Отиди на
Форум "Наука"

Отгатни по описание или изображение


Recommended Posts

  • Глобален Модератор

Баш :) ти си.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Е много специализирано започна да става, имай предвид че тук все пак не сме Еъргруп ;) Да не би да е част от оптиката на танка?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Това вдясно изглежда като перископ, вероятно за нощно наблюдение. Но недоумявам какво е кръглото черно нещо - инфрачервен прожектор?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Може би за нощното виждане, иначе ми изглежда късо за перископ, вероятно само долната му част?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Това е ТВН - уред за нощно виждане на водача на Т55. Фарът свети през инфрачервена светлина, това нещо се слага на мястото на една от призмите на танка, включва се в тока и през него се вижда като на развален черно бял телевизор, но в зелено.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Познали сте и двамата, вие сте :)

Това вдясно изглежда като перископ, вероятно за нощно наблюдение. Но недоумявам какво е кръглото черно нещо - инфрачервен прожектор?

Точно, инфрачервен фар. :good:

Може би за нощното виждане, иначе ми изглежда късо за перископ, вероятно само долната му част?

Таман си е на дължина; танкът все пак не е подводница, стигат му 30 см. перископ.

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Tyroglyphos да задава, в момента съм в реанимация от петък вечер и оригиналните идеи не са ми силната страна днес :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Древнокитайски уред за регистриране на земетресения.

Топчето пада от устата на дракона в устата на съответната жаба.

От това, с кой дракон става се определя посоката на земетресението.

Редактирано от Doris
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Древнокитайски уред за регистриране на земетресения.

Точно така, това е реконструкция на уред, изобретен от китайския учен Джан Хън през ІІ в. Във вътрешността на съда е закрепено махало, свързано с осемте драконови главички, ориентирани по посоките на света, в които са поставени топчета. При земетресение махалото се задейства и съобразно с посоката, в която е епицентърът, едно от топчетата пада в устата на съответната жаба.

seismoskop.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Да, тази статуя възпроизвежда медалион с релефно изображение върху кана от съкровището от Нат Сент Миклош.

096_5a.jpg

На мен ми харесва. Детайлите са уловени добре. Намира се в центъра на Хасково, пред театъра.

Редактирано от Doris
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Явно Хасково е доста колоритен град, като се има предвид каква статуя на Богородица са изтипосали на върха на един хълм:)))

Link to comment
Share on other sites

  • 2 седмици по-късно...
  • Глобален Модератор

Айде, де Торн :)))

Хайде, колега Торн ... чакаме с нетърпение картинката :)

Редактирано от Б.Богданов
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Ако Торн не може сега, някой друг да пусне, та да върви играта. Описание, картинка - на човек, предмет, битка, каквото и да е. Давайте, колеги.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Да. Най-подробната схема, на която съм попадала в интернет.

Който иска да научи повече, може да прочете тук:

http://www.nrc-cnrc.gc.ca/eng/ibp/inms/about/faq-time.html

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...