Отиди на
Форум "Наука"

Исторически и военни филми


Warlord

Recommended Posts

  • Глобален Модератор

Тук ще става въпрос за филми свързани с исторически личности и събития или просто случващи се на фона на отминали епохи. Което означава, че няма да обсъждаме глупостите на Дискавъри примерно или други документални филми - става въпрос за игрални (художествени) такива. Може да споделите любимите си заглавия от жанра, както и да пускате инфо за новоизлезли или предстоящи филми.

Аз за последно попаднах на това:

jaroslav.jpg

Не е нещо особено, но е на интересна тематика, има викинги, християни, езичници, мацки, бой, поуки и разбира се много патриотизъм, в което лошо няма по принцип :) Вестернизацията на руското кино в последните години определено ми допада и общо взето гледам всички исторически филми, които излизат там, като изключим тези за ВСВ де, на тях никой не може да им смогне :)

От Администратор: Линкове към торент сайтове и сайтове с пиратско съдържание се забраняват

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

приказчица си е, но има интересни дрехи и вещи от бита.

Иначе за темата "филми на историческа тематика" пилотният филм трябва да е по-значим. :bigwink:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

като заговорихме за Монти, любимата ми сцена на принудителен курс по латински език:

:smokeing:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

приказчица си е, но има интересни дрехи и вещи от бита.

Иначе за темата "филми на историческа тематика" пилотният филм трябва да е по-значим. :bigwink:

Е то това не е някаква статия за филми на историческа тематика, идеята е да се държим в течение за новите излизащи филми в жанра и да препоръчваме добри стари такива :) Този просто беше последното нещо, което се дотъркаля тука от руските торенти, случая беше 1010 годишнината от основаването на град Ярославл, за което иде реч и във филма. Ясно е, че е приказчица, то такава е и целта, прилича на един малко по-стар полски, който също не беше лош:

kogda.solnce.bilo.bogom.jpg

А Монти е култов - да :) с доста незабравими реплики от сорта на "Хай, Ай ем Фаляфель... енд уелкъм то юр дънджън!" :tooth: Ето още една стара пародийка подобна на него:

34p1a1k.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Здравейте.....някой от Вас гледал ли е немския филм ,,Джон Рабе" от 2009г......?

За Клането в Нанкин 1937-1938г. Мисля си обаче, че има преувеличение.....Сега го свалям.В смисъл - анотациите за филма са ,че този човек бил спасил 200 000 живото...Това просто ми се струва невярно......

Не е като ,,Град на живот и смърт"....

Съфорумници, наскоро попаднах на руски документален филм за т нар.,,Отряд 731".......да Ви кажа......не мога да си обясня японската диващина.Напракитика японците са били много по-жестоки от нацистите......Това, което чета и гледам по темата разкрива един твърде ужасен образ на ,,храбрата" японска армия......Това е неописуемо просто....Такава жестокост..... :!!!:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Това с Рабе ми се струва преувеличено. Но кланетата на японците - никак. "Нанкин. Град на живот и смърт" ми хареса, въпреки че е много тежък и брутален. След това, което видях в него незнам дали има още какво да се покаже за тия кланета, но ако ми попадне немския ще го дръпна и него.

Победния параден марш на японците в Нанкин:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Някой гледал ли е италянския филм за Барбароса (2009г.)

barbarossa-2009.jpg

Че италиянското кино от 20-30г. е яко западнало. Във фейсбука май с най-голяма членска група за италиански филм е тези срешу ит. продължение на "Комисар Рекс". Пък то и нищо чудно като гледам откъде влачат артисти през тези години. Ей на в "Барбароса" - Рутгер Хауер, .. Христо Живков, ... Христо Шопов и други. Пък аз и Рутгер не го харесвам.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Някой гледал ли е италянския филм за Барбароса (2009г.)

barbarossa-2009.jpg

Че италиянското кино от 20-30г. е яко западнало. Във фейсбука май с най-голяма членска група за италиански филм е тези срешу ит. продължение на "Комисар Рекс". Пък то и нищо чудно като гледам откъде влачат артисти през тези години. Ей на в "Барбароса" - Рутгер Хауер, .. Христо Живков, ... Христо Шопов и други. Пък аз и Рутгер не го харесвам.

Е Барбароса бива горе-долу, бг тандема пак е с леко второстепенни и странични роли така като в "Страстите", ама стоят добре. Ако ти се гледа нещо от епохата става, има и какво да се иска още, но пък поне експлорва рядко засягани в киното исторически моменти. Последния италиански, който гледах беше "Малена" с Моника Белучи, само заради нея си заслужава да се гледа :) иначе е забавен и в същото време и трагичен, а и реалистичен определено, фона е ВСВ и много добре показва каква безполезна и коварна сган представлява италианското общество, особено тогава и особено в юга:

Malena.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Барбароса го изгледах. Кетчупа (т.е. кръвта) се лее в изобилие и това явно ще да е било гвоздея, на който да се крепи гледаемостта на филма. Сценарият не е много ясен, а изпълнението на артистите не прави нито един от образите от филма поне малко запомнящ се.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

"Барбароса" е чудесен филм. Епохата е хваната много приятно - с все костюмите, поведението, мотивите и оръжията, има няколко намигания към "Баудолино" на Еко, но без нищо прекалено, а сюжетът си е пределно ясен.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

"Барбароса" е чудесен филм. Епохата е хваната много приятно - с все костюмите, поведението, мотивите и оръжията, има няколко намигания към "Баудолино" на Еко, но без нищо прекалено, а сюжетът си е пределно ясен.

Обективно погледнато - не става. Нито сценарий, нито изпълнение. Пропуснати са важни исторически моменти. Като цяло - за деца около 13-14 години би се сторил привлекателен.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Discovery от всичко правят шоу и много разтягат локуми. Все пак аз гледам MythBusters заедно с децата.

Един хубав исторически филм според мен е "Жана Д’Арк", но сигурно вече сте го гледали.

Messenger__The_Story_of_Joan_of_Arc,_The.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Айде стига спорили за глупости. Ето това е истински, стойностен филм за войната - такава, каквато е била:

p_120403.jpg

Има го в Замундата. Субтитри май още не са пуснали. Но който се интересува от такъв тип кино и е ценител, ще си го гледа.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Не знам, аз уж съм махнаджия на исторически филми, а претендирам и за някакъв вкус, ама "Барбароса" ми хареса.

Докато "Жана д'Арк" на Бесон ме приспива. Скучен ми е.

Брестката крепост може и да я пропусна. Нещо не ме влече периодът.

Редактирано от glishev
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Абе Жана дАрк беше далеч по-оригинален от Барбароса, във втория имаше само истерични крясъци "Вива де ла либерта" и косене на глави с коси от каруци :) фън, ама липсваше дълбочина. Докато Жана ДАрк караше да си задаваш въпроси кое е правилно и кое не и как точно всъщност стоят нещата в света :)

А Брестската крепост също го бива, доколкото не са ви омръзнали руските филми за ВСВ де, не показва нищо по-различно от другите, но е наистина реалистично направен и пресъздава войната такава каквато е била с истинското й лице, което е важно за мен. Иначе стандартния сюжет - довоенния СССР пак го изкарват някаква прелестна идилийка, която изведнъж секва от воя на сирените, небето почернява от самолети на Луфтвафе и... патакламата почва :) през цялото време мъка, кръв и смърт, накрая всички измират с незначителни изключения и години по-късно дядтка и внуче стоят пред паметник спомняйки си за събитията :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Това за предвоенната идилия го имаше и в "Поп", и в още няколко филма. Пропаганда? Не знам, трудно ми е да кажа. Колкото ще мизерен и несигурен да е бил животът преди войната, със сигурност самата война го е направила да изглежда като идилия в спомените на оцелелите.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

А, това със сигурност. "Поп" беше добър, показваше различните гледни точки и не беше толкова типичен руски военен.

Но да прескочим няколко епохи назад, не мога да не споделя любимия си испански филм "Алатристе", единствения в който показват терцио и фронтален удар на баталии от пикинери:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

хайде и от мен една баталия от сериала 'Рим':

http://www.youtube.com/watch?v=0wQ_6cVXTQk&feature=related

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

"Алатристе" е голям филм. Бих казал, че е по-добър от романчетата, по които е писан, макар инак да харесвам Реверте като автор.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...