Отиди на
Форум "Наука"

Кореспондентен шахмат


ISTORIK

Recommended Posts

  • Потребител

Според едно от основните правила в шахмата белите са в губеща позиция. Слабото им място са двете сдвоени пешки по д-линията, които изискват специална защита и лесно ще си заминат. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

О, един бърз поглед върху дъската от Дорис показва, че белият център е тотално сдухан. А загубиш ли центъра - краят е близо.

.:.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

По време на шампионата на форума по кореспондентен шахмат (макар да играехме в сайта, то пак си е кореспондентен шахмат!) участие взехме: Коцето86, mitaka, Стоедин, Warlord и аз.

Преди това и администраторите се включваха в игрите, но в случая те се въздържаха от участие. А сега дали ще се включат отново?

Сега се включи само Богданов, а другите все още се ослушват в очакване на неочакваното. Аз не броя себе си, понеже се оказвам в ролята на боксовата круша.

Ама колко издръжлива се оказа тая круша, брей!... :bg:

Предният резултат :frusty2: явно плаши участниците.

Странно как пушенето, пиенето на бира и яденето на шкембе чорба и пържоли не ги плашат...

Редактирано от ISTORIK
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Дедо Цар от толкоз шахове се е научил да оцелява!

Страх ме е за Черния мързел дет едно поле не е помръднал. При първа заплаха мож му падна короната.

Ами ще видим ние тая работа...

Белият цар сигурно сега крачи ядно напред-назад, наляво-надясно и се чуди къде да си намери място... Или пък се чуди как се изпълнява командата: "Налясно!" (лаф от казармата). И си скубе брадата от мъка, че загуби конницата си.

Колкото до черния цар, той ще се предислоцира едва, когато му дойде времето. Ако изобщо се стигне дотам.

Той все още няма коронки на зъбите, които да му паднат. А короната не се дава толкова лесно. :king:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Хехе звучи като подаграта на василевса от другата тема :tooth:

Абе някой вижда ли изобщо, че съм го избрал за съперник, или трябва да обявя тук?

.:.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

По-добре е да му съобщиш чрез лично съобщение, защото тази тема май не се чете от всички потребители.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Според едно от основните правила в шахмата белите са в губеща позиция. Слабото им място са двете сдвоени пешки по д-линията, които изискват специална защита и лесно ще си заминат. :)

Факт! Според правилата такова струпване на пешки трябва да се избягва.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ко стаа с белия цар?

Още ли марширува като муха без глава или вече мина на лицеви опори?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Историк или подготвя малка рокада или вкарва и черния фриц в "играта". Лоша е позицията не само на сдвоените пешки на д вертикалата, а и пехотинката на ф. А освен сдвоеноста, най-лошото е, че двете пешки на д са изолирани, центъра открит, а царя е в центъра.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Поканих Историк чрез http://chess.nauka.bg. Ама това е само за проба, че в къщи имам само една дъска с кристални фигури, ама е малка. Ника ми е друг, че с моя въпреки регването вчера ми дава невалиди ник или парола.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ти си с белите, действай!

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Кликаш на името на опонента и "стъпваш" на дъската.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Кликаш на полето, на което е стъпила фигурата, която ще местиш. После кликаш на полето, на което искаш да я преместиш.

Ако си се справил, полетата, върху които кликаш, ще пожълтеят.

Редактирано от ISTORIK
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ти нали искаше само да пробваш как е? Сега, като разбра, да видим какво ще стане. Предложих нова игра. Пак си с белите.

Аз едновременно гледах телевизия, четях вестник и ми се обадиха по джиесема и по стационарния телефон и така... Не съм очаквал, че ще играя смислени ходове. За протокола, започнахме приет дамски гамбит. Може да продължим същото или друго (примерно - отказан дамски гамбит).

Както казах и по-горе - ти си с белите. Действай!

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

ISTORIK - Болярски

Сицилианска защита

1. e4 c5

2. Nf3 d6

3. d4 cd4

4. Nd4 Nf6

5. Nc3 h6

6. Be3 e6

7. Qd2 Be7

8. f3 Nc6

9. O-O-O (голяма рокада)

9... d5

10. Bb5 Bd7

11. ed5 Nd5

12. Nd5 ed5

13. Ne2 Nb4

14. Bd7 Qd7

15. Nc3 Bf6

16. Bd4 О-О-О

17. Bf6 gf6

18. a3 d4

19. ab4 dc3

20. Qc3+ Qc7

21. Qc7+ Kc7

22. Rd8 Rd8

23. Re1

Редактирано от ISTORIK
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

ISTORIK - Болярски

Сицилианска защита

1. e4 c5

2. Nf3 d6

3. d4 cd4

4. Nd4 Nf6

post-5781-063285400 1301557443_thumb.gif

5. Nc3 h6

6. Be3 e6

7. Qd2 Be7

8. f3 Nc6

post-5781-010993500 1301557451_thumb.gif

9. O-O-O (голяма рокада)

9... d5

10. Bb5 Bd7

11. ed5 Nd5

12. Nd5 ed5

post-5781-034332900 1301557458_thumb.gif

13. Ne2 Nb4

14. Bd7 Qd7

15. Nc3 Bf6

16. Bd4

post-5781-088629200 1301557467_thumb.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ти нали искаше само да пробваш как е? Сега, като разбра, да видим какво ще стане. Предложих нова игра. Пак си с белите.

Аз едновременно гледах телевизия, четях вестник и ми се обадиха по джиесема и по стационарния телефон и така... Не съм очаквал, че ще играя смислени ходове. За протокола, започнахме приет дамски гамбит. Може да продължим същото или друго (примерно - отказан дамски гамбит).

Както казах и по-горе - ти си с белите. Действай!

O.k, приех я, ама при мен проблема е, че мога да съм 48 часа он лайн, но после да ме няма 5 дни.

Не се оправдавай ;)! Паднал си, значи си паднал, не вярвам да ти е за първи път ;)? Или си ме пробвал? А аз играех на стари познания, без да ползвам книжките (че и не съм ги намерил още де), кат ме биеш 3 пъти ще ги намеря. Някоя (или някой) лейди Гага ме е поканила, ама не мести. Приех.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...