Отиди на
Форум "Наука"

Оралният секс повишава вероятността за по-нататъшно сексуално общуване в гимназиална възраст


Recommended Posts

  • Потребител

Не е само въпрос на желание. В много култури оралната любов от мъж спрямо жена е смятана за позорна и унизителна.

Резонно. В такива култури жената обикновено се счита за второ качество човек, а не за равностоен партньор. В такива култури дори обрязват жената по един зверски начин, за да не изпитва после сексуално удоволствие и евентуално по тази причина да изневерява. Така че, такива култури, едва ли могат да бъдат еталон за каквото и да е било, още по-малко с оглед на темата.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 95
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребители

Резонно. В такива култури жената обикновено се счита за второ качество човек, а не за равностоен партньор. В такива култури дори обрязват жената по един зверски начин, за да не изпитва после сексуално удоволствие и евентуално по тази причина да изневерява. Така че такива култури едва ли могат да бъдат еталон за каквото и да е било, още по-малко с оглед на темата.

Такива са почти всички традиционни култури и това са твърде устойчиви представи, налагани и от големите религии като християнството и исляма.

А иначе темата е за проучване в САЩ, но неговите резултати са толкова естествени и очаквани, че няма много за коментиране, затова и дискусията тръгва в други посоки. :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Тироглифе, едно време Николай Шаранков разправяше, че открил гръцката дума за кунилингус като графит. Ама на, пуста памет, изневерява ми. Имаш ли идея как ще бъде? Та барем темата да не отмира безславно, ами да се просвети форумството.

Редактирано от glishev
Графитът бил филипополски :)
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Тироглифе, едно време Николай Шаранков разправяше, че открил гръцката дума за кунилингус като графит в Рациария. Хапакс. Ама на, пуста памет, изневерява ми. Имаш ли идея как ще бъде? Та барем темата да не отмира безславно, ами да се просвети форумството.

Графитът май беше от Филипопол, а думата е κυσθεγλείχων. Между другото cunnilingus, сиреч "пу..облизец" (да ме прощават читателите, ама нали е все пак раздел сексология), е било една от най-сериозните обиди в древния Рим, а пък някакъв гетски цар след неуспешна битка наказал войниците си да си лягат наобратно спрямо жените си и да ги "обслужват така, както самите те по-рано били обслужвани от тях". :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Народната Афродита да благослови безсънията ти, мерси за справката :biggrin:

Допълнителният виц в случая май беше, че като не могъл да види ясно надписа, влюбеният в науката си тогава още докторант трябвало да намокри камъка, за да различава по-добре буквите. И като нямало с какво - ами, наплюл го :happy: Не знам какво да кажа - какъв самоотвержен млад учен или things we do for love...

Редактирано от glishev
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Народната Афродита да благослови безсънията ти, мерси за справката :biggrin:

Допълнителният виц в случая май беше, че като не могъл да види ясно надписа, влюбеният в науката си тогава още докторант трябвало да намокри камъка, за да различава по-добре буквите. И като нямало с какво - ами, наплюл го :happy: Не знам какво да кажа - какъв самоотвержен млад учен или things we do for love...

Това с плюенето ми се вижда съмнително, а и само би затруднило разчитането. Пък и това безценно определение не е на камък, а върху тухла. Явно някой е поукрасил случката, като междувременно е превърнал тухлата в камък и я е пренесъл в Рациария. :tooth:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Рациария и камъкът са дефекти в моята памет, както и - уви - детайлът с плюенето. Язък.

Редактирано от glishev
Тю, жалко за пикантната история.
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Това означава, че английската дума - сunt има старогръцки произход през латински?

Р.С Ако напишете сunt на латиница - редакторът я заменя с ****. Аз написах първия символ на кирилица и го измамих.:whistling:

Редактирано от Б.Богданов
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Това означава, че английската дума - сunt има старогръцки произход през латински?

Със сигурност не, най-много да има общ корен с латинското. Поначало това са основни думи, които рядко се заемат от други езици.

http://www.etymonline.com/index.php?term=cunt

Р.С. Ако напишете сunt на латиница - редакторът я заменя с ****. Аз написах първия символ на кирилица и го измамих.:whistling:

Това пък е безобразие, а и лицемерие. Всяка дума има право на съществуване.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

***

Това пък е безобразие, а и лицемерие. Всяка дума има право на съществуване.

Но така бе намерена причина нова дума да се роди. . С кирилско начало и латинско продължение. Вероятно думата ще има кратък живот, като всяка друга компилация от източна и западна култура.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Това означава, че английската дума - сunt има старогръцки произход през латински?

Р.С Ако напишете сunt на латиница - редакторът я заменя с ****. Аз написах първия символ на кирилица и го измамих.:whistling:

думата е с германски произход в английския, kunta е в скандинавските езици ...

Редактирано от Alexander_Nevski
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Вярно, вярно. Във френски също има подобна.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Това е много странно. По принцип такива думички са едни от най-древните в един език, защото са най-биологично свързаните с човека и най-древното му осъзнаване за тези неща. :post-20645-1121105496:

В другите славянски езици как звучи тази думичка, има ли връзка с българската им посестрима?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

В другите славянски езици как звучи тази думичка, има ли връзка с българската им посестрима?

Предполагам визираш най-често срещаната, т.е. употребявана, българска посестрима, а не различните й вариации :laugh:

СЕга ще проверя на руски как е. Срам, да не зная такова ключово нещо на език, който претендирам да ползвам добре :laugh:

Вот, + други славянски езици:

http://en.wiktionary.org/wiki/%D0%BF%D0%B8%D0%B7%D0%B4%D0%B0

Редактирано от Kuna
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

А в нашия език какъв е произхода на тази ненормативна думичка? От къде идва - от блъгарския, славянския, от някъде другаде?

от латински, през гръцки ...

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Предполагам визираш най-често срещаната, т.е. употребявана, българска посестрима, а не различните й вариации :laugh:

СЕга ще проверя на руски как е. Срам, да не зная такова ключово нещо на език, който претендирам да ползвам добре :laugh:

Вот, + други славянски езици:

http://en.wiktionary...%B7%D0%B4%D0%B0

В линка присъства нещо неразбираемо за мен - золотая пизда. Как ли се превежда този израз? Едва ли е златна пу*****.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

В линка присъства нещо неразбираемо за мен - золотая пизда. Как ли се превежда този израз? Едва ли е златна пу*****.

така им викаш в Русия на жените, които смятат, че нещо им се полага само щото са жени ...

спори се дали този синдром е вроден или придобит ...

Редактирано от Alexander_Nevski
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Или просто всички пътища водят към Рим (след тая четка Романа ше черпи).

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Странна работа, значи пизда е на Руски , Румънски, предполагам но да попитам на Италиански така ли е?

Докато си мислех че руснаците имат голям пръст в Румънив , се замислих че е партия с Италия.

интересна работа.

А по темата, и с презерватив съм чува да има :)

Редактирано от miroki
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Пизда е и на полски. Думата е славянска, в румънския е заемка. На чешки и словашки пък е piča (пича) - близко до нашата втора дума за въпросния орган.

На италиански е figa.

Редактирано от Михов
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...