Манси или Руски отряди на смъртта.

МИСТЕРИЯ ИМА!Истинската мистерия тук е ЗАЩО ГРУПА ОТ ОПИТНИ ПЛАНИНАРИ НАПУСКАТ ПАЛАТКАТА,РАЗРЯЗВАЙКИ Я НА НЯКОЛКО МЕСТА,И ХУКВАТ БОСИ И НЕ ДОТАМ ДОБРЕ ОБЛЕЧЕНИ В ЛЕДЕНАТА ПУСТОШ???При температура от - 30 Градуса и ОГРАНИЧЕНА ВИДИМОСТ.

Най-логично е да предположим,че те не са напуснали палатка по своя воля..Моята теория е че НЕИЗВЕСТЕН/тогава/ФЕНОМЕН повлиява на групата..

Факт е че между ХолатЧахъл и безименния връх на инцидента е открита МАГНИТНА АНОМАЛИЯ.На много други места свързани със свръхестествена смърт на един или повече хора също е открита подобна аномалия..

http://www.burgasnews.com/ezoterika-i-misterii/99729-gorata-na-samoubiitzite-yaponskiyat-uzhas

http://nbox.bg/world/item/29667-turist-se-spasi-ot-dolinata-na-smartta.html

http://www.chernomore.bg/sviat/2015-08-16/zagadachnite-dolini-na-smartta

http://misterika.blogspot.bg/2011/05/blog-post_10.html

Магнитните аномалии са само ПРИЧИНА....Колкото до ПЛАЗМОИДИТЕ,те не са само размазани дефекти от снимки..Който се интересува от тях нека да потърси Какво е ХААРП и СУРА и какви са им възможностите..

https://setlans.wordpress.com/2014/07/06/voynata-na-klimatichnite-orazhia-haarp-sreshtu-sura/

Ето и малко обяснение как влияят Плазмоидите на хората..

Untitled.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
1 hour ago, Galahad said:

Ами в някои от по-подробните публикации за случая пише, че е засекретено. Вярно, че у нас също има следствена тайна, ама някои дела бяха по-засекретени от други. Напр. за Възродителния процес. Те са били разследвани само от кадри на ДС и са били прибирани веднага.

А за оръжието най-вероятно е ядрено, но какво точно дори и ЦРУ може би само гадаят. В смисъл има взрив - те бягат в гората за по-сигурно и тъй като ги е страх от обстрела не се връщат на открито, а правят имправизиран нов лагер но умират от радиацията. Може да е психотропно вещество. Може да е някакъв звуков ефект с определена честота и импулс, който да предизвиква паника.

Следите за които се говори вероятно са от патрула, който е огледал дали има външни лица в района. Групата вероятно е навлязла след него попогрешка в района. Така той е докладвал, че е чисто и опитите са започнали. После вероятно патрула е бил сред дребните риби, които са го отнесли, че не са познали какво ще стане 1-2 часа след като са минали оттам.

Откакто американциет хвърлиха  атомни бомби над 2 японски града за смъртта от радиация знаят дори и децата , камо ли следователите да не са знаели. От научна гледна точка ядреното оръжие не е кой знае каква тайна, но технологиите и методи за получаване са тайна. Зона където няма никаква инфрастурктура и живеят местни автохонни племена на северната формална граница между Европа и Азия на гръб или с шейни да се сттроят и подържат  лаборатории и научно изследователски центрове е повече от странно. Няма Ж П линия, няма асфалт, няма път, няма пътека. Стоитици или хиляди км. тухли , цемент , прибори се носят на гръб секретно ? (Строили сме така в казармата ама все пак имаше асфалтов път до поделението.) И някакви младежи попадат на съветските секрети и ги убиват.

Ами местните автохонни жители туземците ? Между другото една от версиите които се проучват е конфликт или някакво отмъщение на местни жители от автохонното фино угорско население. 

Следователите са разглеждали всички възможни варианти. От туземци до радиация от диви зверове до дива ревност. . Явно е свръхизтощение на гарницата на физическото и психическото изтощение. Възможно и някакво отравяне на изтощени организми.  Възможно някакви космически  лъчи от рода на полярното сияние. Радиация - освен изкуственна в бомби има и естественна радиация. Също се е разглеждал такъв вариант. Отровни вещества освен изкуственно създадени има и естественни. Понякога безобидни вещества встъпвайки във взаимодействие стават страшни отрови. Ние така получваме бинарните БОВ.  Общо взето никой не ограничава полета на фантазията ни. 

Моето мнение е психарска история заради изтощение. Виждал съм нервни срирвове на хора при много по - комфортни условия. Като ученици бяхме на море. Пускаха ни в морето във водата до коленете. Един съученик си направи майтап - дръпна за крака съученичка. тя едвам не потъна в дълбочина 50 см. Страх и ужас я обвземаше като чуеше за морето. 

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...