Отиди на
Форум "Наука"

Случаят Дятлов


Recommended Posts

  • Потребител
29 Януари 2017 20:18

 

Шестима младежи са намерени мъртви след купон в Германия

Шестима младежи в германския град Арщайн, провинция Бавария, са открити мъртви в неделя сутринта след празненство предишната вечер. Причината за смъртта им за момента остава неизвестна, съобщава списание Focus, цитирано от Агенция Фокус. 
Загиналите тийнейджъри са на 18-19-годишна възраст. Бащата на двама от младежите - брат и сестра, е намерил телата им заедно с тези на още четири загинали в беседка в градина. Той извикал бърза помощ, но лекарите могли само да установят смъртта на младежите.
От полицията съобщават, че по телата на загиналите няма следи от насилствена смърт. Продължава да се търси причината за тяхната смърт.
 

За съжаление необичайни , почти необясними случаи се случват често. Представям си ужаса на рожителите открили мъртви деццата си. Да не се случва никога на никого. Да дена от полицията и службите няма никаква информация. Единственната информация е от от  .... фейсбук. В пресата пише , че девойката няколко дена преди смърта си е написала във Фкейсбука - свободен превод от немски в австрийският вестник - Остеррайх - Австрия.

Загадка около страничката във Фейсбук на загиналата Ребека. 

Беше ли това нещастен случай ? Загадка около трагедията край Вюрцбург , Бавария - Арнщайн. Полицията казва - обстоятелствата са неясни. БИЛД пише че на страничката на 18 годишната Ребека няколко дена преди смърта и е написано -

" Аз бих искала да бъда до гроба си и да попитам тъгуващите за мене - " Къде бяхте вие когато аз бях още жива "   " 

Тези думи звучат особенно трагично след случилото се.

Край на цитата. Чувам че има съмнение за отравяне с СО  при  неправилно ползване на грила в затворено помещение ? Но 4 младежа са намерни в градинката. 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 398
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител
Преди 2 часа, Du6ko said:

Прилича ми на писанка от Клуб " Да живетят вечните, непобедими, непреходни, всепобеждаващи идеи на Демокрацията по Земните кълбета. " за 30 потни лева. Ключови думи - Урал , радиоактивни отпадъци необитаеми области. Или търси доказателсва ако си нямаш работа )  Една жена каза че.... 

Ми то това не съм го написал аз бе Душко,просто цитирах от някаква статия по случея,за да изтъкна,че може би това е причината за измерената радиация при планинарите.Факт че експлозия действително е имало при кашимската катастрофа спор няма.

Между другото ще ми е любопитно мнението ти,защо са измервали радиация при инцидента в планината.Действително е доста нелогично при смърт от измръзване да търсиш радиация!

Имам и един колега,възрастен на годините на баща ми,запален планинар.Сака му като тръгва за някоя планина или пещера,е голям колкото самия него и пълен с всевъзможни глупости/въжета,дрехи всякакви,дъждобран и тнн/,мисля че и принтер даже имаше?!?Вътре,за мое учудване,пича си носи и гайгеров брояч.За какво му е си нямам на идея.

Редактирано от Ronin
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 22 часа, Ronin said:

Всъщност има данни там да имаело стари радари.

 

СССР е милитаризирана страна. Стар радар с нищо не може да ти навреди. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, КГ125 said:

СССР е милитаризирана страна. Стар радар с нищо не може да ти навреди. 

Абсолютно вярно!

Аз казах само,че е имало стари радари и просто си стоят там забравени , не че те са повлияли по някакъв начин.

Редактирано от Ronin
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Това с радиациите и с военните неща ми се чини журналистически раздувки. Байки, както му казват руснаците. 

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 20 минути, Ronin said:

Абсолютно вярно!

Аз казах само,че е имало стари радари и просто си стоят там забравени , не че те са повлияли по някакъв начин.

Ясно :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Действително е имало около 10 полярни станции с радари по северната периферия на СССР сега Русия състояща се от полярни острови . От Земя Франц Йосиф през Нова Земя, в най- северната част на Ямал и по нататък до далечния острв Врангел. Реални атомни бомбандировки - изпитания е имало дълги години на остров Нова Земя. Със съответните полигони , прибори и някаква инфраструктура. По точно това е архипелаг от 2 големи острова. Това беше голям секрет но всички го знаеха този "свръх секрет" . Условията на живот там са много тежки само полярни мечки , млади яки мъже наборници , офицери и разбира се жените на офицерите могат да издържат за предполагам около половин година изолирани от света . Заради формата на Земното Кълбо там е били удобно да се наблюдва какво става от другата страна на С. Полюс и за се вдигне тревога при евентуална ракетна атака. При Горбачов всичко бе било захвърлено , просто при смяната никой не идва , хората се евакуират. Сега е създаден отново Полярен военен окръг и има съответно в около 10 стратегически точки нови бази на основата на нови технологии. Разбира се сега там работят само професионалисти а не наборници. 

Имаше една история с голямата радарна станция на Енисей недалече от Красноярск. Радарната станция е трябвало да бъде в северен Енисей където великата река се влива в Ледовития Океан. Според договора със САЩ такива станции е трябвало да се строят само на ГРАНИЦИТЕ на СССР и САЩ ! Станцията е щяла да излезе златна - транспорт , инфраструктура, електроенергия ... за това ся снемат малко на юг. Постепенно станцията пълзи на юг и на юг докато стигнада до огромна ВЕЦ - там е имало някаква инфраструктура , пътища и т. н и най- важното много електроенергия. САЩ протестират и Горбачов за да се хареса на САЩ заповядва да я унищожат. Милиарди реални рубли са унищожени за да може Ген Сека да се хареса на приятелите си. САЩ са имали такива бази не само на своя но и на чужи територии - например в Гренландия в Туле. САЩ разбира се на са идиоти като Ген Сека на Кпсс и не унищожават станцият си. Тя си стои и си работи. Човешката глупост както и Вселената са безкрайни. Има доста случаи в историята когато за да се харесат на нужните хора любимите ръководители просто унищожават почти готови или готови проекти. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 часа, Ronin said:

Ми то това не съм го написал аз бе Душко,просто цитирах от някаква статия по случея,за да изтъкна,че може би това е причината за измерената радиация при планинарите.Факт че експлозия действително е имало при кашимската катастрофа спор няма.

Между другото ще ми е любопитно мнението ти,защо са измервали радиация при инцидента в планината.Действително е доста нелогично при смърт от измръзване да търсиш радиация!

Имам и един колега,възрастен на годините на баща ми,запален планинар.Сака му като тръгва за някоя планина или пещера,е голям колкото самия него и пълен с всевъзможни глупости/въжета,дрехи всякакви,дъждобран и тнн/,мисля че и принтер даже имаше?!?Вътре,за мое учудване,пича си носи и гайгеров брояч.За какво му е си нямам на идея.

Възможно е в някаква пещера или до скали да има минимална естественна радиация. Тя не е опасна ако посетиш пещерата. но ако си местен жител или любител планинар който често там ходи не е препоръчително постоянно регулярно да се посещава ! Нещо както медиците в рентгеновите кабинети. 

Чувал съм че ние в Родопите имаме малко уран. Дали се разработва не знам мисля че не. 

Има едно село на пътя между Ст. З и В. Търново казва се Вонещата вода ! Там водата гори. По точно газовете които се отделят от водата от чучурката. Там има баня - водата освен сероводород и мирише на развалени яйца има и минимална радиация. Тя е полезна за здравето но в мярка ! Прекаляването е вредно. За деца в пубертета не е желателно там да се къпят. Мястото е интересно и красиво до родното село на баба. 

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

уранови мини, които се разработваха по време на соца бяха в м. Карандила, Сливен.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Сега по руската телевизия - Россия 24 Вести отново дават за случая Дятлов. Отново кошмари, кагебешници разстрелват всички говорят за Дятлов , макар и въпреки разстрелите всички говорят ) Чудеса. Особенно родителите не вярват. Както всички родители. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 седмици по-късно...
  • Потребител

Няма никакви кагабешници, няма никакво ,,Йети", нито пък извъземни...Става въпрост за криминално убийство на повече от едно лице, извършено по користни пудбуди от местни хора!

Дятловзите са убите, за да бъдат ограбени! Нападнати са внезапно, през нощта, от въоръжени хора...

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Но мисля водката и парите си бяха там? 

Но действително, нещото, което може да накара хората да режат палатката и да излетят навън е точно нападение. Макар, че няма следи.... 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 23 часа, КГ125 said:

Но мисля водката и парите си бяха там? 

Но действително, нещото, което може да накара хората да режат палатката и да излетят навън е точно нападение. Макар, че няма следи.... 

Водка и селёдка. Веднъж двама руснаци избягаха от наша кръчма ! Питам ги 

- Защо бягате какво се е случило ?

- Абе вие българите да не сте садисти ? Или само в тази кръчма са садисти ?

- Защо какви садисти ? от къде я измислихте тази глупост ? 

- В менюто пишеше - водка в нос , яйца на очи !

Обясних им че водка внос означава че водката е вносна . А не че те удрят с бутилка водка по носа както те мислеха. И яйца на очи не е садизъм а яденето - яичница. И че пердета и пуканки не е с извинение пръцкане по Бай Ганьовски а занавески и поп корн. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 2/18/2017 at 20:29, КГ125 said:

Но мисля водката и парите си бяха там? 

Но действително, нещото, което може да накара хората да режат палатката и да излетят навън е точно нападение. Макар, че няма следи.... 

Всичките им вещи и принадлежности, включително пари, храна, дрехи, камери/с изключение на 1 камера,която е била в Золотарев/ са си в палатката...И не само, че нищо не е откраднато, ами и според Юри Юдин има и вещи в повече, които той не разпознава да са на групата..!?

Всичко е подредено и е по местата само обувките са хаотично разпръснати до входа на палатката.

Следи на външни хора или на хищници НЯМА!./Не е ли странно, че 2 седмици кьорав вълк или лисица не са се мернали да похапнат от храната в палатката например или нещо подобно?/

Има предположения че Дятлов е бил вън от палатката, когато другите са я напуснали, вероятно по негова заповед. Оставените брадви и ножове са странно нещо....Каквото и да ги е заплашило, те не са могли да му отвърнат с хладни оръжия, а са побягнали панически зарязвайки убежището си...

On 2/18/2017 at 14:04, andreiS40 said:

Няма никакви кагабешници, няма никакво ,,Йети", нито пък извъземни...Става въпрост за криминално убийство на повече от едно лице, извършено по користни пудбуди от местни хора!

Дятловзите са убите, за да бъдат ограбени! Нападнати са внезапно, през нощта, от въоръжени хора...

И защо, ако е така, не са били убити още в палатката? Не се връзва много, просто да ги прогонят без обувки, а да не откраднат нищо, нали?

За Йетито и НЛО-то съм съгласен!

Редактирано от Ronin
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Палатката е разрязана отвътре навън, никой не е излизал през входа й. По заповед или не, така става само когато нещо им изкара акъла и то идва откъм входа! 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Психарска история. Днеска в Москва някакъв психар пеел песни , искал е среща с посолствата на Иран и Китай и е заплашвал да хвърли през прозореца от 5 етаж жена си и дъщеря си. Накрая психара скача от 5 этаж. Гадните полицаи не му позволили да се самоубие а му подложили батут. Сега дава показания в полицията.

Днеска в САЩ младо момоче откраднало 6 бутилки бира и с пистолет играчка заплашило касиера. Момчето го разстрелват на място бдителната полиция. Чиста работа без загадки.

Славяните имат широка душа. Все обсъждат разсъждават. Явно от тежкия климат , може и от конфликти са изпаднали в депресия и свръхстрах . Бедните студенти. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, КГ125 said:

Палатката е разрязана отвътре навън, никой не е излизал през входа й. По заповед или не, така става само когато нещо им изкара акъла и то идва откъм входа! 

Ето каквото съм събрал като факти за палатката:

1. Входът на палатката сочи посока юг. В северната си част е покрита с 15-20 см сняг. В близост до палатката, чифт ски стърчат от снега (те не могат да останат по този начин, ако имаше лавина), ВХОДА НА ПАЛАТКАТА Е ПОКРИТ СЪС СНЯГ И ЛЕД, НО Е ОТВОРЕН. Извън палатката лежи якето на Дятлов. В джобовете му са намерени джобно ножче и джобен формат снимка на Зина Колмогорова. Странно е, че Дятлов е  свалил и захвърлил

 сакото си извън палатката. На върха на палатката под 5-10 см сняг e открито и фенерчето на Дятлов.  Предполага се че, Игор Дятлов, е бил извън палатката и пръв е усетил опасността, и е извикал на осталите да я напуснат по най-бързия възможен начин.

2. Николай Тибо-Бриньол заедно със Золотарев, са двамата най-добре облечени и подготвени за по-дълъг престои извън палатката от останалите. Също така са носили и обувки. Предполага се, че двамата са били извън палатката, когато ги е връхлетяла мистериозната заплаха.

3. Студентите напускат палатката си и тръгват боси и не съвсем добре облечени надолу по склона в посока обратна на мястото, където са оставили провизии и дрехи?...Те не напускат палатката по нормалния начин през входа и, ами я разрязват на няколко места. Два големи вертикални разреза и няколко по малки..Разрезите са извършени прецизно и спокойно, което доказва че палатка или входа не са били затрупани от сняг. Палатката е трябвало да бъде разпъната, за да се осъществят подобни разрези. Има малко несъответсвия предвид официялния доклад и снимките на палатката. Размерите на отворите са приблизителни, но не и точни.

 

Заключение: Планинарите оставиха външните си дрехи, шапките, ръкавиците и обувките. Само изключително сериозна заплаха може да мотивира група от 9 млади и физически здрави хора спешно напускат палатката през зимата по тъмно в напълно необитаемата гора. Въпросът очевидно е бил: дали да отстъпят надолу по хълма, или посрещнат незабавна и неизбежна смърт в лагера. Не може да се каже, че групата е била напълно невъоръжена – при напускането планинарите, са оставили в палатката три брадви и един финландски нож, и вероятно те са имали още ножове с тях, тъй като са нарязани елхите и брезите по-късно през нощта. Опасността пред която са се сблъскали в лагера не е била такава, че да може да се защитят с брадви и ножове.

 

 

 

 

 

Редактирано от Ronin
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Наподобават ми действията им на някаква секта. Ама тогавашните времена младежи студенти ? Сега интернет гурувци въздействат на младежка и детска психика. Но тогава ? 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 часа, Du6ko said:

Наподобават ми действията им на някаква секта. Ама тогавашните времена младежи студенти ? Сега интернет гурувци въздействат на младежка и детска психика. Но тогава ? 

Точно действията и поведението на групата са нещата, който най-много ме притесняват . Според мен също нещо е повлияло на психиката на планинарите и от там на после нещата са излезли извън контрол-Дезориентация, Параноя, Лудост, Агресия! Въпроса е в кой момент и защо групата спира да се държи като група!?!

Дали точно техните действия и последствията от тях не са станали причина за фаталния им край? Дали не са си навредели сами, вместо да действат като група? В крайна сметка никой не знае на какво точно е способен, докато не го притиснат обстоятелствата!

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История

За мене са нападнати от някакво животно и бягат извън палатката да търсят спасение.В Урал например има много агресивни мечки които в края на зимата може и да са били гладни.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Интересна извадка от сайта "Руски дневник":

"Планината Холатчахл е лидер в списъка с най-опасните аномални зони в Русия – през последното столетие тук са намерили смъртта си 27 души: освен трагедията през 1959 година, през 1960 година в три самолетни катастрофи загиват 9 летци и геолози, а през 1961 година са открити телата на 9 туристи от Ленинград (Санкт Петербург). Не толкова отдавна, през 2003 година, в района на планината Холатчахл се разбива вертолет с 9 пътници на борда, които по чудо остават живи. Цифрата 9 наистина е фатална за тукашните места. "

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аз мисля мечките зимата спят за да икономисват енергия. Освен ако са я разбудили ? Аз лично никога не бих дразнил заспала мечка. 

Кой е гледа филма Кавказка пленница ? Там посочиха пътя на хората и ги помолиха - 

- Пожалуйста , не обижайте медведей !

Аз дива мечка не бих обидил никога. 

Редактирано от Du6ko
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

То вярно че простата истина е най-приемлива и надеждна в повечето случаи, ама дали и тука е така, не съм сигурен.

Вярно, че присъствието на едро хищно животно би обяснило внезапното напускането на палатка, ама кое би било това животно, което не оставя следи и не е яло от наличната храна в изоставената палатка?

Вярно, че евентуална лавина също може да обясни паническото напускане на палатката и повечето от травмите на планинарите. Да де ама мястото не е високо и склона е твърде полегат, няма и съборени дървета, влачени боклуци и прочие. Дори палатката си стой разпъната с нормален слой атмосферен сняг...

Да не изброявам всички тривиални причини от алкохол до битов скандал, всяка от тях би предизвикала повече въпроси, отколкото отговори какво се е случило в действителност..

Вярно, че лесното е винаги за предпочитане, ама не винаги е истината!

От другата страна са меко казано фантастичните теории-UFO,Yeti, тайнствени свръхсекретни военни оръжия и експерименти и прочие и пр.А факти като каторгата с углавни престъпници в зоната , силната буря по това време в района ,дългия престой на труповете след затопляне на времето и малкото запазени следи, версията по която са работили разследващите и професионализма в смисъл по престъпление ли е работено или нещастен инцидент. 

Друго си е да има странни петна по фотографиите , повишен радиациононен фон , забелязани летящи обекти в близост , тайнствени предания за други инциденти в района и т.н да не изброявам всичките атрибути на тази мистерия. Толкова е претрупана, че фактите повече те отклоняват от истината, вместо да те насочат към нея?!?!

А и няма нито една пряка улика която да сочи за нещо свръх естествено или необяснимо в тоя инцидент .Но за сметка на това има претупано разследване на инцидента с много неизяснени моменти .

Та аз упорито продължавам да питам..Не е ли тяхното собствено поведение най-голямата мистерия тук при положение, че всички други улики са коствени или преувеличени???

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Когато има хищно животно, дори да не е причинило смъртта на човека, а да го е намерило мъртъв, то си похапва от него. Сиреч в случая щяхме да имаме наядени и изядени части от тялото.

Що се отнася до местните, те не са създавали проблеми. Тази група не е единствената, която е минавала оттам. И отново ако е убийство, то по тъканите и по скелета остават особени следи, благодарение на които патолозите може да преценят дали се касае за насилие или са резултат от друго въздействие. Ще рече, че определено нито е животно, нито са местни. А и труповете нямаше да са долу, ако ги е гонило животно, а по дърветата.

В случая е имало изпитание на оръжие и като са събудени от гърмежа, какво точно очаквате да направят, след като палатката им е на открито място?!? Ами естествено да се облекат максимално бързо, да се изнесат и да отидат на място, не толкова открито и равно, за да могат да се прикрият. Тъй като са се страхували, че опитите може да продължат още, не са се върнали в палатката, а са се опитали да палят огън и да правят лагер на по-скътаното място. Мястото, където са намерени не е можело с нищо да им помогне при мечка или местни, но като по-закрито е давало по-добра възможност да се прикрият от обстрел. Вие как бихте реагирали, ако се окаже, че сте опънали палатка на полигон, на който се правят нощни стрелби? 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 часа, Galahad said:

В случая е имало изпитание на оръжие и като са събудени от гърмежа, какво точно очаквате да направят, след като палатката им е на открито място?!? Ами естествено да се облекат максимално бързо, да се изнесат и да отидат на място, не толкова открито и равно, за да могат да се прикрият. 

Ами то максимално бързо да се облекат едва ли е било, понеже на - 30 те са си били облечени в палатката. Даже Дятлов си е свалил якето на входа/изхода?! Това вече не е естествено!

Дори на такъв кучи студ и без топлината на печка, не е ли по логично и да са обути още в палатката, като са се приготвили да си лягат, а не само по чорапи?!?

А и ако вън в далечината има тътен и гърмеж на някакво тестово оръжие, но около палатката няма реална физическа заплаха, кой ще губи време да реже палатката, при положение, че излизане през изхода е в пъти по бързо? 

И защо са снимали с камерата, вместо да си плюят на петите, при положение че ги грози смъртна заплаха?

Золотарев дори си е взел и камера с него! Тоест една част от групата няма време обувките си да обуе, а друг има време да търси камера? С какво камерата ще помогне за оцеляването му повече от здрави обувки, шапка и ръкавици?

Тибо-Бриньол пък е намерен с два часовника на едната ръка?! Кой мисли за часовници и камери, когато бялата смърт е най-големия му реален проблем?

Дясна обувка на левия крак при единия от групата , четири чорапа на единия крак-другия крак съвсем бос, при другия?!?! Облеклото и поведението на групата е като на пияни или луди хора...ама нали ако бяха пили при аутопсията и токсикологичния анализ на кръвта щеше да стане ясно....

Огъня също е интересно нещо...на около миля от палатката двама от тях се пребиват почти до смърт, чупейки и обгаряйки клоните на едно от най-здравите и големи дървета в гората! Защо не по малки и крехки брези и ели да послужат за така необходимата им топлина, вместо голям стар кедър?

Наличието на допълнителни и излишни разрези по палатката, сочи че те не само са я напуснали, ами и са я унищожили! Или иначе казано едва ли са смятали да се връщат там. Ама въпреки всичко те тръгват да се връщат изгубвайки живота си по обратния път!

Действията на Дятловци при всяка една от многото възможни теории за случилото се, са странни, некординирани и нелогични! Това поне мога със сигурност да кажа.

 

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...