Отиди на
Форум "Наука"

Коя е най-великата империя на всички времена?


Коя е най-великата империя на всички времена?  

66 потребители са гласували

  1. 1. Коя е най-великата империя на всички времена?

    • Вавилонското царство
      0
    • Египетското царство
    • Персийското царство - на Ахемениди и Сасаниди
    • Китайската империя
    • Римската империя
    • Византийската империя
    • Първото българско царство
    • Свещената Римска империя (на германския народ)
    • Османската империя
    • Британската империя
    • Руската империя
    • Японската империя
    • Третия райх
    • СССР
    • САЩ
    • Империята на Александър Велики (и тази на Селевкидите)
    • Монголската империя
    • Асирийското царство
    • Царството на Гуптите (Северна Индия)
    • Империята на Каролингите
    • Испанската империя
    • Империята на инките
      0
    • Империята на ацтеките
      0
    • Омаядският халифат
    • Наполеоновата Френска империя/"република"
    • Царството на партите или Аршакидите
      0
    • Австро-Унгария
    • Вторият Райх
    • Португалската империя
      0

Анкетата е затворена


Recommended Posts

  • Потребител

Ела зло, че без теб по-зло! Това нашия народ май го е казал. Какво значи съветофили и американофили? Аз примерно съм франкофил, щото така се случи, харесвам френската к-ра, филми, хмм даже французойките. Но не си падам по франсетата. Историк си пада по японците, ама ако му дойдат в Пловдив, колко ще ги търпи? Аз поне с японци съм работил и не в Япония а в Червена могила. Не разбираха елементарни неща, обяснени на английски, не на български. Инжинери бяха хем ;).

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 187
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител

Ами тогава си направи анкета: "Коя е най-великата анархия на всички времена?" ;)

Историческата алтернатива на империите не са анархиите, а съвременните демократични държави.

А анкетата ми се вижда глупава, липсват велики империи като португалската, а са включени държави , които не са империи, като САЩ.

Редактирано от Doris
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

А, тя анкетката е обновявана няколко пъти, Историкът сигурно би могъл да добави и твоята Португалска империя, за да си я изгласуваш :)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Историческата алтернатива на империите не са анархиите, а съвременните демократични държави.

А анкетата ми се вижда глупава, липсват велики империи като португалската, а са включени държави , които не са империи, като САЩ.

Айде имате я вече и Португалията, а колко е велика - анкетата ще си покаже ;)

А САЩ са си империя, колониална при това и то най-глобалната, най-експанзивната и всеобхватната съществувала някога. Ти не ги гледай, че сенат ги управлява и в Римската империя имаше сенат.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 месеца по късно...
  • Потребител

Най-великата империя е Китай (Поднебесната империя) защото е единствената държава която се развива последователно и без смяна на държавнотворческия етнос, култура и без прекъсване от бронзовата епоха до наши дни! Това е и най-старата съвр. държава в света.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

това е голяма заблуда, май френд. Присъща за всеки, който си няма бегла представа от развитието и еволюцията на тази част на света. Между другото, за китайците нашата цивилизация си е идентична с римската /именно поради липсата на обективно наблюдение и оценка от тяхна страна/.:)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Китай (почти) никога не е била Империя, не е и сега. Даже и регионална сила не е била (имам предвид да е диктувала нещатата на некитайски д-ви или формирования), ма това си е крайничко ;).

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Имало е и много такива периоди. Но генерализирането на тези неща е съпоставимо с да кажем подобно генерализиране за историята на цяла Европа. Доста общо и безмислено, определено трябват повече познания за китайската история. Не винаги етнически хан са били гръбнака на властта, такива са били и тибетци и монголо-татари (на няколко пъти) и манчжурци.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Много грешите за Китай, виждам че изобщо не познавате историята му! Римлянино айде стига си ги пробутвал тия италийски окупатори! Нищо не създадоха, копираха гърците, че и в най-лошата им страна (мъжеложеството, то гърците имат ли нещо свястно). Китай е като феникса, винаги възкръства от пепелищата! Днес също възкрестна и драконът е готов за полет! Да му мислят "евро-атлантиците" че нищо хубаво не ги чака!

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Етнокултурният облик на Китай доста се различава по протежение на хилядолетията /и не само поради унищожителните граждански войни и инкорпорирането на нови етноси в 'Поднебесната империя'/. Да се говори за тъждество и приемственост е все едно да се сравнява САЩ с Древен Рим;)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Китай е като феникса, винаги възкръства от пепелищата! Днес също възкрестна и драконът е готов за полет! Да му мислят "евро-атлантиците" че нищо хубаво не ги чака!

Амин!

Обречени сме, не му мислим...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
  • Потребители
On 3.09.2013 г. at 9:51, Last roman said:

познайте пък аз за коя империя гласувах:))) :harhar:

И аз за съшата гласувах :animatedwink:

Темата е доста интересна и я изчетох с голям интерес, но нещо се отклонихте от съдържанието...

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...