Отиди на
Форум "Наука"

Онлайн игра с танковете от ВСВ


Warlord

Recommended Posts

  • Глобален Модератор

Ако се чудите защо от край време не съм пускал нищо свястно във форума - ето защо, губя си свободното време с тая игричка - http://www.worldoftanks.eu :)

Доста е реалистична, има ги почти всички основни модели руски, германски и американски танкове и самоходни артилерии от периода на ВСВ и междувоенния период, както и някои от най-тежките проектирани в края на войната и след това. А вероятно предстоят и ъпгрейди. Хубавото е, че битките са кратки и не губят толкова време колкото стратегиите и дори обикновените 3Д екшъни.

Ако има зарибени да си кажат впечатленията и да пратят някой рекуест за съвместен блицкриг ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Не е лесна и твоята:)

Твоята па все едно е лесна :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Малко демонстрация с Т-34 от руския сървър на играта :snack:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 седмици по-късно...
  • Глобален Модератор

Отх вчера пуснаха играта и на български по случай деня на будителите :bg:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Днес съм особено доволен. На Sudden strike унищожих 1300 нацита, 145 танка от най-различен калибър, 44 артилерийски установки, и 33 камиона. При мои загуби 352 войника, 26 танка, 28 камиона и 5 артилерия. A хем нямах Катюши. Сталин щеше да ми връчи «Золотая Звезда» или по-скоро да ме прати в ГУЛАГ. :tooth:

Малко демонстрейшън:

Редактирано от Last roman
Link to comment
Share on other sites

  • 4 седмици по-късно...
  • Модератор Военно дело

Играта е добра и е много интересна. Даже и аз я играя). Сега ще има нов пач и обещават много по красиви ефекти.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Що си траеш бе, давй тогава да сформираме един взвод и да ги почваме :)

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Сега остава да ви свържа с Радослав Обрешков, умно и будно момче с вкус към историята и германската бронетехника, който също играе тази игра.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ще вземете да ме накарате и аз да я пробвам.

Особено като излезнат и продълженията й ;)

World of Warplanes

World of Battleships

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Съмнявам се да постигнат по-голям реализъм от тази с танковете, макар, че и там има доста спорни неща в детайлите, то и няма как иначе де все пак е игра ;) във форума на играта се предвижда да ги обединят трите проекта някъде в далечното бъдеще, но да видим.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Завладяване на чуждата база или унищожаване на всички вражески машини. Но има и опции за мисии, отборни игри (в смисъл не случайно генерирани) и тн.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

И двата варянта ги има, тази на стратегическо ниво е за бая по-напреднали и не съм я пробвал още та не знам как стоят нещата, споменаваха, че са кланови игри - установени отбори от неслучайни играчи се бият за територия.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

На клановите битки е същото. Явявате се 15 човека от вашия клан и правите десант в португалия примерно. Отбраняващите се изкарват 15 машини и ви пускат на някоя карта от тия същите. Номера е, че всички сте в скайп и можете да координирате действията си. Аз също не съм участвал в такива битки (имам едвам су-152 и с тая рядка игра сигурно още няколко месеца ще си го търкалям).

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Аз доколкото разбрах се бият за дадена територия на картата на Европа примерно, но всяка битка се провежда на някоя от съществуващите карти за случайно-генерираните битки, в същите обаче може да се пуснем двама от един отбор (за премум играчи и 3-ма може) и да се координирате дори през микрофона на скайпа все едно по радиостанцията :)

На по-горните нива танкове вече са доста по-опитни повечето играчи и често се получават доста добри координации.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ами правят се ъпгрейди и се добавят нови интересни неща, последното за което стана дума е вкарването на френските танкове в играта, както и прибавяне на допълнителни по-реалистични опции, като прескачане на оврази, падане в пропасти и тн., които все още липсват.

Тя си е за кеф от време на време да се играе, сетовете са кратки :)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Не съм, нямам толкова време за стратегии, знаеш че губят часове и дни, докато тази е на кратки сетове. Иначе играя с приятели, сега пускат премиум бонуси отвреме на време с които можем да се включваме по трима от един отбор, това вече си е класически взвод ;) и може да се направи нещо организирано, а като им пишеш на другите в чата какво да правят малко или много се съобразяват, в повечето от случаите, така че не е съвсем хаотична играта както изглежда в началото, имай предвид и че на по-горните левъли играчите са доста по-опитни и не правят глупости.

п.п. ако искаш може да те инвайтна за някоя и друга обща операция ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Значи, проблем с организацията няма. Може да се съберем до 15 души и да направим една обща конференция в скайп или друга програма (вентрило примерно е в пъти по лека от скайп). Координацията е мигновенна. Оттам насетне е все едно какъв левъл са танковете с които се играе. Стратегията предполагам е като в други подобни игри, да се разберете с други кланове и да сритате нечий задник.

В тия игри има много голяма тръпка ако искаш да се тренираш за ръководител. Да убедиш няколко десетки души, които с нищо не са ти длъжни да играят по твоята свирка си е голямо предизвикателство. Има я тръпката и за работа в колектив, когато ти зависиш от другите, и те от теб.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Новия пач е вече факт на руския сървър, очаква се в най скоро време да го пуснат и на европейския.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

След нова година ще пуснат и френските танкове в играта. На мен лично ще ми е доста интересно да ги изпробвам, защото много малко знам за тях.

Изглеждат ми доста нестандартни на фона на останалите.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Бъдещите творчески планове включват още японски и английски танкова, а също и една редица всякакви други, там шведски, полски, унгарски и прочее.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Да, нереално бързо поправят строшените вериги. Някои неща просто трябва да бъдат съобразени с параметрите на играта - няма как, сетовете са кратки, пространството малко - нещата трябва да се случват по-бързо. Например обхвата на артилерията и радиостанциите също е доста по-малък отколкото в действителност, но тук картите са по 1 км в радиус и това е.

А Т28 не е лош, бързо го прихващат, но е достатъчно маневрен за да финтира ударите на артилерията, а и има опция да му се монтира доста по-мощно оръдие - 85 мм, като преди това трябва да бъдат сменени и окачването и двигателя за да могат да издържат тежестта.

А прицелната система реално не е някаква оптика, докато караш ти гледаш танка отгоре, а с оптиката - все едно от позицията на мерача.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 седмици по-късно...
  • Модератор Военно дело

Средните танкове, като Т-28 по принцип могат да се използват или като скаутове, юруш напред да светнат вразите като крушки и твоите отдалеч да ги гръмнат, или другия вариант е огнева поддръжка. По принцип тежките танкове се бият иззад ъгли. Показва се зад камъка, стреля, скрива се. С т-28 това няма как да стане, много му е картонена бронята. Скриваш се отзад, и чакаш някой да се покаже да стреля по вашите отпред, или като тръгне да сменя позиция. Оръдието е мощно, и ако го цапнеш ще му се стъжни. Може да се юрваш напред като са се поразредили враговете. Идеята е, да минеш отзад ( щот си по подвижен) и да го опукаш. Проблема като са пълни отбори е, че зад водещия тежък танк чакат други, и то точно такива като теб, със слаба броня и хубаво светнали като крушки. Това що се отнася до равнина. В града си по подвижен и с мощно оръдие. В град, където ъгли дал Бог, подаваш се, стреляш и се скриваш. И като го видиш тежкия, че идва към теб бягаш.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Бъдещите творчески планове включват още японски и английски танкова, а също и една редица всякакви други, там шведски, полски, унгарски и прочее.

Обадете се, когато пуснат японските танкове!

http://en.wikipedia.org/wiki/Japanese_tanks_of_World_War_II

http://en.wikipedia.org/wiki/Tanks_in_the_Japanese_Army

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...