Отиди на
Форум "Наука"

Познай космическото тяло...


Recommended Posts

  • Мнения 160
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Глобален Модератор

Новолуние тогава (първата фаза от лунния цикъл)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Няма си връзка с Луната. Ето това е лунно затъмнение и слънчево затъмнение, снимани от българи от "Звездно общество":

Автор: bobo

Заглавие: Слънчево затъмнение 11.08.1999

Описание: Композитен кадър, изработен по инструкции в нета

http://forum.starrydreams.com/album_page.php?pic_id=607

1if6.jpg

Автор: Nuke

Заглавие: Лунно затъмнение - 28.10.2004

Описание: Снимката е направена в 05:14 българско време.

Техническа информация:

Canon A300 3.2MP

екв. f = 308 mm

ISO 200

http://forum.starrydreams.com/album_page.php?pic_id=50

2wv1.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Категорична е приликата с черна дупка.

Обаче не знам коя. А и не знаех черна дупка да е снимана - простете за невежеството. Ако тази е снимана, сигурно има и още... Иначе ефекта на сянка и на "клониране" на образа - вероятно поради кръжене на хванатите от гравацията фотони в орбита - е налице. Ще ми е интересно да разбера коя е .

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

И аз незнам някой да е снимал черна дупка, тва си е фотошоп мене ако питате ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Все едно цялата вселена е вода, а там се вижда някаква галактика и точно отгоре и пада една капка ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Категорична е приликата с черна дупка.

Обаче не знам коя. А и не знаех черна дупка да е снимана - простете за невежеството. Ако тази е снимана, сигурно има и още...  Иначе ефекта на сянка и на "клониране" на образа - вероятно поради кръжене на хванатите от гравацията фотони в орбита - е налице. Ще ми е интересно да разбера коя е .

Да, черна дупка е, но мисля, че е монтаж. Ще помоля за вбъдеще да не се пускат монтажи! Обърнете внимание, че диска е абсолютно черен. Няма нито една звезда в него. Това означава, че от черната дупка между нас няма нито една звезда и никакъв космически газ, което ми се струва малко вероятно.

D3BEP добре дошъл! Добър пост като за начало, ти си на ред.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Малка забележка, това не е "снимка" нито "монтаж" на черна дупка. Това е симулация, или нещо такова, на ГРАВИТАЦИОННА ЛЕЩА, породена от черна дупка, прави се точно за 10 минути.

Запомнете, черните дупки са невидими, виждат се само техните гравитационни ефекти.

Между другото това е много глупаво вестникарско изображение. Не мога да повярвам какви предположения сте писали за това.

Грешка , но да дам жокер - СВЪРЗАНО Е СЪС СЛЪНЦЕТО .
как ве? По никакъв начин! На училище ходил ли си?

Засрамете се всички, ама веднага!

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ами некоректното задаване на въпроса и погрешните упътвания породиха неадекватни предположения, които от моя страна бяха повече опит за налучкване. Иначе е безумно да твърдиш, че има снимки на черна дупка в космоса.

Давай нататък.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Давай нататък.

D3BEP има думата. Както споменах по-горе, монтажи няма да се толерират, както и арт - представи на худождници. Само истински снимки. Неистински снимки могат да се пускат само ако са графики на космически апарати.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ах, без малко щях да ви оставя без задачка

Дано не сте я давали тази

intense.jpg

Честито на печелившите.

Ако се забавя с потвърждението, нека журито да присъди победителя и следващата заадачка - нямам съмнение, че ще познаете снимката.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Сори, с това фенерче и на тоя фон прилича точно на телескоп. Все пак снимката е правена на роженската обсерватория, нали?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Сори, с това фенерче и на тоя фон прилича точно на телескоп. Все пак снимката е правена на роженската обсерватория, нали?

Да, как позна? ;):groupwave2:

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор
Да, Хиперион е. Това тялото с най-стара повърхност в Слънчевата система, което познаваме. Ти си на ход.

Ще дадете ли малко повече информация, че ме заинтригува този стар обект :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Като е тръгнало на спътници...Кой е този? Впечатли ме , защото едно време е имал условия за живот  :)):

tryton.jpg

Тоя вече го питахме. Виж първата страница на темата.

Ще дадете ли малко повече информация, че ме заинтригува този стар обект :)

Хиперион е естествен спътник на Сатурн. Открит е през 1848 г. от Уилям Кранч Бонд, Джордж Филипс Бонд и Уилям Ласел и носи името на титана Хиперион от древногръцката митология. Той е най-голямото тяло с подчертано несферична форма в Слънчевата система.

Хиперион вероятно е фрагмент от по-голямо тяло, разрушило се след гигантски сблъсък с друго тяло в далечното минало. Най-големия кратер на повърхността на спътника е с диаметър от 120 km и дълбочина 10 km.

Ниската плътност на спътника сочи, че той е съставен предимно от лед с малки примеси от скали. За разлика от другите спътници на Сатурн обаче, неговото албедо е едва 0,2–0,3, издаващо наличието на тънък слой от тъмен материал покриващ повърхността. Вероятно е това да е материал от Феба. Повърхността на Хиперион е по-тъмна от тази на Феба и е много близка до тъмната страна на Япет.

От наблюдения на апарата Вояджър 2, както и от наземни такива, е установено, че въртенето на Хиперион е хаотично — ориентацията на остта му на въртене се променя непредвидимо. Хиперион е единствения от спътниците в Слънчевата система, който към днешен ден се върти хаотично, но за някои други се счита, че в миналото са се въртяли по подобен непредвидим начин.

Хаотичното въртене е комбинация от няколко фактора: неправилната форма на спътника, големия ексцентрицитет на орбитата му и факта, че се намира в 3:4 орбитален резонанс с Титан. Предполага се, че поради хаотичното въртене на Хиперион не се наблюдават различия в отделните части на повърхността, както при други спътници на Сатурн, които имат ясно изразена водещо и обратно полукълбо.

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Много ти благодаря за информацията наистина е добре да ги знаеш тези неща :)

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...